14 Kasım 2018, 14:04 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

AKARCA’DA GERGiNLiK!

AKARCA’DA GERGiNLiK!

AKARCA’DA GERGiNLiK!...


İlçemiz Akarca mahalesinde, köy konağının yol inşaatında çalışan işçilere tahsis edilmesinden dolayı gerginlik yaşanıyor.

Edinilen blgilere göre Ankara - Ulukışla otoban yolunun yapımını üstlenen SEZA İnşaat şirketinin işçilerinin barınması için Akarca mahallesinin Köy Konağı tahsis edildi.

İddia sahipleri tahsisi (ihtiyar kurulu da dahil) köy sakinlerinin görüşünü almadan muhtar Mustafa Akar’ın yaptığını iddia ediyor ve bu kararın mahalle sakinleri arasında tepki ve huzursuzluğa yol açtığını söylüyor.

Bununla ilgili olarak Kaymakamlığa 65 imzalı bir dilekçe sunan mahalle sakinleri, şikayetlerini şu sözlerle dile getiriyor:

Kaymakamlık Makamına - Şereflikoçhisar

Efendim bizler Ankara ili Şereflikoçhisar İlçesi Akarca Mahallesi halkından oluruz.
Sayın Kaymakamımız bizlerin yaşadığı ‘kadınlarımız çocuklarımız kızlarımız ile birlikte yaşadığımız Akarca Mahallesi muhtarı Mustafa Akar, yol yapımında çalışan yaklaşık olarak 150 insanın burada kalacağını, bu insanların burada bekar olarak kalacaklarını duyduk.

Bu durum bizi çok çok rahatsız etti.
Efendim biz insanları severiz insan oldukları için de saygı gösteririz.
Ancak bu durum bir başka durum. Düşünün bizim Akarca mahallesinde yaklaşık 170 insan yaşıyor, bunların büyük kısmı kadın, kız, çocuk. Bu durum bizi üzüyor ve düşündürüyor. Zira biz bu durum ilerde çok büyük olayların olmasına zemin hazırlamak gibi bir şeydir.
Akarca mahallesinde ilerde doğacak olan  bütün üzücü olaylardan buna engel olmayan hatta izin veren kurum ve kişiler sorumlu olacaktır.

Zira biz köy muhtarına bu durumu anlattığımızda bize hitaben; bu duruma Şereflikoçhisar Kaymakamı izin verdi. Bütün sorumluluk Şereflikoçhisar Kaymakamına aittir diyor.

Sayın Kaymakamımız sizlere saygımız sonsuzdur. Ancak bu durum bir insanlık sorunu. Sonunun ne olacağını kimse bilmiyor, doğacak olan bütün sorumluluk bu duruma izin veren kurumundur.

Kaldı ki; köy konağı bizim cenazelerimizin kaldırıldığı, köylülerin toplandığı, birlikte yemek yedikleri köyün ortak malıdır.
Bütün bunlar değerlendirilerek gereğinin yapılmasını saygı ile arz ederiz.


MUHTARIN KEYFİ UYGULAMALARI VAR
Dilekçe sahipleri gazetemize yaptıkları açıklamalarda da; muhtarın keyfi uygulamalar yaptığını, daha önce de köy ilkokulunun bir müteahhide tahsis edildiğini, okulun pislik içinde harap olduğunu, bahçesindeki oyun gruplarının kırıldığını, 300 yıllık köy kuyusunun kapatıldığını, derenin toprak hafriyatla doldurulduğunu, bir sel gelmesi halinde vatandaşın ekili alanının büyük zarar göreceğini iddia ettiler.

CUMHURBAŞKANINA GÖTÜRECEĞİZ
Mahallelerindeki bu keyfi uygulamaların vatandaşlar arasında gerginliğe yol açtığını, her an vahim olayların çıkabileceğini de öne süren dilekçe sahipleri, sorun İlçedeki yetkililer tarafından çözüme kavuşturulmadığı takdirde Sayın Cumhurbaşkanına kadar götüreceklerini ifade ettiler.


      15 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2282 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.095 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu