08 Ocak 2020, 14:53 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Asayiş Olayları / 9 Ocak 2020

Asayiş Olayları / 9 Ocak 2020

Asayiş Olayları / 9 Ocak 2020...* 31.12.2019-06.01.2020 tarihleri arasında İlçemiz Polis ve Jandarma sorumluluk bölgesinde son bir haftada, 31 asayiş olayı meydana gelmiştir.


* 12 farklı mala zarar verme, tehdit ve taksirle yaralama vs. asayiş olayları meydana gelmiştir.


* Şereflikoçhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde meydana gelen toplamda 7 kasten yaralanma olayında, 13 şüpheli şahıs yakalanarak hakkında gerekli işlemler başlatılmıştır.

* Şereflikoçhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde bir ve Şereflikoçhisar İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bir olmak üzere meydana gelen toplam iki trafik kazası sonucu taksirle yaralanma olayında 6 şahıs yaralanarak gerekli tetkik ve tedavi için hastaneye kaldırılmıştır.

* Şereflikoçhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde meydana gelen iki trafik güvenliğini tehlikeye sokma olayında alkollü olduğu tespit edilen iki şahsa idari para cezası uygulanarak haklarında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.

* Şereflikoçhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde gerçekleştirilen yol uygulamalarında, ehliyetsiz araç kullandığı tespit edilen 1 şahsa gerekli idari para cezası uygulanmıştır.

* Şereflikoçhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde meydana gelen 5326 Sayılı kabahatler kanununa göre, “sarhoşluk” suçundan bir şahsa idari para cezası uygulanmıştır.

* Şereflikoçhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde meydana gelen 5326 sayılı kabahatler kanununa göre, “emre aykırı davranış” suçundan bir şahsa idari para cezası uygulanmıştır.

* Şereflikoçhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde meydana gelen 5729 Sayılı ses ve gaz fişeği atabilen silahları taşıma ve bulundurma suçu kapsamında meydana gelen olaylarda, bir şahısta yapılan aramada bir adet kurusıkı tabanca ele geçirilmiş olup, şahıs hakkında adli ve idari işlemlere başlanılmıştır.

* Şereflikoçhisar İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde meydana gelen 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununa muhalefet suçundan bir şahsa idari para cezası uygulanmıştır.

* Şereflikoçhisar İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, E-90 Karayolu üzerinde icra edilen yol emniyet ve kontrol devriyesi esnasında meydana gelen olayda, 6136 Sayılı “Ateşli Silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler” hakkında kanuna muhalefet suçu kapsamında bir şahsın aracında yapılan aramada bir adet muşta, 4 adet sustalı bıçak ve bir adet neşter ele geçirilmiş olup, şahıs hakkında adli işlemler başlanılmıştır.

* Şereflikoçhisar İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, E-90 Karayolu üzerinde icra edilen yol emniyet ve kontrol devriyesi esnasında durdurulan otobüste, bagaj kısmında yapılan aramada toplam 80 paket menşei belirsiz sigara ele geçirilmiş ve şüpheli şahıs hakkında, kaçakçılık suçundan adli işlem başlatılmıştır.

* Şereflikoçhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde, bir ve Şereflikoçhisar İlçe Jandarma Komutanlığı bölgesinde 4 olmak üzere meydana gelen toplam 5 “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” ve “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Bulundurma veya Kullanma” suçları kapsamında uyuşturucu olduğu değerlendirilen bir miktar madde ve hap ele geçirilmiş olup, şahıslar hakkında adli işlemlere başlanılmıştır.

*E-90 Karayolu üzerinde gerçekleştirilen yol uygulamalarında, haklarında yakalama kararı bulunan toplam 90 şahıs yakalanmış, 202 araca idari para cezası uygulanmıştır.


    9 Ocak 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1991 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri