04 Aralık 2019, 14:14 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Evren Halkı yeni isim arayışında

Evren Halkı yeni isim arayışında

Evren Halkı yeni isim arayışında...TBMM’nin kararıyla Kenan Evren’in adının Türkiye’deki okul, cadde, sokak, mahalle, köy ve kışlalardan silinmesi kararlaştırılmasıyla Evren İlçesi’nin adının da değiştirileceğinden İlçenin yeni ismini belirlemek için Belediye Başkanı Hüsamettin Ünsal Başkanlığı’nda, İlçe halkının katılımıyla birlikte toplantı yapıldı.

Toplantı da, İlçenin yeni ismi konusunda ilçe halkının çeşitli isimleri söyledikleri öğrenildi.

İlçenin yeni ismini belirlemek için yapılacak olan toplantıya halkı davet etmek amacıyla Belediye’nin sitesinde yayınlanan mesajda ise şöyle denildi;

Çok Değerli Hemşerilerimiz;
Türkiye tarihindeki kara leke olarak zihinlerde kazınan ve dönemin gençliğini alıp götüren, düşünmeyen bir toplumun yaratılmasına neden olan 1980 postallı müdahale sonucunda güzel İlçemizin adı değiştirilmiştir. 40 yılı aşkın süredir İlçe ve Mahalle halkımızın içine sinmeyen bu ismi ülkemizde darbe izlerini silerek demokratik özgürlüğün olduğu daha güzel bir Türkiye için 29.11.2019 Cuma günü saat 10:00 da 15 Temmuz Şehitleri Kültür ve Yaşam Merkezinde Vatandaşlarımızın İlçe ismini belirlemek üzere toplantı yapılacaktır. Tüm İlçe halkımız davetlidir.

MECLİS KARARI ALACAĞIZ
Yapılan toplantıyla ilgili olarak gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü, Evren Belediye Başkanı Hüsamettin Ünsal ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Toplantıda çeşitli isimlerin önerildiğini belirten Belediye Başkanı Hüsamettin Ünsal; “Henüz daha belirlenen bir isim yok. Toplantıda, halkımız İlçemizin yeni isminin Göl ovası, Göl kent, Hirfanlı, Güney kent, İpek yolu ya da Çıkınağıl gibi isimlerden birinin olmasını istediler.
İlçe halkımızla birlikte bu önerilen isimlerden birini belirleyeceğiz. Aralık Ayı Meclis toplantımızda da bu belirlediğimiz ismi karar aldıktan sonra yukarı bildireceğiz” şeklinde konuştu.


   5 Aralık 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2779 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


CIKINAGIL
Mehmet Yılmaz
Kesinlikle Hirfanlı olmalidir. ilcemizin geleceğini karartamayin Başkentin ilçesinin ismi davar ahırı olamaz (çıkınağıl). İlçemizin ismi büyükşehirler de yurt dışında dahi kullanılacak bu yüzden bize yakışan isim Hirfanlı dir. Baraj gölünün kıyısında ki ilçemizin tanıtımı için de ayrıca bu isme ihtiyacımız vardır.
Şuayip Altunkaya
En iyisi çıkınağıl orijinal ismi. Ne kadar değiştirirsen değiştir herkes çıkınağıl biliyor.
CIKINAGIL SORUNUN ÖZÜNE UYGUNDUR,YILLAR ÖNCE YÖRE HALKININ UYGUN GÖRGÜGÜ CIKINAGIL ISMIDIR,,,,uydurma ismimler Kabul görmiyor,,,
BENCE CIKINAGIL OLMALI.
mesut atak
evrenin yeni . ismi bence (ERDOGAN)OLSUN.HEMSERILERIME SELAMLAR NORVECTEN.
Soner
GÖLHİSAR
KIZILIRMAK
İRVANLI
Osman Doğruer
ŞANLIHİSAR OLSUN.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri