25 Eylül 2019, 14:41 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Gök, Mahallelerin sıkıntılarını dinledi

Gök, Mahallelerin sıkıntılarını dinledi

Çabamız Türkiye’nin kutuplaşmasını engellemek...TBMM Başkanı Levent Gök Şeker’de muhtarlarla toplantı yaptı

“Çabamız Türkiye’nin kutuplaşmasını engellemek”

TBMM Başkan Vekili ve CHP bölgemiz Milletvekili Levent Gök, Şekerköy Mahallesinde; Akin, Doğankaya, Büyükkışla Mahallesi ve Şekerköy Mahalle Muhtarları ve mahalle sakinleri ile biraraya gelerek bir toplantı yaptı.

Toplantı da, muhtarların ve mahalle sakinlerinin sıkıntısını dinleyen Gök; “Sıkıntılarla ilgileneceğini, görevinin hizmet etmek olduğunu, oy hesabının olmadığını ve görev anlayışının yurttaşı ve insanı esas aldığını” belirtti.

GÖK; ÇABAMIZ TÜRKİYE’NİN KUTUPLAŞMASINI ENGELLEMEK

Toplantıda ilk sözü alan CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı; “Milletvekilimizin burada bulunmaktaki amacı, sizleri dinlemek, sizlerin sorunlarınızı Büyükşehirle ilgili veyahut kendi toplulaşmadan dolayı olan sorunlarla ilgili sizleri dinlemek ve sevgi dilinin daha iyi oluşması için, ayrıca; Ziyaretlerin sadece seçim için değil, seçim dışında da ziyaretler yaptığımızı, vatandaşlarla sorunları paylaştığımızı iyi ve kötü günlerde olduğumuzu göstermek için burada bulunmaktayız.
Muhtarlarımızda sorunlarını dile getirirse Vekilimizin vasıtasıyla Meclise ulaştırırız. Büyükşehirle ilgili sorunları kendisi Mansur Bey’e ulaştırır. Biz de en azami şekilde ne kadar faydalanabilirsek o kadar iyi olur” dedi.

TBMM Başkan Vekili Levent Gök de; “Hem bir merhaba demek hem de özellikle sizleri dinlemek için buradayım. Burada siyasi amaç içerisinde olmadığımı ifade etmek isterim. Görevimiz, herkese hizmet etmektir. Görev anlayışımız içinde oy hesabı yoktur. Şuradan bu kadar oy çıkmış, buradan bu kadar oy çıkmamış hesabı asla yoktur. Bizim görev anlayışımız yurttaşı esas alır, insanı esas alır.
Türkiye, siyasi çekişmelerden çok çekti. Hala da çekiyor. Bizlerin çabası Türkiye’deki bu kutuplaşmayı engellemek.  Huzurlu bir Türkiye, huzurlu bir Ankara, huzurlu bir Koçhisar, huzurlu bir Şekerköy arzu ediyoruz. Yani siyasi çekişmelere kurban olmamış bir Türkiye istiyoruz. Özlemimiz budur” dedi ve sıkıntıları dinleyerek not alan Gök, ayrıca bütün mahallelerin acil sorunlarının bir listesini dosya halinde İlçe Başkanından istediğini ve bu sorunların da takipçisi olacağını söyledi. 

MAHALLELERİN SIKINTILARI

Konuşmalardan sonra mahalle muhtarları ve sakinleri sıkıntıları sıraladı;
Doğankaya Mahallesi  Muhtarı Süleyman Yılmaz; “Köyün en büyük sıkıntısının cep telefonun çekmediğini ve internetinin olmadığını” söyledi.

Şekerköyü mahallesi sakinlerinden Ercan Altuntaş; “Yapı ruhsatlarda esnek davranılmasını ve ufak tefek bir şeyler yapıldığı zaman onlara göz yumulmasını istediklerini,
Akin Mahallesinden Tarımsal Kalkındırma Başkanı Hasan Çağdaş; “Akin mahallesinin dışında mahallece ahır yeri aldıklarını, köyden ahırlarını çıkarmak istediklerini, ama hiçbir hibeden yararlanamadıklarını, nedeninin de bölgenin ahır yapımında hibe programına girmediği için olduğunu” söyledi.

Büyükkışla Mahallesi sakini; ”Büyükkışla Mahallesi yolunda 1 ay gibi bir çalışma yapılmaya başlandı, sonra sıcak asfalt atılacağı söylendiğini, söz konusu bölgeyle ilgilenilmesini” rica etti.

Ayrıca; Şekerköy, Doğankaya, Damlacık, Büyükkışla, Akarca hattına stabilize asfalt istediklerini söyledi.

Levent Gök; “Bunun temel nedeni Büyükşehir yasası ile köylerin mahalle haline dönüşmesinden kaynaklanıyor. Sorun burada. Sadece buranın sorunu değil, her yerin ortak sorunu olduğunu belirterek stabilize asfaltla ilgileneceğini” söyledi.

Doğankaya, Akin ve Şeker köy mahalle sakinlerinin gençleri de, ortak kullanabilecekleri bir halı saha istediklerini, konuyla ilgili de İlçe Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’ne başvuru yaptıklarını söylediler.

Şekerköy Mahallesinin Sağlık Ocağının olmadığını, Belediye otobüsü istediklerini ve Kırsal Kalkındırma projelerinin yatırım alanında çiftçilere hibe olarak verilecek tohumun, ilçemiz toprağında yetişebilecek tohumların verilmesi gerektiğini söylediler.

TBMM Başkan Vekili Gök de belirtilen sıkıntılarla ilgili olarak; “Ahır yapımında hibe programı ile ilgili olarak konunun Büyükşehir’in dışında olduğunu, konuyu Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile görüşülmesi gerektiğini belirterek konunun kırsal kalkındırma projesi kapsamına aldırmak için uğraşacağını” dile getirdi.

Büyükkışla yolu ile ilgili olarak da Gök, yolu yapan firmanın sahibini tanıdığını ve görüşeceğini söyledi.

Halı saha isteğini de takip edeceğini, sorunların hemen çözülmesinin mümkün olmadığını belirten Gök; “Büyükşehir’in sorunların çözümü için planlama yapması gerekiyor, umarım gücümüzün yettiği konularda başarılı oluruz, sorunları çözecek olanlar Büyükşehir ve İlçe Belediyesi’dir. Belediye’lerin uyum içinde çalışmaları söz konusu. Bizler mümkün olduğu kadar azami dikkat göstererek yardımcı olmaya çalışacağız. Amacımız, eşit ve adil bir hizmetin her yere ulaşmasıdır. Başarılı olursak hem Ankara güzelleşir hem de Koçhisar güzelleşir” dedi.

Sağlık Ocağı için Sağlık Bakanı ile görüşeceğini, ulaşım için de EGO Genel Müdürü ile görüşeceğini dile getirerek mahalle sakinlerine iletişim kartını bırakan Milletvekili Levent Gök, sürekli iletişim içinde olmaları gerektiğini, sorunları beraber takip etmeleri gerektiğini, gönlünün Belediye Başkanlarının başarılı olmasını istediğini ifade ederek kendisinin bir Milletvekili olarak ricacı bir yerde olduğunu, icracı olanların onlar olduğunu söyledi.


   26 Eylül 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3035 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri