11 Mart 2020, 13:45 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tartışma kavgaya dönüşmeden sona erdi

Tartışma kavgaya dönüşmeden sona erdi

İYİ Parti Kogresinde Tartışma Çıktı...Seçime geçilmeden önce Divan tarafından kongre’de konuşmak isteyen Millet İttifak’ı Belediye Başkan Adayı Ercan Ertük Alıcıoğlu’na söz verildi. 

Alıcıoğlu konuşmaya başlamadan önce İlçe Başkanı Avni Yıldırım; “Partiye hizmeti olmayan bir kimsenin burada konuşma yapmasına ben razı değilim. Partiye hiçbir hizmeti olmayan, Partiye eşine dahi üye etmeyen, bir tek kendisi üye olan bir adamın, hiçbir toplantımıza gelmeyen adamın buraya çıkıpta konuşma yapmasına ben razı değilim.” dedi.

Kürsüye çıkan Ercan Ertürk Alıcıoğlu; “Siyaset hesap verme yeridir. İlçe kongreleri de bunun için bir vesiledir. Açık soracağım bir tek soru var. Şereflikoçhisar’da İlçe teşkilatının benim dışında 2,3,4,5 Belediye Başkan adayı vardı da ben mi tercih edildim? Bunu akıl ve vicdan sahibi herkese soruyorum.
m? Değerli arkadaşlarım; hareketimizin siyasi itibarını korumak ve onu ayakta tutmak için şartlarının asla müsait olmadığını bilerek bu davanın Koçhisar’da bayrağını yükseltmek ve yönetenlerin siyasi itibarını korumak için aday oldum. Olamayacağımı ben de biliyordum. Tabiki bir İttifak seçimi yaptık. Burada nezaketsiz bir şey söyleyecek değilim. Bu kadar kimsenin fevri olmasına gerek yok. Kimin gelip gelmeyeceği de önemli değil. Ben o pencereden bakmam. Yalnız şundan bakıyorum; 7900 oy güneşin altına basılmış. Ondan bi önceside var. Bunun anlamı şu; benim açımdan 1973 yılında Ortaokula kaydımı yaptırdım. Aynı gün Ülkü Ocaklarına kaydımı yaptırdım. O günden bugüne aldığım ahlak, terbiye ve siyasi birikimim şunu gerektirdi; sana oy veren insanın, senin üzerinde hakkı var demektir. Dolaysıyla ben, o dönemde oy veren 7900 kişinin kullandığı oyun anlamı şu benim için: Ercan Alıcıoğlu biz bu seçimde sana güveniyoruz ve oy veriyoruz. Benim içinde onun vebalini taşımak ve onun gereğini siyasetin her mecrasında mücadelesini yapmaktır. Bu İlçede seçim çalışmasında 5 şeye söz verdim. Siyaset benim için ikinci planda. İlçenin ekonomik sorunlarının tamamı;
1-Tuz meselesi, 2-Organize Tarım meselesi, 3-Organize Sanayinin çözümü ve bu konuda desteği, 4-Tarımsal sulamanın genişlemesi.
Tamamı İlçenin ekonomik yönden kalkınması ile ilgili. Ticaret yaptığım bir firmayı Organize Sanayiye davet ederek istihdam yaratma. Büyükşehir’e devrettiğimiz tuzlaların özelleştirilmesinin önündeki engelleri kaldırarak Koçhisar’da başaramadığımız herkesin umutla beklediği iş, aş, ekmek meselesine çözüm bulmak. Ondan sonra da bu mücadele devam edecek.
31 Mart senei devriyesi. Yani seçim bitti, üzerinden bir yıl geçti. Bu bir yıl içerisinde İlçemde nelerle ilgili değişiklik olduğunu, hep beraber bunu dinleyeceğiz. Divanı zorda bırakmamak için yarım saatlik konuşmamı 5 dakikaya sığdırdım” şeklinde konuştu.

Alıcıoğlu’nun konuşmasından sonra “Bana cevap hakkı doğdu” diyerek kürsüye çıkan Avni Yıldırım’a Alıcıoğlu; “Şunu da buradan alın, ne olduğunu da izah edin.” Dedi.
Yıldırım da; “Nerden aldıysan oraya ver” şeklinde konuştu.

Alıcıoğlu ve Yıldırım aralarında tartışırken, Alıcıoğlu ve Yıldırım taraftarları aralarında da itişme oldu, polis ve üyelerin araya girmesiyle tartışma kavgaya dönüşmeden sona erdirilirken Divan tarafından da salondakilere müdahale edilerek sakinleştirildi.

Tekrar söz alan Avni Yıldırım; “Şunu baştan anlatayım ben size. Bu parti kurulurken eski Bakanımız Koray Aydın, bizi 6 kişiyle birlikte yanına çağırdı. 6 kişi içinde; Ercan Alıcıoğlu, Ercan Günal, ben, Hacı Ömer Tekin, Mustafa Yavuz ve Kuddusi Acar vardı. Bakanımız bize bu görevi verdi partinin kurulması için. Vatana millete hayırlı olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun dedi. Biz parti teşkilatı kuracağımız zaman Ercan Bey, parti teşkilatının içine katılmadı, parti yönetimine girmedi. Taaki 1.kongremiz yapılancaya kadar. 21 Şubat 2018 günü üye oldu, aynı gün üye oldu. Ondan sonra partimize gelip hiçbir toplantımıza katılmayan, yönetim kuruluna girmeyen hasbelkader tamam Belediye Başkan Adayı oldu. Şimdi kendisi diyorki 7900 tane oyu kendine malediyor. Burada 40 tane benim Yönetim Kurulu Üyem var. Ayrıca, bu partinin seçime girerken Belediye Meclis Üyeleri vardı. Şimdi bunların hiçbiri oy almadı da hepsini Ercan Alıcıoğlu mu aldı? 
Koray Bey’in bize verdiği görevi, gelipte bir taşın altına elini atmayan adam, burada çıkıpta ahkam kesiyor. Yok öyle bir şey.” dedi.

Kuddusi Acar; “Hiç ağzımı açmadan benim üzerime yürüdüler. Ben bir kelime konuşmadım. Ben Ankara’ya çağrılıp teşkilat kurulması gerektiği söylenen 4 kişiden biriyim. Ben tek kelime konuşmadım. Haksızlık var burada” dedi.


  12 Mart 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1572 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Emrulah Eren
Sadece Ercan Alıcıoğlu aday adayı değildi kendisini bulunmaz hint kumaşı sanan Avni Yıldırım şimdi gerçekleri anlamış olmalı!!
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri