07 Eylül 2016, 22:19 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İlçemizde 22 öğretmen meslekten ihraç edildi

İlçemizde 22 öğretmen  meslekten ihraç edildi

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamuda başlatılan operasyonlar kapsamında...

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamuda başlatılan operasyonlar kapsamında geçtiğimiz hafta içerisinde binlerce memur ihraç edildi.

Hükümetin yayınladığı 3 yeni Kanun Hükmünde Kararname ile kamuda FETÖ ile bağlantısı tespit edilen 50 bin 589 kamu çalışanını ihraç etti.

FET֒nün en fazla örgütlendiği kurum olan Milli Eğitim Bakanlığı’nda 15 Temmuz sonrası binlerce öğretmen açığa alınmıştı. Hükümet, 01 Eylül 2016 tarihli 672 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Milli Eğitim Bakanlığı’nda aralarında öğretmenlerinde bulunduğu 28 bin 163 çalışanı kamudan ihraç etti.

İhraç edilen öğretmenler arasında Şereflikoçhisar’dan da 22 isim yer aldı.

ŞEREFLİKOÇHİSAR’DAN İHRAÇ EDİLEN ÖĞRETMENLERİN TAM LİSTESİ

Ayhan Tekin, Bahar Sezginer, Osman Sezginer, Bekir Oğuz, Bilal Sel, Derya Koçyiğit, Fatih Koçyiğit, Emel Süslü, Ferdi Sağlam, Halil İbrahim Aydın, Mücahit Ahmet Tekinasa, Mürsel Okur, Nevzat Şimşek, Orhan Caner, Osman Keskin, Resul Yıldız, Safi Kaya, Safiye Temür, Sevim Evecen, Tuğba Sağ, Yılmaz Özcan ve Yusuf Dağlı.

Öte yandan İlçemiz müftülüğünden Rıdvan Bayrak isimli müezzin ve Yurt Yönetim Memuru Osman Demirel’in de ihraç edildikleri belirlendi.

672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile diğer bazı kamu kurumlarından ihraç edilen memur sayıları ise şöyle;

Milli Eğitim Bakanlığı 28 bin 163, Emniyet Genel Müdürlüğü 7669, Jandarma Genel Komutanlığı 323, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Bağlı, İlgili Kuruluşlar 733, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 149, Rekabet Kurumu 15, İçişleri Bakanlığı 24 vali, 369 personel, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 163, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı 10, Kalkınma Bakanlığı 65, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı 1, Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı 12, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı 1, Türkiye İstatistik Kurumu 118, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bağlı ve İlgili Kuruluşlar 175, Maliye Bakanlığı 829, Gelir İdaresi Başkanlığı 757

İHRAÇ OLAN MEMURLAR NE YAPACAK?

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin 6. Maddesi ve Anayasanın 36. Maddesinde düzenlenen adil yargılanma hakkının da kapsamı içinde ihraç edilen memurların karara itiraz etme hakları bulunuyor.

672 sayılı KHK ile başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın kamu görevinden çıkarılan kişilere ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Bu sebeple, kamu görevinden çıkarılma işlemine karşı yargı yoluna başvurmak isteyen kişiler 01.09.2016 tarihi itibarıyla dava açabilecekler.                         8 Eylül 2016Yönetici tarafından yazılan bu haber, 7236 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU FETULLAH DENILEN ALCAGAI HANGI ALCAKLAR YETISTIRI,,,
hıdır
Şereflikoçhisarda Fetöcü öğretmenler açıklandı peki ya diğer kurumlarda çalışan fetöcüler neden açıklanmıyor? Ak Parti ilçe kadın kollarına bir bakın kaçının kardeşi ,oğlu kızı fetöcü bir araştırın tabii hepsi gizli kalıyor sadece garibanları açıklıyorlar. Bir kişinin kocası fetöden hüküm giyiyor, kardeşi de ama kendine dokunmuyorlar neden? Konu çok derin Fetö bir virüs gibi yeniden içten içe yapılanıyor bunu da herkes biliyor...
şimdide tutmuş ajitasyon yapıyorlar.Elbette o çocuklara yazık, bir insan olarak herkes üzülür. ama bununla beraber boğaz köprüsünde şehit edilen Halil Kantarcının yetim kalan 3 yavrusunu, Ülkemizi uçurumun kenarında döndüren Şehit Ömer Halisdemir'in 2 yetimini,241 şehidin yavrularını , ailesini hiç gündeme getirmiyorsunuz. Sanki bu darbeyi cinler yapmış, adi bir vakıa gibi gösteriyorsunuz. Alaadin efendi,bu çorbada tuzu olan kim varsa az yada çok bunun karşılığını bulması lazım.Eğer adalet varsa. 15 temmuzu unutturamayacaksınız. Git bu söylediklerini Niğde Bor Çukurkuyu kasabasında Şehit Ömer Halisdemirin gariban babasına söyle söyleyebilrsen.
Alaaddin
Öncelikle yorumu okuyup,yayınlayıp cevap verdiğiniz için teşekkürler.
Bir önceki yorumu, karşı komşumuzun bahçesinde yaşanan olayı görünce yazmıştım.Şöleki;
65-70 yaşlarındaki karşı komşularımız 4 ve 9 yaşlarındaki torunlarıyla oturuyorlardı bahçede.. Birden birkaç kişi geldi ve birazdan sesler yükselmeye başladı.Merak edip gittik birşey mi oldu diye,
Önceki gelenlerden biri,Çocukları göstererek
- vah vah pekte küçüklermiş,biliyorlar mı babalarının halini?diye sordu,
- küçük anlamıyor da büyük biliyor. Diyebildi yaşlı amca
-bizde gazetede senin oğlanın resimleri gördük de seninde adını yazmışlar babası diye, geçmiş olsuna geldik.deyiverdi kadın birden!
Adamcağız sustu kaldı,ve tek lafı- bende zamanında çok dedim ama çıkmadı o cemaatten.oldu.
Bu olayın şahidi olarak, o masum çocuklar ve evlatlarının suçları yüzünden başını eğen o yaşlı karı-kocanın halini görünce biraz sert bir uslup kullandım. Ama Allah'tan başka kimseden utanmam,alnım açık...
admin
Bir ilçeden 22 öğretmenin meslekten ihraç edilmesi toplumsal bir olay, haber değil mi? İsimleri il il, ilçe ilçe resmi gazetede yayınlanan kişilerin, kendi yöre gazetesinde de duyurulmasının nesi özel hayata müdahale? Gazete haberinin hangi satırında bu kişiler karalanıyor? Gerçek suçlular yüzünden suçu olmayanların mağdur edildiğini, siz değil yine biz savunuyoruz. Biz kimseyi yargılayıp, ceza verip, infaz etmiyoruz. Siz bize değil, kendinize ve sizin gibi olanlara birşeyler hatırlatın. Bizim yaptığımız gazetecilikten utanacak bir yanımız yok. Eğer siz yaptıklarınızdan ve son gelişmelerden utanıyorsanız ve bu nedenle kimliğinizi gizlemek gereği duyuyorsanız, kendinize yakışanı yapıyorsunuz demektir.
Alaaddin
sayın gazete,
Buradaki insanlar kim olursa olsun isimlerini,resimlerini,ailelerini ifşa ederek ne yaptığınızı zannediyorsunuz? Zaten adamların çoğu hapiste,işlerinden atıldı.Sizin yaptığınız insanlığa sığar mı?
Bu insanların anne-babaları,eşleri en önemlisi de çocukları nasıl insan içine çıkacaklar? Sokakta nasıl yürüyecek o masum çocuklar? Karalamak kolay,ama temizlemek zordur unutmayın!Biz PKK lıların bırakın ailesini resimlerini,isimlerini öğrenemiyoruz, bu insanların utanmasanız ev adresini bile vereceksiniz yazıklar olsun size! Dershane reklamlarını,özel okul reklamlarını nasıl boy boy yayınladığınızı da biliyoruz Sayın Çengel Gazetesi lütfen çocukları ve yaşlı suçsuz anne babaları düşünün birazda özel hayatın gizliliği diye bir şey de var burada unutmuşunuz da hatırlatalım vatandaş olarak
alper06
bunlarda kpss sorularını almıştır agabeylerinden bunların dershanesi değilmiydi sınavlarda bizim öğrencilerimiz 1. oldu diye tüzgölü meydanına isimlerini boy boy astıran ?soruları kime versen birinci olur tam hain düzenbaz ..birde bunların bir agebeyi vardı alem yapan çengel sağolsun gerçek yüzünü haber yapıp cümle aleme göstermişti. su testisi suyolunda kırılır torpille işe gir istediğin yere atan atını koştur sonra duvara toslarsın
Recep
Bu insanlar temiz halk tarafından bilinen insanlar.Cemaate üye olmak değil, terör eylemlerine katılmak suç olmalı...Karıncaya basmaz, sinek öldürmez insanları sorgusuz sualsiz ekmeğinden etmek çok yanlış....
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.105 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri