27 Kasım 2019, 14:15 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

OSB’DE Lavanta ve Badem Dikildi

OSB’DE Lavanta ve Badem Dikildi

OSB’DE Lavanta ve Badem Dikimi...İlçemiz Organize Sanayi Bölgesi’nde, lavanta ve badem toprakla buluşturuldu. OSB’de ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmaları başladığını ve gerçekleşen fidan dikimiyle ilgili olarak Belediye basın açıklamasında şöyle denildi;

Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nde lavanta fidanları ve badem tohumları toprakla buluşturuldu.

Ankara Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB), Şereflikoçhisar Kaymakamlığı, Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı ve Ticaret Odası Başkanlığı’nın ortaklığında hayata geçirilmesi için çalışmaları devam eden Organize Sanayi Bölgesi’nde ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmaları başladı.

Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik Organize Sanayi Bölgesinin çevresinde gerçekleştirilen lavanta ve badem dikimi çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunarak “Organize Sanayi Bölgesinin hayata geçirilmesiyle birlikte önümüzdeki yıllarda bu bölge Şereflikoçhisar’ın can damarlarından birisi olacak, hali hazırda devam eden alt yapı çalışmalarına ilave olarak çevre düzenlemesi çalışmaları da başladı.

60 Bin adet lavanta fidanı ve 5 Bin adet badem tohumları öğrencilerimiz ve askerlerimiz eşliğinde toprakla buluşturuldu. Bölgede toprakla buluşturduğumuz fidan ve tohumlarımızın sulanması belediyemiz ekipleri tarafından periyodik olarak gerçekleştirilecektir. Bundan 2 – 3 yıl sonra Organize Sanayi Bölgesi’nin çehresi ağaçlar ve mor lavantalarla kaplı bir hale gelerek dikkat çekici bir görünüme kavuşacaktır. İlçemizin daha yeşil bir görünüme kavuşması için Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı olarak çalışmalarımız ara vermeden devam edecektir’’ dedi.


   28 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1956 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri