06 Kasım 2019, 14:46 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Toplantı Büyükşehir Belediyesi'nde yapıldı

Toplantı Büyükşehir Belediyesi'nde yapıldı

Kadın Muhtarlar Büyükşehir Belediyesi’nde biraraya geldi...

Ankara Merkez ve çevre ilçelerinin kadın muhtarları, Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen “Yerel Eşitlik Eylem Planı 2019-2020” tanıtım toplantısında biraraya geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kadın Aile Şube Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Danışma Merkezi tarafından düzenlenen “Yerel Eşitlik Eylem Planı” tanıtım toplantısı düzenlendi.

Ankara Merkez ve Çevre Mahallelerinde bulunan toplam 124 kadın muhtarlarından 100’e yakın kadın muhtarın katıldığı toplantıya, İlçemizin tek kadın muhtarı olan Ekici Mahallesi Muhtarı Kahibe Güçlü de katılım sağladı.

4 Kasım Pazartesi Günü saat 10.00-12.00 saatleri arasında Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl Tiyatro Salonunda düzenlenen toplantıda; 2019-2020 yılında kadınlara yönelik eylem planları hakkında bilgi verilmesinden sonra,

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 12 yıldır kadına yönelik şiddetle mücadele için gerek kadın danışma merkezinde gerekse sığınma evinde faaliyetlerini sürdürdüğü ve “kadınlara yönelik şiddete sessiz kalınmaması” gerektiği belirterek şiddete dur demek için; 155 polis imdat, alo 183 ve en yakın karakola başvuru yapılabileceği ifade edildi.

Toplantının verimli geçtiğini belirten Muhtar Kahibe Güçlü; “Toplantımıza kadın muhtarların yoğun katılımı vardı. Verimli bir toplantı geçirdik. Bu toplantıyı düzenleyen başta Başkanımız Mansur Yavaş’a ve diğer yetkililere teşekkür ederiz”dedi.


   7 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2351 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri