27 Mayıs 2020, 15:12 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

En yüksek ürün fiyatı borsada olacak

En yüksek ürün fiyatı borsada olacak

En yüksek ürün fiyatı borsada olacak...

Şakir Çetin ve Eyüp Ş. Ömeroğlu Bilgilendirme Yaptı:

Borsa Merkezi Hububat Sezonuna Hazır

Ankara Ticaret Borsası (ATB) Şereflikoçhisar Borsa Satış Merkezi Tesisi, 2020 hububat sezonuna hazır.
Hemşehrimiz Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz da, yapımı tamamlanan ve 2020 hububat sezonunda hizmete açılacak olan Ankara Ticaret Borsası Şereflikoçhisar Borsa Satış Merkezi Tesislerini ziyaret ederek, son incelemelerde bulundu.

EN YÜKSEK ÜRÜN FİYATI BORSADA OLACAK
Borsa satış merkezinin yapımından bitimine kadarki çalışmaları takip eden İlçemiz işadamlarından ve ATB Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Çetin ile ATB Genel Sekreteri Eyüp Ş.Ömeroğlu, borsa satış merkezi hakkında; “2020 hububat sezonunda İlçemizde ilk ürünün borsa binasından alınacağını, açık artırmayla en yüksek ürün fiyatının borsada olacağını ve hububat ticareti ile bakliyat ticaretinin borsa salonunda yapılacağını, zaten yasal olarakta mümkün olmadığını bununda 5174 sayılı kanunda da belirttiğini ifade ettiler.

TESİS TANITILDI, PROSEDÜR VE İŞLEYİŞİ HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ
ATB Başkanı Faik Yavuz, ATB Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Çetin ve ATB Genel Sekreteri Eyüp Ş. Ömeroğlu tarafından; Kaymakam Sedat Yıldırım’a, Belediye Başkanı Memiş Çelik’e ve Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak’a tesisi tanıtarak, uygulanacak prosedür ve işleyişi hakkında bilgi verildi, karşılıklı fikir teatisinde bulunuldu.

Eksiklikler konusunda da gerek Kaymakam Sedat Yıldırım gerekse Belediye Başkanı Memiş Çelik, üstlerine düşenleri yapacaklarını söylediler.

SEZONA HAZIR
2020 hububat sezonuna hazır olan Ankara Ticaret Borsası (ATB) Şereflikoçhisar Borsa Satış Merkezi Tesisi, 2569 m² kapalı alana yapıldı. Tesiste; kantar, laboratuvar, elektronik satış salonu, banka, kafeterya ve 30 adet tüccar ofisi yer alıyor.

Ayrıca; 2020 hububat sezonunda bölge üretici ve tüccarının hizmetine girecek olan tesislerde kullanılacak bilgisayar ve network düzeneğinin tamamlandığı belirtilirken, Peyzaj çalışmasının ve çevre düzenlemesinin İlçemiz Belediyesi tarafından yapılacağı, bahçesinin asfaltının da Büyükşehir Fen işleri tarafından atılacağı ifade edildi.

2020 YILI HASADI BEREKETLİ OLSUN
Borsa satış salonunda, çiftçilerin ürününü yüksek fiyatla sattırabileceğini belirten ve “2020 yılı hasadı bereketli olsun” diyen Faik Yavuz; “Çiftçiler artık ürünü burada değerlendirilecek. Gerçek anlamda bir fiyat çıkacak. Tüm çiftçiler ürünlerini getirsinler ihale usulü ile sattırsınlar. Paralarını alsınlar, paralarının garantisini veriyoruz. Rahat bir uyku istiyorlarsa ve gerçekten ürününün fiyatının ne olduğunu bilmek istiyorlarsa gelsin burada satsın.
2020 yılı hububat hasadı, inşallah bereketli bir yıl olur. Bu sene talihsiz bir yıl yaşadık. Daha eksikliklerimiz olacaktır. Üreticinin ve tüccarın bizi yönlendirmesiyle seneye en iyisini yapmaya çalışacağız. Bu sene 2-3 ay geciktik korona virüsü nedeniyle ama yine kalan eksikliklerimizi de düzeltip, tesisi tam olarak hizmete hazır hale getireceğiz.
2020 yılı hasadının da tüm çiftçilere bereketli bir yıl olmasını diliyorum.”
şeklinde konuştu.


    28 Mayıs 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1685 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Hüseyin
Yapılan hizmetin büyüğü küçü olmaz hizmetler kalıcı ve faydalı olduklarında hizmet alan zaaten onu sürdürür emeği geçen Başta Borsa Başknı Faik Yavuz'a Yönetim Kuruluna Meclis Başkanı ve üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkürler eserler var oldukça metiyeler çoğalır Saygılarımla Emekli ATB Personeli Ankara Büyük Şehir Belediyesi Kent Konseyi Üyesi Tüketici Hakları Çalışma Grubu STK Temsicisi Hüseyin ÜLKER.
Eyyy belediye yada abb hangisi ilgilenirse
Bir çiftçi olarak isteğimiz borsa tmo ve şk yem e giden yolun ilçemiz çifçi esnafına yakısır bir durumda olması
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri