23 Ekim 2019, 14:00 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Barış Pınarı Harekatına Tam Destek

Barış Pınarı Harekatına Tam Destek

Barış Pınarı Harekatına Tam Destek...

Belediye Meclisi Olağanüstü toplanarak, “Barış Pınarı Harekatı”na tam destek verdiler.

17 Ekim 2019 Perşembe günü Olağanüstü toplantıda bir araya gelen Belediye Meclisi üyeleri, Belediye Başkanı Memiş Çelik Başkanlığı’nda gerçekleştirilirken oturumda, “Barış Pınarı Harekatı”na oy birliği ile destek kararı aldı.

Belediye Başkanı Memiş Çelik, Barış Pınarı Harekâtına destek olduklarını belirten bir metin okudu. Metinde ise şunları söyledi;

“Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.
Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımızın içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

Belediye Meclisi olağanüstü toplantıda oybirliğiyle karar aldı: Barış Pınarı Harekatına Tam Destek Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere  Barış Pınarı Harekatını başlatmıştır.

Öncelikle bilinmelidir ki bu harekat Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bu terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekatı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.
Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza  inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı da bölgesinde yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.

Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekat, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekatı bu çerçevede değerlendirilmelidir.
Bu çerçevede Şereflikoçhisar Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekatında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, Ülkemizin bekasıdır. Harekatın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.”

MECLİS ÜYELERİ DE SÖZ ALDI
Meclis toplantısında bazı Meclis Üyeleri de söz aldı. İlk sözü AK Parti grubu adına Cafer Tayyar Altuğ aldı. Altuğ konuşmasında; “Öncelikle Barış pınarı harekatında şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet ailelerine sabır dilerim mekanları cennet olsun. Ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun ayrıca yaralanan kardeşlerimde acil şifalar dilerim.
Bir zamanlar atalarımızın haçlı ordusuna verdiği mücadelenin veya kurtuluş savaşında destan yazan milletimizin ve ordumuzun mücadelesinin bir benzerini bugün yaşıyoruz. Her türlü saldırı sağanak sağanak yağarken üstümüze kahraman ordumuz ve devletimiz  ve milletimiz tıpkı ataları Ertuğrul gazi gibi Sultan Fatih gibi Yavuz gibi Abdülhamit han gibi ve gazi Mustafa kemal gibi  destan yazarak cevap vermektedirler.
ABD’nin, Avrupa Birliği ülkelerinin ekonomik yaptırım tehditlerine mazisi şan ve şerefle dolu olan, cephede 1 dilim ekmeği 3’e bölen aziz Türk Milleti’nin gülüp geçtiğini kendi göbeğimizi her daim kendimizin kestiğini bir kez daha sizlerin huzurunda ifade etmek istiyorum.
Gün birlik beraberlik günüdür gün düşmana karşı topluca savaşma günüdür, gün destan yazma günüdür. Allah ordumuzu, Mehmetlerimizi korusun onlara gerçek bir zafer nasip etsin. Bu vesile ile amacı güney sınırımızda bulunan PKK, PYD, YPG ve DEAŞ terör unsurlarını yok etmek ve Ülkemiz sınırlarının güvenceye alınması olan,  barış pınarı harekatını sonuna kadar destekliyor başta başkomutanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve tüm ordu mensuplarımıza Allah’tan zafer diliyoruz Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.

İYİ Parti grubu adına Eyüp Doğan; “Barış Pınarı Harekatının yapılması tüm Partilerin desteği ile Mecliste alınan bir tezkere kararı ile olmuştur. Orada şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yaralı askerlerimize acil şifalar, Ordumuza da başarılar diliyorum. Terörün her türlüsünü destek verenlerle birlikte hepsini kınıyorum” dedi.

AK Parti Meclis Üyesi Murat Atasoy da; “Ordumuz bismillah deyip sınır güvenliğimiz için bir harekat başlatmıştır. Cumhuriyet tarihinde girişilen en önemli operasyonlarından biridir. Ciddiyetinin herkes tarafından kavranması gerekir. Basit, kısır, siyasi çekişmeler bu meseleler üzerinden yapılmaması lazım. Bu milli bir meseledir. Sonuna kadar meclisimiz, devletimiz ordusunun yanında olacaktır. Türk ordusu ezelden beri gittiği yerlerde adaleti, hoşgörüyü, şanına yakışır şekilde hareket ederek sivil vatandaşlara zarar vermeden Türkiye’nin varlığını tehdit eden unsurları yok etmiştir. İşgalci diyenler bu Ülke’nin ürünü değildir, vatan hainidir ve gerekenler kesinlikle yapılacaktır.” şeklinde konuştu.

Meclis Üyeleri arasından başka söz alan kimse olmayınca Başkan, okuduğu metni oylamaya sundu ve metin oybirliğiyle kabul edildi.    24 Ekim 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3166 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri