21 Ağustos 2019, 15:57 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Enes Çakmakcı’ya kulak verin!

Enes Çakmakcı’ya kulak verin!

Enes Çakmakcı’ya kulak verin!...

Enes Çakmakcı isimli hemşehrimiz Face’de Kaldırım yoluyla ilgili bir çağrı yayınladı.

İlçemizdeki gazetecilere de seslenen Çakmakcı’nın çağrısı şöyle:

Defalarca tuzla mahallesi kaldırım yolunun deforme olduğunu ve araç geçemez hale geldiğini paylaştı hemşerilerim. Ama ne hikmetse hiçbir Büyükşehir ve Belediye yetkilisi bir açıklama yapma zahmetinde bulunmadı. Hizmet artık beklenmiyor Büyükşehirden ama en azından gazımızı alacak bir açıklamayı bile çok görüyorlar. Şereflikoçhisarın saygıdeğer gazetecilerine soruyorum, bu yolun sizin nazarınızda hiç mi haber değeri yok? Artık siyaseti yöneten medya olduğu için sizden bir adım bekliyoruz üzülerek. Maalesef durum böyle eğer medyaya yansırsa bir takım adımlar atılır. Yoksa bugüne kadar bu sorunu yazan insanlar hiç dikkate alınmıyor. Bu bunun işi bu şunun diye yorumlar yapmayın bıktık artık Kaymakam mı el atar Saygıdeğer gazeteciler mi el atar ama yetkili birinin el atması gerekiyor. Bu durumda da en yetkili kurum gazetecilerdir (belki yetkililer azda olsa utanırlar). Lütfen bize yardım edin sayın gazeteciler. Yolun sizce hiç mi haber değeri yok? Diye soran Enes Çakmakcı’ya; “elbette haber değeri var” diyor ve daha önce yayınladığımız 2 haberi bir kez daha okurlarımızın ve yetkililerin bilgisine sunuyoruz:

Kaldırım yolu sürücüleri isyan ettiriyor.
Kaldırım yolu, tuz çeken kamyon sahiplerini ve kırk haneli Hındıllı Yaylası yerleşim yerinde oturanları bezdirdi.
İlçemizin temel ihtiyaçlarından olan yoğurt, süt, peynir ve yumurta arzını karşılayan Hındıllı Yaylası sakinleri yollarının bir an önce yapılmasını istiyorlar.
Mahalle Muhtarı Yusuf Coşkun ve Aza Uğur Yaşlı, yolun durumunu birçok kez yetkililere söylemelerine rağmen bir değişikliğin olmadığını söylüyorlar.

Geçen ay kaldırım yolu asfaltının kazınmasından beri yolun yapılmasını umutla beklediklerini dile getiren Yeşilova Mahallesi Muhtarı Yusuf Coşkun “Kaldırım yolunun asfaltını geçen ay kazıdılar. Yol çalışmasını yapanlar kendilerine sorduğumuzda  havaların iyi olduğunda asfaltlanacağını söylediler.Yolumuzun bir an önce yapılmasını istiyoruz. Hındıllı Yaylasında oturanlar mağdur.
Cumartesi pazarına yoğurt getirenlerin yoğurtları, gelene kadar ayran oluyor” şeklinde konuştu.

Yeşilova Mahallesi Azası Uğur Yaşlı, Hındıllı Yaylasında kaldığını, iş yerinin ilçede olmasından dolayı günlük gidiş geliş yaptığını, her seferinde aracının ön düzenini değiştirdiğini ifade ediyor ve ”işim nedeniyle ilçeye günlük geliş- gidiş yapıyorum. Kaldığımız yerin ilçeye iki yolu var. Kaldırım yolu tuz taşımacılığı yapan 60-70 tonluk büyük araçların geçişinden dolayı çökmüş durumda” dedi.

Kaldırımda yapılan tuz üretiminin ilçe ekonomisinin can damarı olduğunu sözlerine ekleyen Yaşlı; “yollarımız kullanılamaz halde. Sorunumuzu iletmediğimiz yer kalmadı. Başkente bağlı olan ilçemize ve mahallemize bu yol yakışmıyor.” Dedi.

Diğer yandan yolun bozukluğunun tuz çeken kamyon ve tırlarda da arızalara neden olduğunu belirten sürücüler, yolun bir an önce yapılmasını istiyorlar.

Hem nakliyeciler, hem yaylacılar şikayetçi!
Kaldırım yolu ne zaman yapılacak?
Kaldırım yolu vatandaşları isyan etme noktasına getiriyor ve söz konusu yolu kullananlar “daha ne zaman yapılacak?”diyerek feryat ediyorlar.

Mevcut durumu ile baştan sona çukurlarla dolu olan veözellikle araç trafiğinin normal seyrine imkan vermeyen Kaldırım Tuzlası ve Hındıllı Yaylası yolu eleştiri konusu oluyor. Gerek Hındıllı Yaylası sakinleri, gerekse kaldırıma gidenler, yolun bozukluğundan hem araçlarının sık sık arıza yaptığını ve tamirden çıkmadığını hem de yolun çok tozlu olması nedeniyle kenar mahalledeki sakinlerinin rahatsız olduğunu ifade ediyorlar.

Gazetemize şikayetlerini dile getiren vatandaşlar; Büyükşehir’den yolun yapımı konusunda bir cevap alamadıklarını belirterek “Ne olacak bu kaldırım yolu?, Daha ne zaman yapılacak?” diyerek yetkililerden soruna çözüm bulmalarını bekliyorlar.

Söz konusu yolun artık yapılmasını istediklerini belirten vatandaşlar; “Yeter artık çektiğimiz çile. Lütfen feryadımıza kulak verin” şeklinde konuşuyorlar.
   22 Ağustos 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2713 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri