12 Aralık 2018, 15:34 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı

Birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı

Birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı....

Yöneticilerle Nakliyeciler toplandı, Birlik ve Beraberlik çağrısı Yapıldı.

Kaymakam Sedat Yıldırım başta olmak üzere Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı ve Oda Başkanlarının, Nakliyeci esnafıyla yaptıkları toplantıda, sorunlar dinlendi ve nakliyecilere birlik ve beraberlik çağrısında bulunuldu.

Toplantıda ilk olarak nakliyeciler konuşarak; “Tonaj uygulamasının daha devam ettiği, şoförlerin yüklerini kantardan geçilmesi gerektiği ve İlçemiz nakliye esnafının yük taşıması gerektiği gibi konular üzerinde şikayetler dinlendi.

KAYMAKAM SEDAT YILDIRIM; HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
Toplantıda konuşan Kaymakam Sedat Yıldırım; “Daha öncede sizlerden bana gelen olmuştu. O zaman 2 ya da 3 kooperatif vardı. Ben o zaman o arkadaşlara; “Siz önce birolun, ondan sonra biz üzerimize düşeni yaparız.” demiştim.
“Ama şimdi gördükki, tek çatı altında toplanmışsınız. Şimdi kanunlar çerçevesinde olmak üzere kolluk kuvvetlerimizde, bizde diğer kurumlarda, her zaman yanınızdayız, arkanızdayız” dedi.

TONAJLA İLGİ TUZ FİRMALARI SORUMLU OLACAK
Tonajlı yük veren Tuz Firmalarının sorumlu tutulacağını belirten Kaymakam Sedat Yıldırım; “Sizler bir prensip kararı alıyorsanız bize devlet görevlilerine, tonaj atmamak üzere yardımcı olma sözünü verdikten sonra biz sizi kurtaracak fiyatla ilgili tuzlalarla da görüşeceğiz.
3 gün önce hem Mutlucan hem de Koyuncu A.Ş.’ye demişiz ki; “Bundan sonra tonajlı yük verirsen seni sorumlu tutarım” diye yazı yazmışız. Bununda takipçisi olacağız.
Arkadaşlar kantar önerisinde bulundular. Tuzlalara gidip, yerinde tekrar değerlendireceğiz. Gerekirse tekrar taşın altına elimizi koyacağız, gerekirse tuzlanın çıkışına bir kantar koymak suretiyle artık o kantarın geliri size aktarılmak üzere gerekirse şoförler odası olarak, gerekirse Nakliyeciler Taşıyıcılar Kooperatifi  olarak da alabiliriz.
Tek istirhamım şu; Dışardan gelen araçlara tonaj atma derken biz kendimizde atmayacağız. Önce biz kurallara uyucağız. Bununda kurtarır neyse tabi makro anlamında baktığımızda bu tuzlalar, burda 750-1000 tane kamyoncu esnafının talebini de, bu insanların geleceğini göz önünde bulundururlar diye düşünüyorum.
Tek isteğim; siz bir ve beraber olursanız biz hep beraber yanınızda ve arkanızda olacağız”dedi.

TIR PARKI KURULACAK
Nakliyecilere ait bir tır parkının da kurulacağını ifade eden Kaymakam Sedat Yıldırım; “Hem şehiriçi trafiğinin rahatlaması bakımından hem de araçlarının daha güvenli yerde park edilmesi bakımından bu konuda da sizlerden söz istiyoruz.
Bir tır parkı var zaten. Oraya servis koyacağız. Aracınızı oraya koyduğunuzda ve evinize gidecek, evinizden oraya gidecek vasıtayı temin edersek, kamera sistemleri de koyarız. Bu konuda da sizden birlik ve beraberlik istiyorum.”dedi.

TAAHHÜT EDİYORUM 15 OCAĞA KADAR GÖRECEKSİNİZ
Kaymakam Sedat Yıldırım son olarak; “Sizden isteğimiz bir ve beraber olmanız, kolluk kuvvetlerine ve bize yardımcı olmanız, siz bu iyi niyeti gösterirseniz bizim de sizin için ne yapabileceğimizi en geç 15 Ocak’a kadar göreceksiniz. Ben size söz veriyorum, taahhüt ediyorum”şeklinde konuştu.

KOÇAK; EVİNİZE SAHİP ÇIKIN
Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak da yaptığı konuşmasında; “Bizler Kooperatifin daha aktif hale gelmesi için birçok çalışmalarda bulunduk. Burası sizin eviniz. Yıkılmışdı, biz bu evinizi tekrar inşa ettik. Bu eve sahip çıkmak artık size kalıyor. Burayı tekrar yıktırırsanız, başınızı sokacak bir eviniz kalmayacak ve bu zararı da Şereflikoçhisar halkı olarak hep birlikte yaşayacağız. Bizim buradaki birlikteliğimizin amacı; Hiçbir kişi, kurum ve şahsın ekmeğiyle, ticaretine engel olmak şeklinde bir hareketimiz söz konusu değil.
Bütün işlemlerimizi kanuna uygun şekilde yapacağız. Kati suretle; kaba kuvvetle, yol kesmek gibi şeylerden kesinlikle sakınacağız.”dedi.

ÜYELİKLERİNİZİ GÜNCELLEYİN
Levent Koçak son olarak nakliyecilerin üyeliklerinin güncellenmesi gerektiği konusuna da değinerek; “Üyeliklerinizi güncelleyin. 25.12.2018 tarihi, üyeliklerini güncellemeyen arkadaşlar için son gündür. O tarihe kadar üyeliklerinizi güncelleyin. Üyelik sizin için çok önemli” dedi.

HER TÜRLÜ HİZMETE HAZIRIZ
Son olarak Belediye Başkanı Ferda Polat konuştu ve; “Bu sorunu çözülmüş bilin. Devleti temsil eden bir Kaymakam var. Ve bu sorunu yakinen biliyor, çözmek için gayret ediyor. Bu sorun kaba kuvvetle çözülmez. Yasalar çerçevesinde sorunu çözeceğiz.
Önce birlik ve beraberliğinizi tesis etmek zorundasınız. İçinizden bir tanesi aykırı hareket ederse bu sorun sil baştan yeniden çözümsüzlük noktasına gelir. Ve çözülmezde. Çok güzel bir ivme kazandı bu iş. Özellikle Oda Başkanlarımızın gayretiyle bu ivmeyi sürdürmemiz gerekiyor. Bunun için birlik ve beraberlik içerisinde olmanız gerekiyor.
Şereflikoçhisar Belediyesi sizin. Belediyemiz, yasalar çerçevesinde Kaymakamımızın da talimatı ile her türlü hizmete hazırız, emrinizdeyiz” şeklinde konuştu.

Nakliyeci esnafı da, kendilerinin sorunlarıyla ilgilenen Kaymakam Sedat Yıldırım başta olmak üzere herkese teşekkür ettikten sonra toplantı sona erdi.


     13 Aralık 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2849 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri