20 Kasım 2019, 14:37 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Dostlar alışverişte görsün!

Dostlar alışverişte görsün!

MUSTAFA YÜCEL

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1696 kez okunmuştur

TBMM Başkan Vekili ve CHP Bölgemiz Milletvekili Levent Gök İlçemize geldi. Muhtarlarla toplantı yaptı, nakliyecilerin sorunlarını dinledi. Kapatılan tuz işletmeleriyle ilgili detaylı bilgi aktarıldı. Meslek Odalarını, Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Fikir teatisinde bulundu.

Sorunlarla yakından ilgileneceğini söyledi, sevindik.

Arkasından CHP Ankara İl Başkanı geldi. Rıfkı Güvener muhtarla bir toplantı yaptı. İstek, şikayet ve talepleri dinledi. Kendisine aktarılan talep ve sorunları bir dosya halinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ileteceğini söyledi. Sevindik.

Siyasilerin ziyaretleri bununla bitmedi.
İyi Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral da İlçemize gelerek Kapatılan tuz alanlarıyla ilgili birifing aldı. Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığını, Ticaret Odası Başkanlığını ziyaret etti. Görüş teatisinde bulundu, sorunların üzerine birlikte gidildiğinde sonucun daha kolay alınabileceğini, kendisinin her türlü desteği göstereceği sözünü verdi. Sevindik.

Cumartesi Günü de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş İlçemizdeydi. Ziyaret öncesi yapılan bilgilendirmede; Mansur Yavaş’ın muhtarlarla sabah kahvaltısında buluşacağı, istek ve taleplerini dinleyeceği, daha sonra Pazar yerini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet edeceği, arkasından belediyeyi ve CHP ile İYİ Parti ilçe merkezlerini ziyaret edip, Evren’e geçeceği ifade edilmişti.

Program baştan itibaren arap saçına döndü. Ankara’dan geleceklerle birlikte toplantıya katılacakların sayısı düşünüldüğünde kahvaltı için seçilen yerin kapasitesi yetersizdi.

Kahvaltılı toplantının adı; Muhtarlar Toplantısı idi ama muhtarlar oturacak yer bulamamıştı.

Millet ittifakı partilerinin İlçe yöneticileri ve partililer salonda masa sandayle kapma yarışına girmişler, toplantının asıl davetlisi muhtarları ayakta bırakarak üzmüşlerdi.

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Tecelli Bozkır karşılaştıkları bu muameleyi sosyal medyada şöyle değerlendiriyordu:
Hani bazen kızıyoruz bazende takdir ediyoruz ya muhtarlarımızı.
Bugün muhtarlarla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı ile kahvaltılı toplantı vardı ama malesef onlarca muhtar ayakta yer bulamamış, siyasi partilerin ilçe temsilcilerinin ve üyelerinin sanki gövde gösterisi tarzında bir toplantı yapılmış oldu.
Benim anlamadığım bir husus mademki siyasi parti ilçe temsilcileri ve üyeler ile ilgili toplantı yapılacaktı neden bizler davet edilerek adınıda muhtarlar toplantısı konularak ayakta bırakılıp rencide edildik.
Malesef arkadaşlar bu zihniyetle ne biz derdimizi anlatabilir nede sorunlara çare bulabiliriz, sadece alkışlar fotoğraf çektiririz hepsi bu kadar.

Toplantıyı izleyip, gelişmeleri kamuoyuna iletmekle görevli gazeteciler için ayrılan yer, İYİ partililerce işgal edilmiş, “burası bize ayrılmıştı” diyen basın mensuplarına; “biz parti yönetimindeniz” denilerek saygısızlık yapılmıştır.

Oysa toplantının ev sahiplerinin CHP ve İYİ parti ilçe teşkilatlarının olması gerekir ve davetlileri ağırlamak görevinde olanlar, kendi egolarını tatmin etmek ve kendilerini pazarlamak için adeta yarışa girmişlerdir.

Toplantıda bir başka olumsuzluk ise; Mansur Yavaş’ın gelişinde hazır bulunan Belediye Başkanı Memiş Çelik’in kahvaltıya ve sonrasındaki görüşmelere katılmamasıydı. Sanki İlçemizin Ankara Büyükşehir ile bir bağlantısı yoktu, sanki toplantıya katılan muhtarlar bu ilçenin mahallelerinin muhtarları değildi.

Memiş Çelik toplantıyı takip etmedi ama Mansur Yavaş Çelik’i makamında ziyaret ederek adeta nezaket dersi verdi.

Toplantıda fazla zaman alacağı gerekçesiyle muhtarlara söz verilmedi.

Mansur Yavaş kendisine dosya halinde iletilen tüm mahallelerinin sorun ve taleplerini dile getirerek neyin, ne zaman yapılacağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Zaman darlığı nedeniyle pazar yeri ziyareti ve vatandaşlarla sohbet gerçekleşmedi. Buna karşılık çarşı içinde kısa bir gezinti yapılarak esnafların hal hatırı soruldu.

Ve bu ziyaretin sonunda görüldü ki; normal bir ziyaret programını uygulayamayan bizim siyasilerimiz işin gösteriş, reklam ve şov tarafında. Amaçları kendilerini ve çevrelerini tatmin etmek ve sel önünden kütük kapmak.

Bu anlayış değişmediği sürece birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamak ve Şereflikoçhisar için ortak hedeflere yürüyüp, netice alabilmek mümkün olmayacak.


   21 Kasım 2019


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri