19 Nisan 2017, 19:55 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tren Yolu’nda fırsat kaçıyor mu?

Tren Yolu’nda fırsat kaçıyor mu?

2015 genel seçimlerinden buyana İlçemizin gündeminde yer alan Şereflikoçhisar’a Tren Yolu...


2015 genel seçimlerinden buyana İlçemizin gündeminde yer alan Şereflikoçhisar’a Tren Yolu yapılmasıyla ilgili son gelişmeler, fırsat kaçıyor mu? Sorusunun yöneltilmesine neden oluyor.

2015 seçimleri öncesi TCDD Genel Müdür Yardımcısı ve AKP Milletvekili Adayı olan İsa Apaydın, gazetemize ve kamuoyuna yaptığı açıklamada; “tren yolu Şereflikoçhisar’dan geçecek. Güzergah belirlenmesiyle ilgili proje çalışmaları devam ediyor” demişti.

Şu anda TCDD Genel Müdürü olan İsa Apaydın, önceki hafta Akaray’a ziyaret etti ve orada yaptığı açıklamada; “...şu anda yatırım proğramında olan Kırşehir, Kırıkkale, Yenice’den başlayıp, Kırşehir-Aksaray-Ulukışla demiryolu hattı projemiz şu anda yürütülüyor”, dedi.

İsa Apaydın’ın Aksaray’da yaptığı açıklama ve değerlendirme genel ve yerel basına şöyle yansıdı:
Aksaray’ın hayali projelerinden biri olan Kırşehir-Aksaray-Ulukışla demiryolu hattı projesini incelemek üzere Aksaray’a gelen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Genel Müdürü İsa Apaydın, 2017 yılı içerisinde temel atma töreninin yapılacağını söyledi.

TCDD Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İsa Apaydın Aksaray’ın demiryolu projesi kapsamındaki yatırımı ve çalışmaları yerinde incelemek üzere Aksaray’a geldi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşçı, İl Başkanı Abdulkadir Karatay Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti ve geçmiş dönem milletvekilleri ile Aksaray Valisi Aykut Pekmez’i ziyaret eden TCDD Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İsa Apaydın burada yaptığı açıklamada. Aksaray’ın demiryolu projesinin tamamlandığını ve yıl içerisinde temel atma töreninin yapılacağı müjdesini verdi.

Projenin hızla devam ettiğini ve güzergahın kolay bir güzergah olduğunu belirten Apaydın, “Sayın bakanımızın talimatı ile şu anda yatırım programımızda olan Kırşehir, Kırıkkale Yenice’den başlayıp, Kırşehir-Aksaray-Ulukışla demiryolu hattı projemiz şu anda yürütülüyor. Özellikle Aksaray Ulukışla kesiminde biz daha önce söz verdiğimiz gibi proje çalışmalarına başladık. Koridorumuz netleşti.

Koridorumuzun netleşmesiyle birlikte Aksaray - Ulukışla çakmaktan bağlanıyor, çakmak bağlantısı ile birlikte sahada sondajlarımızda başladı. Projeci firmaları biz sondajları sahada incelemek için Aksaray’a geldik. Aynı zamanda Aksaray’ımızın hem karayolu çevre yolu geçişi, otoban bağlantısı ile birlikte demiryolu çevre geçişini de karayolları bölge müdür yardımcımız da burada, sahada yerinde inceleyeceğiz. Bu vesile ile valimize de vekillerimize de bir araya geldik ve son durumu bilgilendirdik. İnşallah hedefimiz 2-3 ay içerisinde sondajları bitirmek. Sondajlardan sonra, burası çok kolay bir güzergah. Yaklaşık 86 kilometre, yaptığımız çalışmalarda kazı, dolgu, menfez ve alt ile üst geçitler var. Çok zor bir güzergah değil. İnşallah hızlıca sanat yapılarının da tasarım çalışmaları bittikten sonra yıl içerisinde yapım ihalesine çıkacağız. Her şey iyi giderse hedefimiz inşallah yıl sonuna kazmayı vuracak hale getireceğiz. İnşallah Aksaray-Ulukışla hızlı tren bağlantısı ile burada hem yük, hem yolcu taşımacılığı birlikte yapılacak. Aynı zamanda Aksaray OSB’ye 8 kilometrelik bir bağlantı yapacağız. Bu bağlantı ile de OSB’nin yüklerini Mersin’e indireceğiz. Çalışmalarımız bu şekilde devam ediyor. Aksaray’a ve ülkemize hayırlı olsun.   20 Nisan 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3133 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


dilek
ilçemiz demiryolu çok zor bunun için askeri birliğin belediyenin kulu haymana gölbaşı aksaray ortaköy ulukışlanın demiryolu için ortak karar ve proje üretse zor olmaz gelin bunun için vakit nakittir deyip bu ilçe belediye başkanları siyası parti başkanları kaymakam ve valileri ortak bir proje üretip ulaştırma bakanlığı başbakanlık ve cumhurbaşkanlığına bu projeyi verseler çok iyi olur vebiraz hızlanır işler sonuçta 2019 da seçimler varrr
Salih
Anlara evren üzeri aksaray otoyol ihalesi nisan Ayında yapıldı hayırlısı
Amet
Sayın çengel gazetesi .Ne kadar iyimsersiniz demek istiyorum.Atı alan Kırşehir üzeri Aksaray'a geçti.Geçmiş olsun.Ataların bir sözü var .Çok beğenirim.İş bilinin Kılıç kuşananın.Akıllı ol koçsarlı sına bir parmak bal çaldırma.Bundan sonrasına bak.Takip edin neler heba edilcek daha şu 2017 de.KADERSİZ İlçem.Şimdelerde bu eski Samanyolu koleji öğretmen evi olacakmış.burası Antalya'mı,nevşehirmi ????öğretmenevi doldu da yetmiyor yenisini aç.ilçedeki oteller % 100 dolu turistler açıkta kaldı.Biraz Akıl.
alın size en iyi demiryolu alternatifi polatlı haymana kulu şereflikoçhisar ortaköy aksaray ulukışla veya çorum kırşehir şereflikoçhisar ortaköy aksaray şereflikoçhisarlılar ve sivil toplum örgütleri demiryolunun ve çevre yolunun ilçemizden geçmesi ve projeye dahil edilmesi için akpartılı milletvekillerini ziyaret edilmeli ilçe sözünü tuttu ak parti dedi sayın vekillerde ilçemiz için sözlerini tutsun ankara içndeki tüm asker kaldırılsın haymana ve şereflikoçhisara taşınsın
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Şehirler arası nakliyat istanbul otomatik garaj kapısı evden eve nakliyat replika saat