22 Temmuz 2015, 14:07 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Görevden uzaklaştırılan hakim ve savcılar

Görevden uzaklaştırılan hakim ve savcılar

HSYK 2. Dairesi haklarında soruşturma izni verilen 54 hakim ve savcıdan 49’unun görevden...


Görevden uzaklaştırılan hakim ve savcılar arasında tanıdık isimler de var

HSYK 2. Dairesi haklarında soruşturma izni verilen 54 hakim ve savcıdan 49’unun görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

Görevden uzaklaştırılanlar arasında İlçemizda aha önce görev yapmış tanıdık isimler de yer aldı.

Listede bir dönemin özel yetkili hakim ve savcıları yer alıyor. Odatv ve Şike davasına bakan Mehmet Ekinci, Seyfettin Mermerci, Hikmet Şen; Ergenekon savcıları Muammer Akkaş ve Cihan Kansız, Balyoz davası hakimi Davud Bedir; Ergenekon davası hakimleri Sedat Sami Haşıloğlu, Fatih Mehmet Uslu; Selam soruşturması savcıları Adnan Çimen ve Adem Özcan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı ifadeye çağıran savcı Sadrettin Sarıkaya, Şike Savcısı Mehmet Berk, İstanbul Casusluk Davası Hakimleri Metin Özçelik; Poyrazköy davası hakimleri Mehmet Karababa ve Mehmet Erdoğan, Hrant Dink Davası Hakimi Rüstem Eryılmaz gibi isimler de var.

Ergenekon Davası Savcılarından Cihan Kansız, Gazetemiz Sahibi Mustafa Yücel’in oğlu Teğmen Necdet Yücel’in krafik kazasında yaşamını yitirmesinin ardından, telefonu için dinleme kararı aldırmıştı.

Selam soruşturması savcılarından Adnan Çimen de daha önce İlçemizde görev yapmıştı.
Görevden uzaklaştırılan Hakim Nalan Can, Balyoz Davası’nda yeniden yargılanma talebini reddeden heyette yer almıştı ve İlçemizde de görev yapmıştı.

Eski İlçemiz Başsavcılarından Hasan Can’ın eşi olan Nalan Can, İlçemizden Erzincan’a tayin edilmiş, Can çifti, Savcı İlhan Cihaner’in tutuklandığı olay sırasında Erzincan’da görevliydi.

HSYK 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, ”Hukuksuz dinleme ayıbı artık gündemden düşmeli, hiç kimse hukuka aykırı dinlemenin muhatabı olmamalı. Çok acılar çekildi, bir daha kimseye bu acıları yaşatmamalıyız.” dedi.


 


                       23 Temmuz 2015Yönetici tarafından yazılan bu haber, 6573 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Nilgün ÖMEROĞLU
Arkasında çok büyük bir güç bulunduğunu hiç bir yargıçın ASLA aleyhinde karar veremiyeceğini söyliyerek düzenlediği sahte belgelerle yaşlı ve sakat olan annemin dairesini icra yoluyla ele geçiren N.D.isimli müteahhit iş adamının ve 1996 yılından beri vekilliğini yapan R.Ö.isimli avukatın sabit olan suçlarını ortaya çıkardığımdan dolayı TEHDİT EDİLDİĞİMDE,Hasan CAN isimli savcı,AVUKATLARIN SUÇLARINI ÖRTBAS EDEREK,bana dosyayı Adalet Bakanlığına gönderdiğini söylemişti.Ben daha sonra şüphelenip araştırdığımda,dosyayı Kalem Odasında dolaba kitlediğini öğrenip,kendisine söylendiğimde,koridora çıkıp,GÜVENLİK diye feryat etmişti.Bunun üzerine dosya apar topar FETÖ Terör Örgütünün Semt İmamı olan HİKMET USTA ya verilmişti.H.U.da avukatların suçlarını örtbas etmişti.Cezalarını çeksinler
taner dalkılıç
Bir dönemler sağlık camiasında cemmatın yapılaşmasına ve aynı dönemlerde sağlık ocaklarının tadilatı nedeniyle yapılan hırsızlıklara karşı çıkmamdan dolayıdırki, aynı savcı tarafından şikayetçi olmmama ve haklı olmamma rağmen evim aradı ve başta ilçenin cemaatçi polisleri olmak üzere hergün takip altına alındım.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para