18 Aralık 2009, 08:43 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Para ile saadet olurmuş!

Para ile saadet olurmuş!

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen okullar arası münazara yarışması dün oldukça çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu.


         İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen okullar arası münazara yarışması dün oldukça çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu.

 
         Ekonomik krizin insanımızı kasıp kavurduğu ve insanların iş bulabilmek için adeta yarış atı görevi üstlendiği günümüzde, meslek seçiminin kıyısında olan ilköğretim öğrencileri; "Meslek seçiminde maddiyat mı, yoksa maneviyat mı önemlidir?" sorusunun cevabını aradılar.
 
         Yarışmacı okulların öğrencilerinin seyirci olarak arkadaşlarına destek verdiği münazarada, Mustafacık İlköğretim Okulu öğrencileri Beyza Baran, Edanur Aksoy, Barbaros Yöndem ve Kardelen Keser ?Meslek seçiminde maddi doyum daha önemlidir? tezini savunurken, İbrahim Baltacı İlköğretim Okulu Öğrencileri Şevval Çetin, Beyza Nur Geçimli, Aybüke Tüzün ve Alim Aksoy ?Meslek seçiminde manevi doyum daha önemlidir? anti-tezini savundular.
 
         Meslek seçiminde manevi doyumun daha önemli olduğunu savunan İbrahim Baltacı İÖO öğrencileri iddialarına gerekçe olarak; zor şartlar altında mesailerini yürütmeye çalışan öğretmenlerini ve hekimleri örnek verirken, bu meslek gruplarına ait personellerin mevcut donanımları ile maddi getirisi daha fazla, farklı işler yapabileceklerini iddia ettiler.
 
         Meslek seçiminde maddi doyumun daha önemli olduğunu savunan Mustafacık Baltacı İÖO öğrencileri ise; ?işsizlik ve geçim sıkıntısı? kavramlarına ağırlık verdikleri konuşmalarında Memur grevleri, KPSS ve Halk Bankası personel alımı sınavları gibi birçok güncel olayı münazaraya taşıdılar.
 
         Genel olarak ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durgunluk içerisinde insanların idealist hedeflerden uzaklaşarak, yeme ve barınma gibi ihtiyaçlarını karşılamaya yöneldiklerini ifade eden Mustafacık İÖO öğrencileri "hobi" örneğini vererek, manevi doyumun gerçekleşmesinin ancak maddi doyumdan geçebileceğini iddia ettiler.
 
         Edebiyat ve Türkçe öğretmenleri Nevin Gülten, Şahabettin Ateş, Bekir Aslıyüce ve Muhammet Taştan?dan oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucu; ?Meslek seçiminde maddi doyum daha önemlidir? tezini savunan Mustafacık İÖO grubu üç puan farkla birinci oldu.
 
         Müsabaka sonrası birbirlerini tebrik eden öğrenciler, karşılıklı saygı çerçevesinde tartışmanın yapılabileceğini, siyaset sahnesinde karşılıklı kırıcı iddia ve ithamların yaşandığı şu günlerde, Şereflikoçhisar kamuoyuna gösterdiler.
 
         18 Aralık 2009Site Editörü tarafından yazılan bu haber, 12510 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


evet bende madiyatan yanayım
ozge
en buyuk mustafacık ılk okulu en ıyı okul munazarada bız bırıncı olcaz ıbrahım baltacıyı ve ataturku yendık oh olsun onlara bız yencez munazarada
burak
en güzel okul tabiki ibrahim baltacı
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Şehirler arası nakliyat istanbul otomatik garaj kapısı evden eve nakliyat replika saat