11 Temmuz 2012, 14:29 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

YİBO'nun eski öğrenci ve öğretmenleri yıllar sonra buluştu, hasret giderdi (1)

YİBO'nun eski öğrenci ve öğretmenleri yıllar sonra buluştu, hasret giderdi (1)

YİBO'nun eski öğrenci ve öğretmenleri yıllar sonra buluştu, hasret giderdi (1)


       Yatılı İlköğretim Okulu Mezunları geçtiğimiz Pazar günü, geleneksel hale getirdikleri buluşmalarının, bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiler.

       Yatılı İlköğretim Okulu mezunu öğrenciler, bu yılda okullarında buluştular ve arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle bir araya gelerek geçmişteki anıların mutluluğunu, coşkusunu ve sevincini yaşadılar. İlçe merkezinden, çeşitli illerden ve Avrupanın değişik ülkelerinden gelen mezunlar, sabahın erken saatlerinde okullarının kütüphane binasında toplandılar.
       Sanal ortamda bir araya gelen mezunlar, yıllardır görmedikleri arkadaşlarıyla buluşmanın heyecanını yaşadılar. Yatahanelerini, çamaşırhanelerini, yemekhanelerini, sınıflarını, sinema solonunu, uygulama bahçelerini, atölyelerini gezen ve buralarının kaderlerine terk edilmiş şeklini gören ziyaretçiler üzüntülerini gizlemediler. Yatılı İlköğretim Bölge Okulu mezunlarından, aynı zamanda okul başkanlığı yapmış olan, Ramazan Ateş toplanan arkadaş ve öğretmenlerine yaptığı konuşmasında duygulu ifadeler kullandı.
       Ateş: Asaletinden hiçbir şey kaybetmeyen arkadaşlarım. Bu asaletin asilliğini 40 yıl önce bizlere nakış gibi dokuyan çok değerli öğretmenlerim, arkadaşlarım adına ellerinizden öpüyorum. Bir söz vardır; "Doğru yerde, doğru zamanda buluşmak." Bizler, siz asil insanların ellerinde, doğru yerde ve doğru zamanda bulunmuşuz. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizlere her şeyi öğrettiniz. Fakat büyümeyi öğretmediniz. İzzet Keskin, Bedri Bayyurt, Süleyman Hocam, Evin, Nalan Cahide öğretmenlerim... Şu an emin olunuz ki, öğrettiğiniz her şeyi noktasına virgülüne kadar çok temiz bir şekilde kayda aldık ve bir harfini dahi değiştirmedik, değiştirmeyeceğiz! Eğitimin en güzelini almışız.
       Eşref Büyükdemirci, Ali Mustafa Cayır Almanya'dan Hollanda'dan Avusturya'ya, Edirne'den, Hatay'a, Antalya, Antep, Konya, Alanya, Ankara, Aksaray, Çanakkale, İzmir, Haymana'dan gelen dostlar, hepinize bu katılımdan dolayı teşekkür ederim." Okul başkanının bu duygulu konuşmasından sonra, Sınıf Öğretmeni Evin Bayyurt'ta konuşmasında; "sizlerle yeniden okulumuzda olmak beni eski günlerimize götürdü. Sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu ifade etmeye sözcükler, kelimeler yetersiz kalıyor. Şu an çok mutluyum"
       Okul mezunlarından Rumi Kalkan; 2008 yılında okulun veb sayfasına bir şeyler yazdım. Buradan yola çıkarak arkadaşlarıma, öğretmenlerime ulaşmaya çalıştım. Şu an bunu gerçekleştirdik gibi. Bu halka daha büyüyecek. Burada 130'un üstünde arkadaşlarım ve öğretmenlerimizle birlikte olmak beni eski okullu yıllarıma götürdü. Ama okulumuzun şu anki durumu beni üzüyor" dedi.
       Cahide Altınsoy da konuşmasında; "Bu yıl ikincisine katılıyorum. Kendimi dünyanın en mutlu bahtiyar insanı olarak görüyorum." Hatay - Reyhanlı'dan gelen Cevdet Bükülmez "Okulumdan mezun olduktan sonra arkadaşlarımı, öğretmenimi bulmak, benim için anlatılmaz duygulardan biri. Okulumu hep merak etmişimdir. Şu an sizleri buldum. Artık bu birlikteliği koparmamalıyız. Bizler adreslerimizi alıp bunu koparmamalıyız". Okul Müdür Yardımcısı Cahit Kaya da konuşmasında; "sizlerle yeniden buluşmak anlatılmaz duygu. Sizlere bir şeyler vermişiz ki buradasınız. Bizler, sizleri hiçbir zaman unutmadık. Bizlerinde sizlere karşı istemediğimiz davranışları olmuş olabilir, kendi adıma sizlerden özür dilerim."
       Sınıf öğretmeni Meral Manav; "1973-89 yılları arasında görev yaptım. Yaşamımın en güzel günlerinin geçtiği okulumu, sizleri hiçbir zaman unutmadım. Ailenizden uzak olmanızdan dolayı, bizleri birer anne olarak görüyordunuz. Sizleri karşımda bulmak yeniden beni mutlu ediyor. Ama okulumuzun bakımsız olması beni üzüyor." Buluşmaya Kütahya?dan gelen İsrafil Akpınar'ın, çini süslemeli hediyeleri öğretmenlerine takdim edildi. Konuşmalardan sonra mezunlar, öğretmenler öğle yemeğini hep birlikte yediler. Mezunların  getirmiş oldukları kayısı, kirazlarda yemekle birlikte ikram edildi.
      
       BULUŞMAYA KATILANLARIN DEĞERLENDİRMESİ GELECEK SAYIMIZDA
  
      
      
               12 Temmuz 2012Yönetici tarafından yazılan bu haber, 6654 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Cebrail
Bende o okuldan mezun oldum 1990-1993 arasi
Okulun sayfasi varmi...
Meltem acar
Ben 2000 yılında okuldan ayrıldım annem gibi sevdim öğretmenimi bulmaya çalışıyorum ismi esin keskin
Meltem acar
Ben 2000 yılında okuldan ayrıldım annem gibi sevdim öğretmenimi bulmaya çalışıyorum ismi esin keskin
hüseyin ucuzoğlu
yibo 1972 mezunuyum.toplantıya katılamadığım için çok üzüldüm.hepinizi çok seviyorum.
tugba
o okulda olmak çok nğüzel di
Cahide Altınsoy...
Çengel gazetesine sonsuz teşekkürler..
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para