14 Ekim 2020, 16:22 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Eğitim-Öğretim’de Dayanışma Dönemi

Eğitim-Öğretim’de Dayanışma Dönemi

Eğitim-Öğretim’de Dayanışma Dönemi...Eğitim-Öğretim’de Dayanışma Dönemi
Okul Aile Birliği, Veli ve Esnaf Dayanışması Sonucu Öğrencilere Tablet Hediye Edildi

Pandemi sebebiyle EBA ve Zoom gibi uzaktan erişim uygulamalarıyla desteklenen eğitim faaliyetleri teknolojik cihazlara olan gereksinimi ortaya çıkarırken Dr.Sabiha Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği’nin okul idaresi ile birlikte “BENİM VAR DEME, HERKESİN OLSUN” sloganıyla başlattığı kampanya ile uzaktan eğitime erişimi olmayan 10 öğrenciye verilmek üzere birer tablet hediye edildi.

Kampanyaya ilk destek Aktaş Mobilya isimli işyerinin sahibi Evren Aktaş’tan geldi ve genç işadamı ihtiyaç sahibi öğrencilere hediye ettiği 5 adet tablet ile örnek bir tutum sergilerken hayırsever esnaf ve işadamlarına da öncülük yaptı. 

TABLETLER TÖRENLE VERİLDİ
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gözetiminde gerçekleştirilen kampanyada, Okul Aile Birliğinin belirlediği  5 öğrenciye tabletlerini vermek için işadamı Evren Aktaş’ın işyerinde tören düzenlendi.

Törene; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Turan ile Murat Özbek, Dr.Sabiha Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bahri Akyıldız ile Okul Aile Birliği Başkanı Yeliz Şen, Evren Aktaş ve öğrenciler katıldı.

Kampanyaya destek olan Evren Aktaş düzenlenen törende bir konuşma yaptı. Evren Aktaş konuşmasında öğrencilere hitaben: “Sizler Ülkemizin aydınlık geleceğisiniz. İnşallah bu tabletlerle göreceğiniz eğitimle başarılı olup ilerde güzel mevkilere gelirsiniz. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Turan’da konuşmasında; “Evren Aktaş Bey’i göstermiş olduğu bu örnek davranıştan dolayı kutluyor, eğitime verdiği katkıdan dolayı da hem İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hem de öğrencilerimizin adına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

BÜTÜN HAYIRSEVERLERİ BU KAMPANYAYA DAVET EDİYORUZ
Kampanyanın fitilini ateşleyen Dr.Sabiha Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bahri Akyıldız da; “Okulumuz Aile Birliği, veli, öğretmen ve esnaf bir ilke imza atmıştır düzenlenen bu kampanya ile. Esnaf olarak aldığı 5 tabletle öncü olan Evren Aktaş’a özellikle teşekkür ederiz. İkinci etap 5 tabletimiz de en kısa zamanda dağıtılacaktır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gözetiminde düzenlediğimiz kampanyamız devam etmektedir. İmkanı olan bütün hayırseverleri bu kampanyaya davet ediyoruz. “BENİM VAR DEME, HERKESİN OLSUN” Kampanyamız hayırlara vesile olsun, inşallah” dedi.


   15 Ekim 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 599 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri