14 Ekim 2020, 16:19 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Uyarılar yapılmakta

Uyarılar yapılmakta

Uyarılar yapılmakta...İlçemiz Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik ekipleri, meydana gelen trafik kazalarının azaltılması, kaza neticesinde meydana gelen ölüm, yaralanma ve maddi hasar miktarlarının asgari seviyede tutulması amacıyla denetimlerine ara vermeden devam ediyor.

İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı Haydar Yıldırım denetimlerin kapsamı ile ilgili olarak gazetemiz görevlisine bilgi verirken amaçlarının ceza yazmak değil bilinçli sürücülerin yetişmesine katkı sunmak olduğunu belirtti.

İlçemizin Jandarma sorumluluk sahasında Devlet yolu, İl Yolu ve köy yolları olmak üzere yaklaşık 440 km’lik karayolu ağı bulunduğu, trafiğin yoğun olarak aktığı yerlerin ilçemizi Ağaçören ilçesine bağlayan Ağaçören İl yolu ile Evren ve devamında Kırşehir iline bağlayan Evren İl yolları olduğunu belirtti.

SEYİR VE RADAR UYGULAMALARINA AĞIR VERİLMEKTE
“İlçemizde meydana gelen kaza istatistiği incelendiğinde, sürücülerin aşırı hızları nedeniyle yoldan çıkma ve devrilme neticesinde kazaların meydana geldiğini”  söyleyen Haydar Yıldırım; “Ölüm ve yaralanma ile sonuçlanan kazalarda, sürücülerin emniyet kemeri kullanım oranının düşük olduğu tespiti ile trafik güvenliği eylem planlarında da dikkat gösterilen emniyet kemeri kullanımının arttırılması amacı ile sabit kontrollere ve aşırı hızın düşürülmesi maksadıyla seyir ve sabit radar uygulamalarına ağırlık verilmektedir.
Bölgemiz tarıma dayalı bir bölge olmasından dolayı özel denetimler ile zirai araçlar ile bölgemizde bulunan mevsimlik işçi taşıyan araçların denetimine ağırlık verilmektedir.Özellikle çiftçilerimizin traktörlere ait römorklarının daha görünür olması amacı ile üçgen reflektör takması hayati derecede öneme sahiptir.”dedi.

UYARILAR YAPILMAKTA
Sürücülerle yüz yüze görüşerek uyarılar yapıldığını da ifade eden Yıldırım; “Bilinçli sürücülerin arttırılması maksadıyla, sabit denetimlerimizde sürücüler ile yüz yüze görüşülerek emniyet kemerinin önemi ve aşırı hızın kaza riskini arttırması hususlarında uyarılar yapılmaktadır. Sabit kontrollerdeki hedefimizin ceza yazmak olmadığı, bilinçli sürücüler yetiştirilmesine katkı sunmak olduğu unutulmamalıdır.”dedi.

TRAFİK KURALLARI HAKKINDA SEMİNER DÜZENLENMEKTE
Haydar Yıldırım son olarak; “Covid-19 salgın hastalığının kontrol altına alınması ile okullarımızın açılması sonrasında öğrenci taşımacılığında kullanılan servis şoförlerine, her yıl olduğu gibi bu yıl da seminer düzenlenmesi planlanmaktadır. Ayrıca okul servis araçların denetimine okul dönemi içerisinde ağırlık verilmektedir.
Okullarımızda, planlama yapılarak Trafik Dedektifleri projesi ile her öğrencimize ulaşarak temel trafik kuralları hakkında seminer düzenlenerek ileride bilinçli bir sürücü olmaları hedeflenmektedir”
şeklinde konuştu.        15 Ekim 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 627 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri