14 Ekim 2020, 16:15 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

30 dakika ders, 10 dakika teneffüs yapılıyor

30 dakika ders, 10 dakika teneffüs yapılıyor

30 dakika ders, 10 dakika teneffüs yapılıyor...Taksit taksit açılıyor. 5 sınıf daha yüz yüze eğitime başladı.

Açılıp açılmaması tartışma konusu olan okullarımızda sınıflar taksit taksit açılıyor. Geçtiğimiz hafta yüzyüze eğitime başlayan okul öncesi ve birinci sınıfların ardından bu hafta da 2,3,4. sınıfların yanı sıra 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime başladı.

Yüz yüze eğitime 5 sınıfın daha başlamasıyla ilgili olarak “Okul öncesi ve ilkokulların tüm sınıflarının yanı sıra 8. ve 12. sınıf öğrencilerimize de şimdiden yeni eğitim – öğretim yılında başarılar diliyorum” diliyorum diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, daha sonra şunları söyledi;

30 DAKİKA DERS 10 DAKİKA TENEFFÜS YAPILACAK
Uyum haftasının ardından genişletilen yüz yüze eğitimde; İlkokul ve orta okullarda öğrenciler, ikişer gün 6+6, 12 saat eğitim alırken ve Liselerde ise toplamda 16 saat eğitim aldıkları belirtilirken dersler artık 40’ar dakikalık değil, 30’ar dakikalık olduğu ve 10 dakika da teneffüs şeklinde dizayn edildiği ifade edildi.

KÖY OKULLARINDA 5 GÜN EĞİTİM
Uyum haftasının ardından ana okullarında da yüz yüze eğitimde değişiklik oldu. Okul öncesi öğrencileri haftanın 5 günü okula gelerek etkinlik dersi yapmaya başladıkları ve 5 gün yüz yüze eğitim alabilecek olan köy okulları da,  seyrek nüfuslu ilçelerde farklı bir sistem uygulanacak. O sisteme göre il ve ilçe milli eğitim müdürlükleriyle hıfzıssıhha kurullarının aldıkları karar doğrultusunda köy okullarında eğitim tamamı yüz yüze olabilecek.

OKULA GİTMEK ZORUNLU MU?
Veliler isterse çocuklarını okula göndermeyebilir. Ama bunu yazılı olarak okula bildirmeleri gerekiyor.
Okula gitmeyen öğrencinin EBA TV’den dersleri takip etmesi gerektiğini belirtildi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI’NDAN ÇAĞRI
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da Twitter üzerinden yaptığı açıklamada orman yangınlarını hatırlattı ve “İlk ders zilini çalacak tüm öğretmenlerimizi, öğrencileri evlerine uğurladıktan sonra okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet ediyorum” çağrısında bulundu.


     15 Ekim 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 566 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri