07 Ekim 2020, 14:08 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Söz konusu çalışma sadece İlçemizde gerçekleştirildi

Söz konusu çalışma sadece İlçemizde gerçekleştirildi

Söz konusu çalışma sadece İlçemizde gerçekleştirildi...

Ankara İlçeleri arasında sadece ilçemizde gerçekleştirilen kuru peyzaj çalışmaları yöremize ait taşlarla yapılıyor.

Çalışmalar hakkında gazetemize bilgi veren Şereflikoçhisar ve Evren Anfa Bölge sorumlusu Mustafa Koçak; “Her ana caddede bulunan orta refüjlerde böyle bir çalışma yapmamızın en büyük nedeni Dünya’da ve Türkiye’de yaşanan su sıkıntısı! Dünya gittikçe çölleşiyor. O yüzden suyla yapılan peyzajlardan çok susuz, kuru peyzajlara yöneliyoruz.
Büyükşehir Belediyesi Şereflikoçhisar ANFA Bölge Müdürlüğü olarak İlçemizdeki her kavşağa yöremizin yöresel taşlarıyla peyzaj çalışması yapacağız. Ve oranın bir adı olacak. Mesela burada kullanmış olduğumuz taşlar; Karamollauşağı, Çavuş ve Hamzalı Mahallesinin yöresel taşları. Herhangi bir işleme tabi tutulmadan, doğal yollardan yapılmış bir taş. Bu taşlardan kuru peyzaj çalışması yapacağız, renkli boyalarla ve süslemelerle işleyeceğiz." dedi.

Ankara Caddesini Zafer Okulu Caddesine bağlayan göbekte bulunan orta refüjte yapılan çalışma hakkında da bilgi veren Mustafa Koçak; Buraya Hüseyin Andaç’ın "Kara gözlerine çekmiş sürmeler” isimli şiirinin yazılacağını, kavun, tahinli pide, flamingo ve Tuz Gölü amblemine ait fotoğrafların yerleştirileceğini ve babal taşına Türk Bayrağının yapılacağını söyledi.   8 Ekim 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1416 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Kemal
Mustafa hocam büyük adamsin dedigini bir bir yapiyorsun büyuksehir de işe girdin altina arabada aldin artik kimse tutamaz CHP de belediye baskan adayimi sensin. Hep destek tam destek
Ali
Haberi okudum ve sadece tebessüm ettim. Sonuç, bende hayal kırıklığı. Çok yazık.
sosyal demokrat
İmamoğlu gibi, kurutun sonra boyayla taşla kapatın gitsin. Sonra da icraat diye çıkın gösterin. Bütün hayallerimizi yıkıyorsunuz. Biz sosyal demokratlar geçmişten hiç ders almıyoruz. Lütfen bir gün açın bakın internetten Nurettin Sözen ve Murat Karayalçın dönemine de biraz kendinize gelin. Bu gidişle korkarım iktidar yüzünü 30 sene daha göremeyiz. Çok yazık.
gossarlı
ya hocam en sonunda ilk öce kurut sonra su tasarrufu diye kuru peyzaj yaptım. oh ne güzel hayat. 2 yıldır kurutmadığınız yeşillendirme çalışması kalmadı. dünyanın neresinde su havuzuna taş doldurup peyzaj çalışması yaptım diyen bir başka memleket göredim çok aramayın göremezsiniz tebrik ediyorum. kendinize özgü bir çalışma yaptınız. 2 yıldır kazıp ta yama yaptığınız yer var mı?. 2 yıldır kurutup ta yeşillendirdiğiniz yer var mı? e90 orta refuj çalışması ota çalıya boğdunuz. ankara caddesi görevli personelleri mesaisi 9/11 mi acaba merak ediyorum. yada hastane altındaki yeşillendirme alanını korutunca saat kulesinin etrafı gibi kuru peyzaj çalışması mı yapacaksınız. hadi kurumadı ne yapacaksınız zirai ilaçlama mı yapacaksınız. bu teklifi değerlendirin derim
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri