09 Eylül 2020, 19:23 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

CHP'den basın açıklaması

CHP'den basın açıklaması

CHP'den basın açıklaması...CHP’den Kuruluş Yıldönümü ile İlgili Basın Açıklaması

CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 97.yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yayınladı. Alıcı’nın basın açıklaması şöyle;

"Anadolu aydınlanma devrinin sönmeyecek meşalesi.kurucu ve ebedi lideri Gazi Mustafa ATATÜRK ‘ün ‘’Benim iki büyük eserim vardır.Biri Cumhuriyet Halk Partisi diğeri Türkiye Cumhuriyetidir.’’ Diyerek önemini vurguladığı partimizin 97.yıl dönümü kutlu olsun.Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu günden beri çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin temelleri olan devrimlerin  koruyucusu ,teminatı ve yıkılmaz kalesidir.97 yıllık çağdaşlaşma yolculuğunun ilkelerinden hiç taviz vermeden daha  da güçlenerek yoluna devam etmektedir.Cumhuriyet Halk Partisinin her bir ferdinde ;
Halk için mücadeleden yılmayan,
Halkı yüce bilip sarayı ve sultanları umursamayan,
Halkın menfaatleri için hiçbir tehdide aldırmayan,
Halkın vijdanını en yüce makam sayan bir anlayışı vardır.
Daha da Önemlisi sırtını makamlara,saraylara dayayanların değil yüzünü Anadolu’nun aziz milletine dönenlerin birlikteliğidir.
Bu yüz yıllık çınarın gölgesinde her adımımız gelecek nesillere örnek olacak ve onların yolunu aydınlatacakrır.
Ülkemizin en köklü partisi olma özelliğine sahip partimizin kuruluş felsefesi tam bağımsızlık,halk iradesi yurttaş özgürlüğüne ve modernleşmeye dayalı çağdaş bir toplum olma üzerine kuruludur.
Cumhuriyetimizin ,Atatürk devrimlerinin ve demokrasinin yılmaz savunucuları olarak her zaman her koşulda tam bağımsız , halkın iktidarının egemen olduğu aydınlık bir Türkiye inşa edene kadar çalışmaya yorulmadan devam edeceğiz.
Bu düşüncelerle partimizin kuruluşunun 97. Yıl dönümünde  başta Genel Başkanımız GAZİ MUSTAFA KEMAL  ATATÜRK olmak üzere İsmet İNÖNܒyü ,Bülent ECEVİT’i ve diğer önceki genel başkanlarımızı saygı ile anıyor; partimize emek ve gönül veren tüm partililerimize saygılarımı sunarım."  10 Eylül 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 496 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri