09 Eylül 2020, 18:39 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Korona’ya dair sorular...

Korona’ya dair sorular...

x

Aylardır gündemde olmakla birlikte dünyayı etkisi altına alan veya...

   Aylardır gündemde olmakla birlikte dünyayı etkisi altına alan veya alması sağlanan korona virüslü süreç içerisinde dikkat çeken bazı detaylara temas etmek gerekirse:


  Mademki bu virüs insan hayatı için son derece tehlikeli bir virüs ise; mesela ülkemiz açısından baktığımızda daha bu virüsün etkisi tamamen geçmeden, yurtdışından gelenlere niçin müsaade edilmiştir?

   Geçtiğimiz yaz mevsiminde yurtdışından gelenlerle birlikte nüfusun daha da arttığı bir ortamda azalan korona’dan dolayı vefat eden sayısı, yaz mevsiminin bitmesiyle birlikte -medya sunumuna göre- tekrar artışa geçmiştir ve bu bir soru işareti değil midir?

   Bir taraftan  korona virüsünün her yaştan insan için tehlikeli olduğuna dair açıklamalarda bulunup diğer taraftan bu insanları zan altında bırakırcasına 65 yaş üzerinde yoğunlaşmanın mantığı nedir?

   Korona virüslü bu süreç içinde yakın zaman önce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yaptığı Giresun’daki mitingi ve yine yakın zaman önce, CHP eski milletvekillerinden Muharrem İnce tarafından Sivas’ta yapılan mitingi ne ile izah etmek mümkündür?

   Medya sunumuna göre daha etkisi tamamen geçmemiş olan korona virüslü süreç içerisinde müsaade edilen geçtiğimiz yaz mevsimindeki düğünler; yaz mevsiminin bitmesi ve hatta yaz mevsimine göre düğünlerin azalmasıyla tekrardan büyük bir risk haline gelmiştir de ondan dolayı mı 81 ilin tamamını kapsamak üzere 4 Eylül 2020 tarihinden sonra birtakım kısıtlamalara gidilmiştir?!

   Bir genelgeyle pat diye bazı kısıtlamalar getirmek kolay. Mesela ilçemiz açısından değerlendirdiğimizde belki de bu Eylül ayında evinin önünde düğün yapmak üzere birtakım hazırlıklarını yapmış, saz-org veya keman gibi enstrümanlardan herhangi birisini çalıp söylemek üzere bir sanatçıyla anlaşıp önden biraz kapora vermiş ve bir genelge yüzünden hesapları alt-üst olmuş olanlar vardır!

   Son cümleyle, öyle görülüyor ki aylardır gündemde olan korona virüsü, kopacak olan kasırganın kopuşuna kadar devam edecektir vesselam!

                                
          
   
      10 Eylül 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 5693 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü
Saygıyla ve rahmetle Saygıyla ve rahmetle
Dünya yaşamı, ruhun bedene gelmesi ve ruhun bedenden ayrılması arasında geçen bir süreçti...

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri