29 Temmuz 2020, 14:04 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Öğrencinin mağduriyeti giderildi

Öğrencinin mağduriyeti giderildi

Öğrencinin mağduriyeti giderildi...

Hafta sonunda yapılan Açıköğretim Kurumları Sınavına girmek için sabah saatlerinde gelen ve mağdur olan öğrenciye, Muhtar Galip Mutlu’dan yardımeli uzandı.

25 Temmuz Cumartesi Günü Cumhuriyet Ortaokulu’nda sınava girmek için Akin Mahallesinden gelen Birsen isimli öğrenci, alelacele evden çıktığı için nüfus cüzdanını evden unuttuğu ve kimliği olmadığı için de sınava alınmayacağı belirtildi.

Biran üzüntüye kapılan Birsen isimli öğrencinin bedenini de, ileriye dönük hayallerini gerçekleştirmek için bir yılını geride kalacağı endişesi sarmıştı.

Sınav başlamadan Muhtar Galip Mutlu’nun muhtarlık bürosuna gelerek mağduriyetini anlatan Birsen isimli öğrenci, mağduriyetinin giderilmesi için yardım istedi.

İlçe Nüfus Müdürlüğü’nün açık olmaması ise işleri daha da zorlaştırırken Muhtar Galip Mutlu, Akin Mahallesi Muhtarını arayarak İlçe nüfus müdürlüklerinden muhtarlara verilen şifreyi istedi. Mutlu, şifreyle girerek Birsen’le ilgili Nüfus Kayıt örneğinin çıktısını alarak mağduriyetin giderilmesini sağladı.

Çok mutlu olan ve Muhtar Galip Mutlu’ya teşekkür eden Birsen de, aldığı nüfus kayıt örneği ile sınava girerken hayallerini gerçekleştirme fırsatını yakalamanın mutluluğunu da yaşıyordu.

TÜM MUHTARLARA ÖRNEK OLSUN
Muhtar Galip Mutlu, örnek bir davranış sergileyerek bir öğrencinin mağdur olmamasını sağlarken kendisini tebrik ediyoruz.

Söz konusu davranışın da tüm muhtarlara örnek olmasının ve insanlara yardımeli uzatmasını temenni ediyoruz.


      30 Temmuz 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 792 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri