08 Temmuz 2020, 14:23 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Cezanın Kesinleştiği belirtiliyor

Cezanın Kesinleştiği belirtiliyor

Cezanın Kesinleştiği belirtiliyor...

Cezanın Kesinleştiği belirtiliyor.

Cafer Tayyar Altuğ Belediye ve Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliğinden istifa etti

AK Parti Belediye Meclis Üyesi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Cafer Tayyar Altuğ, Meclis Üyeliklerinden istifa etti.

01 Temmuz 2020 Çarşamba günü Belediye Başkanına istifa dilekçesini veren Cafer Tayyar Altuğ, dilekçesinde şöyle dedi;

“Şereflikoçhisar Belediye Meclis Üyeliği ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ediyorum.”

DAHA ÖNCE HABER YAPILMIŞTI
21 Şubat 2019 tarihli sayımızda “BELKO’da ihale yolsuzluğu! Cafer Tayyar Altuğ da ceza aldı” başlıklı haber yayınlanmış, haber de Cafer Tayyar Altuğ’un da, söz konusu yolsuzlukta yer aldığı ve ceza aldığı yazıyordu.

Söz konusu tarihte ve başlıkta yayınlanan haberin tamamı ise şöyle;

BELKO’da ihale yolsuzluğu! Cafer Tayyar Altuğ da ceza aldı.
BELKO Ankara Kömür ve Asfalt İşletmeleri Sanayi Tic. Ltd. Şti.’nin araç kiralama ihalesinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla açılan davada yargılama tamamlandı ve “İhaleye Fesat Karıştırma” gerekçesiyle 8 sanığa ceza verildi.
Ankara 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen  ve Ahmet Erdoğan, Ahmet Öztürk, Atilla Arslan, Celalettin Kaygusuz, Faruk Uzunoğlu, Hayatı Ercan, İbrahim Bülbül ile birlikte Belediye Meclisi ve Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi olan hemşehrimiz Cafer Tayyar Altuğ’un da yargılandığı davada 8 sanığa ayrı ayrı 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Mahkemenin 20.12.2017 tarihli kararının gerekçesinin son bölümünde;
 “...Mahkememizce oluşan ve kabule uygun bulunan bilirkişi raporları ve tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde sanıkların 2008 ve 2009 yılında gerçekleştirdikleri ihaleler nedeniyle ihaleye fesat karıştırma suçunu zincirleme olarak işledikleri, 2009 yılındaki ihale sonucunda kamunun 34.450 TL zarara uğradığının tesbit edildiği anlaşılmış...” denmekte ve hüküm bölümünde diğer sanıklarla birlikte; Cafer Tayyar Altuğ’un sübut bulan İhaleye Fesat Karıştırmak suçundan eylemine uyan TCK’nun 235/2-a-1 maddesi gereğince suçun işleniş biçimi ve özellikleri göz önüne alınarak takdiren 3 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına,
Sanığın cezası TCK’nun 43. maddesi gereğince 1/4oranında arttırılarak 3 yıl 9 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına,
Sanığın sabıkasız oluşu lehine takdiri indirim nedeni kabul edilerek cezasından TCK’nun 62. maddesi gereğince 1/6 oranında indirim yapılarak  3 YIL 1 AY 15 GÜN HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,

Sanığın cezasından başkaca indirime ve artırıma kanunen ve takdiren yer olmadığına,
Sanığın TCK’nun 53. maddesinin 1. fıkrasında sayılan hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasına, bu yoksunluğunun kendi altsoyu üzerindeki velayet, vesayet ve kayyımlık yetkileri açısından koşullu salıverilmesine kadar, diğer hakları yönünden ise hapis cezasının infazı tamamlanıncaya kadar sürmesine...
...İstinaf yolu açık olmak üzere verilen karar açıkça okunup, anlatıldı. Kararın henüz kesinleşmediği öğrenildi.

HABER ÜZERİNE ALTUĞ’UN YAPTIĞI AÇIKLAMA
Aradan bir hafta geçtikten sonra yayınlanan habere üzerine Cafer Tayyar Altuğ tarafından bir açıklama yapılmıştı.
28 Şubat 2019 tarihinde de açıklama yapan ve; “Habere konu davada FET֒nün oyununun tezahürüydü” dediği Cafer Tayyar Altuğ’un şu görüşleri ifade etmişti:
Ak Parti Büyükşehir ve Belediye Meclis Üyesi Cafer Tayyar Altuğ, 21 Şubat 2019 tarihli gazetemizde yer alan “BELKOM’da Yolsuzluk- Cafer Tayyar Altuğ da ceza aldı” başlıklı haber üzerine basın toplantısı düzenledi ve bazı açıklamalarda bulundu.
Yerel Basın temsilcileriyle biraraya gelen Cafer Tayyar Altuğ dört bölüm halindeki açıklamasının birinci bölmünde; “Tüm Türkiye’mizde olduğu gibi İlçemizde de Fetö oyunları durmadı, durmayacak” dedi ve şunları yazdı:
Tüm Türkiye’mizde olduğu gibi ilçemizde de Fetö oyunları durmadı, durmayacak bize düşen bu oyunu bilmek, bulmak ve oyunlarını bozmaktır. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için İlçemizde Belediye Başkanlığı aday adaylığı süreci başladıktan, hemen sonra Ak Parti’mizin tekrardan belediye başkanlığını kazanmasına engel olmak için, güçlü gördükleri ve bildikleri Ak Parti Belediye Başkanı aday adayı arkadaşlarımızla ilgili, sosyal medyada yada  başka yollarla, kara propaganda, iftira, yalan ve oyunlar kuruldu. Ak Parti teşkilatlarımız Belediye Başkan adayımızı belirledi ve tüm ilçe teşkilatı ile çalışmalara başlandı. Sonrasında ise, yine ilçemizdeki Fetö artıkları Ak Parti Belediye Meclisi aday adayı arkadaşlar ve şahsımla alakalı,  sosyal medyada açılmış sahte hesaplarından kara propaganda iftira yalan ve oyunlar kurmaya devam ettiler.

Yazının ikinci bölümünde gazetemizdeki habere değinen ve davanın devam etmekte olduğunu belirten Altuğ bununla ilgili şu bilgileri aktardı:
En son ilçemizde bulunan yerel bir gazetede çıkan, şahsımla alakalı habere cevap verme ihtiyacı hasıl olmuştur. Kıymetli kamuoyu bilsin ki;  niye Fetö oyunu dedim? Çok ilginçtir, hakkımda yapılan habere konu dava da bir, Fetö’nün oyunun tezahürüydü. Şöyle ki ben 23 yıldır Ankara Büyükşehir Belediye şirketinde çalışıyorum.
2009 yılında yapmış olduğumuz bir ihale ile ilgili, çantacı tabir ettiğimiz bir şahıs; şirket yöneticileri ve ihale komisyonu hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılık gerekli tahkikatı yaptı takipsizlik kararı verdi (ek1) daha sonra ne hikmetse; usulde bulunan eksiklik nedeni ile takipsizlik kararı verilen dava yeniden açıldı. Bu kez Dava Savcısı ;Hakan Büyükabacı Kim bu Savcı? 17-25 Aralık Fetö’nün Ak Parti hükümetini yıpratmak, hatta yıkma operasyonların da görev almış, Devlet Demir Yolları’nda rüşvet var ihaleye fesat var diyerek, o zamanki Ak Parti hükümetimizin Bakanları ile ilişkilendirilmek üzere ve birçok bürokrat ile ilgili dava açılmasına ön ayak olan kişi. Ayrıca bu durum Fetö basınında yer alması sağlandı (ek2). Bu konularda maharetli olan savcı bizimle ilgili de boş durmadı ve daha önce takipsizlik verilen, bizim ile ilgili dava da ceza almamıza neden oldu. Sonrasında Savcı ile ilgili adalet yerini buldu, Hakan Büyükabacı HSYK tarafından meslekten ihraç edildi. (ek3) bizim dava ile ilgilide bir üst mahkemeye yapmış olduğumuz itirazımız kabul edildi, şimdi bu dava bir üst mahkemede, yeniden görülmektedir.  Allahın izni ile haklılığımız doğrulumuz ortaya çıkacaktır.

Gazetemize intikal eden bilgilere göre, Cafer Tayyar Altuğ ve diğer şüphelilerin bir üst mahkemeye yaptığı itirazın reddedildiği ve cezanın kesinleştiği, meclis üyeliklerinden istifanın bunun üzerine alındığı sanılıyor.


     9 Temmuz 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1968 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Mustafa
Eniste kayin bu hikaye uzayip gider.
Bu cafer tayyar güldür güldür programina 5 bin tl manevi tazminat davasi açan vatandaş degil mi?. Adam adliye kapilarindan hiç ayrilmiyormuş anlasilan.
Ramazan Ceylan
Cafer bey öncelikle geçmiş olsun. İnsan olanın başına her iş gelebilir. Birileri seni yerel basına kapı kapı dolaşıp şikayet ediyordu. Caferi niye yazmıyorsunuz diye. Sende Ankara İl başkanlığında kürsüyü kırarcasına hararetli hararetli Amcan Talip ile beni eleştirip aday olmamam gerektiğini haykırıyordunuz. Adayımız ismini yazmak istemediğim kişinin Belediye başkanı olmasını istiyordunuz. Oldu da ne oldu. En büyük kötülüğü yine o yaptı size. Ben hiç bir zaman arkanızdan konuşmadım. Eleştirmedim. Bana kötülük düşünenleri de Cenabu Allaha havale ettim. Atalar ne güzel söylemiş. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bana kim kötülük yaptıysa kim iftira attıysa bu dünyada olmassa öbür dünyada mutlaka hakkımı alacağım. Çok doluyum söylenecek veya yazılacak çok şeyler var ama burada yazıp insanların kafasını meşgul etmeye gerek yok. Moralini bozma. Bugünlerde geçer. Bundan sonraki yaşantında eşinle çocuklarınla ve tüm sevdiklerinle mutlu günler geçirmeni Cenabu Allahtan temenni eder
Kaan
Hihi kedidir kedi.
The imam
Bir hışımla geldi geçti peh peh peh
Kiziroğlu Mustafa bey hey hey heeey
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri