01 Temmuz 2020, 14:25 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Plaketle onere edildiler

Plaketle onere edildiler

Plaketle onere edildiler...Kızılay Şube Başkanlığı Kaymakama ve Belediye Başkanına Plaket Sundu.

İlçemiz Kızılay Şubesi tarafından Kızılay’a verdikleri desteklerden dolayı Kaymakam Sedat Yıldırım ile Belediye Başkanı Memiş Çelik, plaketle onere edildiler.

KAYMAKAM YILDIRIM’A ZİYARET
İlçemiz Kızılay Şube Başkanı Ömer Karacan, Dr.Yasemin Yılmaz ve Kızılay kan merkezi koordinatörü Hüseyin Uysal ile birlikte Kaymakam Sedat Yıldırım’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşma yapan Kızılay Şube Başkanı Ömer Karacan; “Kızılay, 1868 yılında kurulmuş. O dönemde hem Türk askerlerine hem de diğer askerlere yardımda bulunarak kurtarmış. Daha sonra Sulh zamanı memlekette her türlü yardımı afette, diğer zamanlarda fakirlere yardım etmiş. Halada etmekte.
Kan bağışı kampanyaları ile ilgili olarak çalışmalarımız çok iyi. Ben 2016 yılında göreve geldim. Kan toplama oranımız 3.1’di. Türkiye geneli kan bağışı yapabilen nüfusun %5’i şuan kan bağışı yapıyor. Şuanda 4 senede aldığımız yol 4.2 oldu. Kan toplama zor bir aşama. Adım adım gidiyor. Şuanda 500 üniteyi geçmiş durumda. Her üç ayda bir rutin olarak kan alınıyor ilçemizde. Ama korona virüs nedeniyle konaklama yapılmıyor. İki hafta arayla haftada bir gün yaptık. 18-60 yaş arası herkes kan verebilir. Sürekli kan verilebiliyorsa yaş 65 oluyor.
Bugünkü ziyaretimizin amacı da, desteklerinizden dolayı size plaket vererek teşekkür etmektir.” dedi.

KAN VERMEK ÖNEMLİ
“Kan vermek önemlidir” diyen Kaymakam Sedat Yıldırım da; “Bundan sonra gelmeden önce haberimiz olursa, bir kampanya başlatırız. Sağlık müdürlüğüyle beraber Belediye Başkanımızla, Oda Başkanlarımızla falan destekleriz. Kan vermek önemli bir şey hem insan sağlığı için önemli hem de Türkiye’de kan depolayan kurum Kızılay” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra Kızılay’a verdiği desteklerden dolayı Kaymakam Sedat Yıldırım’a plaket verilerek onurlandırıldı.

BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET
Burada da Kızılay’ın kuruluşuyla ilgili bilgi vererek konuşmasına başlayan Kızılay Şube Başkanı Ömer Karacan; “Geçen yıl 1255 adet kan aldık. Bu İlçemiz için güzel ve gurur verici. Size ve Kaymakam Beye teşekkürlerimi sunuyorum. Belediye olarak bize çok yardımcı oldunuz, kan konusunda. Ayrıca, biz ne zaman ihtiyacımız olduğunda Belediye geldiğimiz zaman Sayın Memiş Bey, her zaman yanımızda oldu. Biz çok memnunuz. Bu nedenle onure etmek istedik. “dedi.

Kızılay doktoru Yasemin Yılmaz da; “Biz her geldiğimizde bahçenizi bize veriyorsunuz. Hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Anons ediyorsunuz, duyurularda bulunuyorsunuz. Gerçekten başka yerlerde görmediğimiz şeyler bunlar. Onun için özellikle teşekkür ediyoruz. Şereflikoçhisar’da 3 ayda bir geldiğimizde kan alıyoruz. Şu korona günlerinde Kızılay gerçekten çok sıkıntıya düştü. Hala insanlar kan verme konusunda tedirgin. Ama buraya geldiğimizde duyurularda yapılıyor, hatta halkta alıştı kan vermeye. Artık bizim burada düzenli bağışıklarımız var. Hep ben geldiğim için tanıyorum Şereflikoçhisarlıları. Gerçekten Şereflikoçhisar kan konusunda Kızılay’a çok destek oldu.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Memiş Çelik de; “Kızılay bizim. Kızılay, önemli bir kuruluş Ülkemizde. Kızılay’ın çok çeşitli görevleri var. Bunların başlıca amacı, sosyal refahı dengelemek. Dinimizin önem verdiği, sosyal dengeyi sağlamak çok önemli. Burada çok önemli rol üstleniyor Kızılay. Bunun yanında yurtdışı destekleri var, geri kalmış Ülkelere desteği var. Bunun yanında kurban desteği var. Yani çok geniş kapsamlı bir kuruluş. Ülkemizin de yüz akı. Biz her zaman bu hilali gördüğümüz her yerde, yardıma muhtaç biri varsa Ülkenin her sınırında her yerde görebiliyoruz. Bundan da gurur duyuyoruz. Kızılay’a her konuda destek olmak boynumuzun borcu. Allah yüzyıllarca ömür boyu var etsin.”dedi.

Yine burada da yapılan konuşmalardan sonra Kızılay tarafından Belediye Başkanı Memiş Çelik’e plaket verilerek onurlandırıldı.   2 Temmuz 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1570 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri