01 Temmuz 2020, 13:39 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Devlet yapımızdır!

Devlet yapımızdır!

Devlet yapımızdır!...   İçinde bulunduğumuz halihazır duruma göre göze batan bazı detayları dikkate alarak bir değerlendirme yapacak olursak, elbette ülkemizin bağımsızlığının ve bütünlüğünün güvencesi:


  *İnsani ilişkiler noktasında dehşet şekilde artan saygısızlık ve anlayışsızlık halleri değil. Ceviz kabuğunu dahi doldurmayacak sebeplerden çıkan tartışmalar doğrultusunda yaşanılan gayriinsani davranışlar değil.

  *”Ben bu ülkede ailemle birlikte geçim sıkıntısı çekmeden yaşayabiliyorsam gerisi beni bağlamaz. Benim oğlum-kızım falan siyasi kişiliğin sayesinde iyi bir devlet işine girmişse sorun yok. Ben istediğim gibi eğlenebiliyor ve gezebiliyorsam gerisi beni ilgilendirmez” şeklinde egoist anlayışlar değil.

  *”Türkiye şartlarına göre aylık getirisi tatmin edici olan iyi bir işim var” düşüncesiyle şımarma ve ağzı ağzına kavuşmama densizlikleri değil.

  *İnsanların bir yerden bir yere ulaşmalarına faydalı bir araç olan arabaları, caka satma ve hava atma türünden değerlendirme yolundaki anlayış sakatlıkları değil.

  *Sosyal medyada beğeni kazanmak ve takipçi artırmak adına şekilden şekle girme ve tik tok manyaklıklarına bulaşma soytarılıkları değil.

  *Kibre kapılma ve kendisi dışındakilere karşı alaycı bir bakışla bakma yönündeki mikropluklar değil.

  *Ülkemizin bağımsızlığına-bütünlüğüne ve gelişmesine en ufak bir katkısı olmayacak kısır parti-pırtı anlayışları, sağcılık-solculuk zırvaları ve siyasi iktidarlara yaranma kaypaklıkları değil.

  *Ve faiz ekonomisinin sadık bir uygulayıcısı olup, insan onuruna ve şerefine uygun bir yaşam şeklinin hakimiyeti noktasında bir düzenin inşasından uzak olan siyasi kişiliklere ve partilere seçimlerde oy verip onaylama şuursuzlukları değil.  

   Ülkemizin bağımsızlığının ve bütünlüğünün güvencesi, derinliği asırlara uzanan Devlet yapımızdır ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizdir!


    2 Temmuz 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 5001 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü
Saygıyla ve rahmetle Saygıyla ve rahmetle
Dünya yaşamı, ruhun bedene gelmesi ve ruhun bedenden ayrılması arasında geçen bir süreçti...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Gamze Polat Abiye Modelleri Dekorasyon Tavsiyeleri