10 Haziran 2020, 14:07 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Bu düzende mümkündür!

Bu düzende mümkündür!

DEVA Partisinin genel başkanı Ali Babacan’ın...   DEVA Partisinin genel başkanı Ali Babacan’ın AKP saflarında olduğu ve bakanlık görevinde bulunduğu sıralarda, ilçemizde bazı tanıdıklarımdan duymuştum:


   Neymiş, ilçemizden Ankara’ya Ali Babacan’la görüşmeye gidenler arasından “Şereflikoçhisar için şu şekilde bir projemiz var” demekten ziyade, kendi yakınlarına iş isteme ve bir yakınının bir yerden başka bir yere tayini için talepte bulunanlar olmuş ve Ali Babacan’da güya bu hususta bir serzenişte bulunmuş.

   Şimdi açık konuşmak gerekirse Ali Babacan ilgi alanımda olan birisi değildir ve böyle bir serzenişte de bulunmuş mudur ona net bir şey diyemem ama şunu net olarak diyebilirim ki, bu düzende böyle şeyler mümkündür!

   Yani, “şöyle yapalım böyle yapalım, iş alanları oluşturalım ve herkesin çoluğu-çocuğu sebeplensin, hiç kimse işsiz-güçsüz kalmasın” yönünde fikirlerden ziyade, kendi çocuğunu iyi bir iş sahibi yapma ve bir yakınını bir yerden başka bir yere tayin ettirme türünden torpil arayışlarında olma halleri, bu düzende mümkündür!

   İçinde bulunduğumuz düzen, iktidar partisi hangisiyse, kişisel çıkarlardan dolayı kendini o partiye yakın gösterme davranışlarına müsait bir düzendir!

   Ve içinde bulunduğumuz düzen; ister A Partisinin isterse B Partisinin iktidarında olsun, sırf kişisel menfaatlerle iktidar yalayıcılığında olan kemikçilerin, olası bir iktidar değişiminde çil yavrusu gibi dağılmalarına uygun bir düzendir!


   11 Haziran 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2839 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri