27 Mayıs 2020, 15:09 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Esnaf ve vatandaş memnundu

Esnaf ve vatandaş memnundu

Esnaf ve vatandaş memnundu...

Korona virüs salgınından korunmak amacıyla kapalı tutulan Pazar, ilk olarak Cuma günü kuruldu.

Sadece İlçemiz pazarcılarının ve çevre mahallelerdeki köylülerin yer aldığı Pazar, çok kalabalıktı.

BELEDİYE’DEN ÖNLEMLER
COVİD-19 hastalığı nedeniyle Belediye, birtakım önlem almış.

Belediye tarafından pazar kurulmadan bir gün önce pazar yeri, yıkandı ve dezenfekte edildi. Pazarın kurulduğu gün de maske olmayan vatandaşlara maske dağıtıldı, Pazar yerine dezenfektan konuldu.
Bariyerlerle kapatılan Pazar yerine, tek taraftan giriş tek taraftan çıkış olduğu için kontrollü giriş ve çıkışlar sağlandı.

Girişte ve çıkışta polis ve zabıta görevlileri bulundu. Girişte; her bir vatandaş kimliklere bakılarak alındı, ateşleri tek tek ölçüldü ve konulan dezenfektanlarla eller dezenfekte edildi.

ESNAF VE VATANDAŞ MEMNUNDU
Pazarın kurulmasından dolayı hem esnaflar hem de vatandaşlar memnundu.

Pazarın kurulmasından dolayı yetkililere teşekkür eden pazarcı esnafı Tayfun Yalman; “Bayram haftasından dolayı açılan pazarımızdan esnaf olarak hem bizler hem de vatandaşlar çok memnun. Domates 2-5 lira arası, patlıcan 2-2,5 lira, biber 3 lira, salatalık 2 lira.. manavdan çok cazip fiyatlarımız var. Pazarcılardan çok vatandaşlar memnun fiyatlardan.
Belediye Başkanımıza ve kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Vatandaşlar da ayrıca teşekkür ediyor. Çünkü Pazarcılar olarak bizler ve vatandaşlar zor durumdaydı. Fiyatlar 2 milim oynuyor. Fiyatlar cazip”dedi.

Esnaflardan Yasin Aksoy da; “Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve Oda Başkanlarımıza pazarı açmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Hem vatandaşlarımız memnun hem de biz esnaflar memnunuz. Fiyatlarımız çok cazip. Soğan 1 lira, Patates 1,5 lira.”şeklinde konuştu.

Sinan Yücel; “Pazarımızın sürekli olarak açılmasını istiyoruz.Yalnız pazarın Salı günleri açacakmışız. Ama bu Salı günleri pazarın açılması %40 pazarcı esnafını mağdur edecektir. Çünkü, Salı günleri Sarıyahşi pazarına gidiyoruz. Konfeksiyoncu ve manavcının çoğu Salı günleri oraya gidiyor. Koçhisar Pazarı Salı günleri açılırsa iki arada bir derede kalacağız. Bizim için diğer pazarların etkilememesi için pazarın Cuma günleri açılması daha iyi olur.” dedi.

Tuz Gölü manav – Ramazan Gündoğdu; “Belediye seçme yoktu denildi ama herkes kendi seçiyor. Aslında bence pazarın kapatılması gerekiyor. Benim manav var ama pazardaki fiyatlar manavdan ucuz. Domates manavda 3 lira, pazarda 4 lira, salatalık manavda 1,5 lira burada 2 lira, patlıcan manavda 3,5 lira pazarda 4 lira. Günlük arabayla da mal getiriyorum.
Ben pazarın kapalı olmasından dolayı kaymakama ve Başkana kızıyordum da, adamlar haklıymış. Bunlar böyle yaparsa olmaz bu iş.”dedi.

PAZARDA SİTİL ÇOKTU
Pazarda domates, biber, patlıcan gibi ürünlerin yanı sıra sitillerin çok olması dikkat çekti.
Konfeksiyon ve ayakkabıcılar da tezgah açarken pazarda en çok rağbet yine tabiî ki sebze ve meyve ürünleri oldu.

SOSYAL MESAFE SIFIRDI
Pazar yerinde dikkatleri en çok çeken, vatandaşlar arasında sosyal mesafenin olmayışı idi. Hatta bazı insanlarda maske bile yoktu.

Sebze ve meyveleri vatandaşlar seçip alıyordu.

ARTIK SALI GÜNLERİ KURULACAK
Pazar yerinin, ilk olarak Cuma günü kurulmasından sonra bayram bitimiyle birlikte artık her hafta Salı günleri kurulacak.     28 Mayıs 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 933 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri