20 Mayıs 2020, 13:37 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Başkan Celal Yılmaz'dan açıklama

Başkan Celal Yılmaz'dan açıklama

Başkan Celal Yılmaz'dan açıklama...

Şoförler Odası Başkanı Celal Yılmaz; “Üyeleri taksi şoförlerine ve servis şoförlerine ne ilçe Belediyesinin ne Büyükşehir Belediyesinin ne de Kaymakamlıktan hiçbir yardım yapılmadığını belirterek; “Hani söylüyorduk ya, biz bize yeteriz diye..Biz bize yetmiyoruz, sadece kelimede kalıyor. Biz bize yarım yetiyoruz” diyerek üyelerinin mağduriyetini kimsenin görmediğini ifade etti.

BELEDİYE 2-3 AY PARK PARASI ALMASIN
“Madem yardım yapılıyor, Belediye şoförlerden park parası almasın” diyen Şoförler Odası Başkanı Celal Yılmaz; “Kaymakamlık yardım yaptı. Belediye yardım yaptı. Kime yaptı? Berbere, kahveciye..Şimdi Şereflikoçhisar’da mağdur olan bi kahveciyle, berber mi? 

Benim servis araçlarımda okul kapanalı mağdur. Kahveci vergi veriyor. Benim servis şoförüm ne yapıyor? Kahveci kaç kuruş kira veriyor? Yılda iki sefer devlete bandorol mi alıyor kahveci? Lastik mi eskitiyor? Her gün mazot mu alıyor? Kahveci ne yapıyor? Mağdurmuş. Niye benim servisim de mağdur. Tek çifte uyduk. Hepsi siftahsız eve gittiler. Bu sadece bizim için değil, bu Türkiye’de olan bir şey. Yardım yapılacaksa adaletli yapılacak. “e senin taksin çalışıyor”, Geldin mi hiç? Bir tane müşteri var mıydı? Şehiriçi minibüslerim çalıştı. Boş gitti, boş geldi. Ama Belediye’ye park parası veriyorlar. Belediye madem niye öyleyse taksi duraklarını, dolmuş duraklarını Meclis kararından niye geçirmiyor? 2-3 aylık durak parası almasın. Madem yardım yaparken cömerttik. Yardım yapacaksan benim araçlarıma da yapılsın.” dedi.

LİSTE GÖNDERDİM AMA..
Mağdur olan şoförlerin listesini hazırlayıp göndermesine rağmen hiçbirine yardım yapılmadığını belirten Yılmaz; “Yardım yapılacaksa Sayın Şereflikoçhisar Kaymakamı ile Belediye Başkanı ilk önce benim mağdur olan şoförlerimi de görsünler. Ben hepsine de mağdur olanların listesini hem Kaymakamlığa ve Belediye’ye hem Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne hem de Cumhurbaşkanlığı’na gönderdim. Saydığım kurumların hangisi bir tane şoföre yardım yapmış?” şeklinde konuştu.

BİZ BİZE YETMİYORUZ
Son olarak, “biz bize yetmiyoruz, kelimelerde kalıyor” diyen Başkan Celal Yılmaz; “Hani söylüyorduk ya, biz bize yeteriz diye..Biz bize yetmiyoruz, sadece kelimede kalıyor. Biz bize yarım yetiyoruz. Belirli kişilere alışılmış, yardım yapılıyor. Geri kalan bu devletin vatandaşı değil mi? Mağdur değil mi? Sordular mı? Bu servis araçları, talebeler gitmeyince bunlar ne yapıyor? Ne ediyor? Diye sordular mı? Yok. Taksicilere sordular mı? yok. Eğer yardım yapılacaksa, bütün odalar beraber olunacaksa devlet kurumlarıyla ve özel kurumlarla beraber olunacaksa bir şey yapılırken her odaya sorulması gerekiyor?” dedi.

  
   21 Mayıs 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1432 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri