20 Mayıs 2020, 13:13 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Cuma Günü Pazar Kurulacak

Cuma Günü Pazar Kurulacak

Cuma Günü Pazar Kurulacak...Korona virüs salgınından korunmak amacıyla Mart Ayından bu tarafa kapalı olan Pazar, yarın açılacak.

“Pazar açılsın mı?, açılmasın mı?” diye toplantılar yapıldı. Önce;“Manifaturacılar, ayakkabıcılar, manavlar ve köylüler, ekonomik sıkıntı çekiliyor, pazar kurulsun” denildi. Sonra,“Korona virüs salgı var, Pazar kurulmasın” denildi.

Günlerce, “açılsın mı?, açılmasın mı?” diye konuşulurken geçtiğimiz hafta, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun kararıyla pazarın yarın kurulacağı açıklandı.

ODA BAŞKANLARI TALEP ETTİ
Nisan Ayında, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun yaptığı toplantı sonucunda Pazar yerinin Mayıs Ayının sonuna kadar kapatılmasına kararlaştırılmıştı.

Mayıs Ayının sonu yaklaşırken Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mithat Şen ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin; Belediye Başkanı Memiş Çelik’in yanına giderek, Pazar esnafının zor durumda olduğunu, tedbirler alınarak pazarın kurulmasını istediler.

Başkan Çelik’in de; oda Başkanlarının talebini olumlu karşıladığı, konuyu da İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’na ileteceğini söylediği öğrenildi.

PAZARIN KURULMASINA KARAR VERİLDİ
Konunun Başkan Çelik tarafından Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’na iletilmesinden sonra bir toplantı yapıldığı belirtildi.

İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun yaptığı toplantı sonucunda, pazarın kurulmasına karar verdiği öğrenildi. Pazarın kurulmasıyla ilgili olarak alınan kararın tamamı ise şöyle;

İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun 07 Mayıs 2020 tarih ve 2020/07 nolu kararında Salı günleri Sanayi Mahallesinde kurulan halk pazarının 26 Mayıs 2020 tarihi itibariyle Yeşilova Mahallesinde bulunan Pazar yerinde açılması ve Cumartesi günü açılan halk pazarının kapalı kalmasının devamına karar verilmiş ise de:

a-Yaklaşan Ramazan Bayramı sebebi ile bayram öncesinde vatandaşların ihtiyaçlarına göre Belediye Başkanlığı’nca belirlenecek yer ve zamanda halk pazarı kurulmasına,

b-Bayram öncesinde kurulacak olan halk pazarı ve İlçe Hıfzıssıhha Kurul kararı ile 26 Mayıs 2020 tarihinden itibaren kurulacak olan halk pazarında Pazar yeri/pazarcılar tarafından sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması, maske takılması ve benzeri tedbirlerin alınması, uygulanması, kontrolü ve koordinasyonunun İlçe Belediye Başkanlığınca yapılmasına karar verildi.


   21 Mayıs 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1009 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri