20 Mayıs 2020, 12:50 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Atatürkçülükten geçinenler!

Atatürkçülükten geçinenler!

Atatürkçülükten geçinenler!...Cumhuriyetimizin kurucu lideri merhum Mustafa Kemal Atatürk’ün diyelim ki bugün hayatta olması halinde:


Geçim şartlarının güçleştiği ve işsizlikten dolayı bunalımlı ruh halinin yaygınlaştığı bugünkü faizci sömürü sistemine karşı ilgisiz kalması ve faizci sistemin yerle bir edilmesi için gerekli araştırmalarda ve icraatlarda bulunmaması mümkün müdür?

Kötülüklerin ve ahlaksızlıkların ürkütücü boyutta arttığı bu ortamda, köklü bir onarım yolunda duyarsız davranması mümkün müdür?

Soruları ışığında, Atatürkçü olduklarını beyan eden ve söz açıldığında sık sık Atatürk vurgusu yapanlardan özelliklede milletvekili sıfatındaki kişilerle birlikte aydın ve düşünür olarak tanınan kişilere dikkat çekmek gerekirse:

Madem böylesi tip insanlar siyasi çizgi açısından kendilerini iyi bir Atatürkçü olarak tanımlıyorlarsa, e o halde bugün insanlığın sorunlarının A’sından Z’sine köklü bir çözüm olma ve esaslı bir huzur ortamını sağlama yolunda, Atatürk’ün milli siyaset anlayışına uygun bir şekilde bir formül sunmaları ve ortaya bir reçete koymaları gerekmez mi?!

Atatürkçülük ayaklarıyla ve aydın-maydın sıfatlarıyla Atatürk’ün kurduğu parti olan CHP’de ah bir milletvekili olsalar ve olabilseler!

Dinimizi kendi çıkarları doğrultusunda istismar eden birilerinin Müslümanlık maskesi takarak bir şeyler elde etmeye ve bir siyasi konum kazanmaya çalıştıkları gibi, Atatürkçülükleri ancak dilde olanlar da  Atatürkçülükten geçinenlerdir!

Ve dinimizi şahsi arzuları istikametinde istismar edenlerle Cumhuriyetimizin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün milli siyaset anlayışını kendi çıkarları doğrultusunda istismar edenlere, kanıp aldananların ve onları el üstünde tutanların dut yemiş bülbüle dönecekleri günlerde gelecektir elbette!


     21 Mayıs 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3481 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri