13 Mayıs 2020, 15:32 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Komşusu açken tok yatan bizden değildir

Komşusu açken tok yatan bizden değildir

Komşusu açken tok yatan bizden değildir...CHP İlçe teşkilatı yaptıkları yardımlarla ilgili bir açıklama yaptı.

İlçe Başkanı Mustafa Alıcı imzasıyla yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Dünyada yaşanan ve ülkemizi de derinden sarsan Koronavirüs nedeniyle İlçe halkımız ve esnafımız zor günler geçiriyor. Bizler Şereflikoçhisar  Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı olarak,her zaman olduğu gibi bu zor günlerde de ilçe halkının yanında olmayı amaç edindik. Gerek Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş gerekse Şahsım ve İlçe yönetimim olarak elimizden geleni gönüllülük esasına göre mağdur ailelerimizi tespit ederek kendilerini rencide etmeden Şereflikoçhisar halkının hediyelerini taktim ettik. Büyükşehir Belediyesinin merkez mahallelere 1600 adet alışveriş çeki ve  dış mahallelere 564 adet gıda kolisiyle  başlayan yardımlaşma ilçe başkanlığımızın kendi bünyesinde oluşturulan çalışma gruplarımızın raporlarına göre mağduriyet yaşayan ailelere her hafta gıda yardımı yaparak ailelerimizi mutlu ettik.

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan AŞ Evine ilçemiz çiftçileri ve esnafları tarafından bağış yapılan 3 ton NUHUT-FASÜLYE-MERCİMEK ve 1 tona yakın yemeklik tuz, patates,soğan ve sebzeler ilçe Başkanlığımızın koordinesiyle Büyükşehir Belediye Başkanlığına teslim edilmiştir.
Ramazan ayı içerisinde olmamız nedeniyle ilçemizde küçük çocuğu olan ve maddi imkansızlıklar yaşayan ailelerimize sabah saatlerinde yönetim kurulu üyelerimiz süt dağıtımı yaparak çocuklarımızı bir nebzede olsa sevindirme imkanı bulduk.

Koronavirüs nedeniyle günlerdir kapalı olan berber ve bayan kuaförlere işyerlerinin açılmasına izin verilmesiyle birlikte iş yeri olan bütün berber ve bayan kuaförleri tek tek ziyaret edip hayırlı olsun dileklerimizi ileterek Ahilik geleneğinin en önemli unsurlarından olan yardımlaşma ve dayanışma mahiyetinde can suyu( siftah)amaçlı destekte bulunarak yalnız olmadıklarını bizlerin bir bütün olduğunu anlatıp motive olmalarına yardımcı olduk,hayırlı işler diledik.
Ramazan Bayramından önce yine çalışma gruplarımızın raporlarına göre belirlenen ailelere et ve gıda kolisi dağıtımımız devam edecek.

Kurtuluş savaşı sürecinde canını, malını göz kırpmadan vatanı uğruna feda  eden bir milletin yaşayan nesli olarak bu zor günlerde herkeste böyle özverili bir çalışma olması şahsımı çok mutlu etmektedir.
Bu süreçte maddi ve manevi desteğini esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza ,kapı kapı gezerek mağdur olan ailelerimize Şereflikoçhisar halkının desteğini ulaştıran İlçe Yönetim kurulumuza,Kadın Kolları örgütümüze ve Gençlik Kolları örgütümüze çok teşekkür ediyorum.

Unutmayalım ki ‘’Komşusu açken  tok yatan bizden değildir.’’Bu zor günleri halkımızla birlikte dayanışmayla,yardımlaşmayla ve adaletli bir şekilde atlatacağız.


  14 Mayıs 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1597 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


kızılDELI
2 sise sut icin sosyal medyada poz veren 1600 alisveris ceki vermis 560 yardim.paketi dagitmislar. Nasrettin hocaya komsusu demis ki hoca senin hanim cok geziyor demisler hoca iftira atiyorlar cok gezseydi bizim evede ugrardi demiş. 1600 alisveris ceki arti 560 yardim paketi demek 2160 hanye yardim demektir. Buda ilcede her 3 haneden birisi yardim aldi demektir. Ciger burdaysa kedi nerde a dostlar. Vay nasrettin hocam vayyy
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri