09 Ekim 2009, 17:11 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Eğitim - Sen İlçe Temsilcilerinin açıklaması:

Eğitim - Sen İlçe Temsilcilerinin açıklaması:

Kamu emekçilerinin hak gaspları devam ediyor EĞitim Sen İlçe Temsilciliği, ekonomideki son gelişmeler ve bazı haklarının verilmemesine ilişkin olarak bir açıklama yaptı.


Kamu emekçilerinin hak gaspları devam ediyor EĞitim Sen İlçe Temsilciliği, ekonomideki son gelişmeler ve bazı haklarının verilmemesine ilişkin olarak bir açıklama yaptı. Dün Ankara?da yapılan eylem kapsamında Baştemsilci Memduh Baydar ve Temsilci Aylin Dağlıoğlu imzasıyla yapılan açıklamada şöyle denildi: Hükümetin bir türlü kabullenmek istemediği ekonomik kriz, her geçen gün etkisini daha da fazla hissettiriyor. Üstelik hükümetin görmezden gelmesi krizi ortadan kaldırmadığı gibi sonuçlarının daha da ağır olmasına yol açıyor. Oysa 2008 yılı başından itibaren Türkiye ekonomisi büyük bir daralma içine girmiştir. TÜİK tarafından açıklanan ikinci çeyrek büyüme rakamlarına göre Türkiye?nin büyüme hızı yüzde 7?lerden 1.9?a kadar gerilemiş, imalat sanayinde büyüme yüzde 15?lerden yüzde 2,5?a, inşaat sektöründe ise yüzde 20?lerden yüzde 0,9?a kadar düşmüştür. Tarımda ise büyüme değil, yüzde 3,5 küçülme yaşanmıştır. Bu ekonomik çöküş nedeniyle binlerce kişi sessiz sedasız işinden atılmış bulunuyor. Hükümet istatistik oyunlarıyla gizlemeye çalışsa da, bugün gerçek işsizlik oranı yüzde 20?yi geçmiş durumdadır. Bir yandan işsizlik artarken, diğer yandan da halkın önemli bir kesimi büyük bir borç batağına saplanmış bulunuyor. Tüketici kredileri ve kredi kartı borçlarının yanı sıra ödenmeyen çek ve senetlerde de büyük bir artış yaşanmaktadır. Ve tabi bu tabloya, bir de her geçen gün artan hayat pahalılığını eklemek gerekmektedir.Site Editörü tarafından yazılan bu haber, 3279 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.058 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu