06 Mayıs 2020, 13:51 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Sokağa çıkma yasağına dair...

Sokağa çıkma yasağına dair...

Korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ve...   Korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma yasağı dışında büyükşehir statüsündeki illere getirilen hafta sonlarında genel sokağa çıkma yasağına dair dikkatimi çeken:


   İlçemiz büyükşehir kapsamında olduğu için hafta sonlarında ilçemizde (İstisnalar haricinde) genel sokağa çıkma yasağı var ama ilçemizden kat kat fazla nüfusa sahip yanı başımızdaki Aksaray ili, büyükşehir statüsünde olmadığı için orada öyle bir yasak yok.

   Komşu ilçe Evren büyükşehir kapsamında olduğu için hafta sonlarında Evren’de aynı şekilde yasak var ama Evren’in yanı başındaki Sarıyahşi ilçesi Aksaray’a bağlı olduğu için orada öyle bir yasak yok.

   Madem bir tedbir alınıyorsa bunu 65 yaş üstü, 20 yaş altı diye ayırt etmeksizin ve hafta sonlarında sadece büyükşehir statüsündeki illere uygulamaksızın, genele dönüştürmek gerekmez mi?

   “Evde kal” “ Zorunlu değilse evden çıkma” türünden uyarılar ve tavsiyeler yapılmaya yapılıyor ama zorunlu bir şekilde yasak, görüldüğü gibi bu şekilde uygulanıyor.

   Ve bu noktada korona virüslü sürecin ta başından beri genel bir sokağa çıkma yasağı
alınamamasının en önemli nedeninin ekonomik sebepler olduğu yönündeki söylemlerin haklılığı ortaya çıkmıyor mu?

   Hülasa son noktayı koymadan, bu korona virüslü süreç içerisinde medya vasıtasıyla piyasaya sunulan “Yeni bir dünya mutlaka kurulacak” “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” kabilinden ifadelere de bir yorumda bulunmak gerekirse:

   Evet doğrudur yeni bir dünya kurulacak ama benim inancım ve görüşüm, siyonizmin ana gayesi olan tek dünya devleti değil, sancılı bir doğumun ardından Türkiye merkezli bir huzur dünyasının kurulacağı ve karanlığın ardından beklenen güneşin doğacağı şeklindedir vesselam!


    7 Mayıs 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3148 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Mehmet Sıtmapınar
Siyonist rejimin bütün ezberlerinin yıkılacağı güne kadar bu virüs devam edecektir.. Ve yeni bir dünya düzeni zuhur edecektir inşallah
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri