22 Nisan 2020, 13:52 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Basın toplantısı düzenledi

Basın toplantısı düzenledi

Basın toplantısı düzenlendi...

Kaymakam Sedat Yıldırım Covid 19 ve yardımlarla ilgili açıklama yaptı.

Kaymakam Sedat Yıldırım, yerel basınla biraraya gelerek hem ilçemizde korona virüsle ilgili vaka sayısı hakkında hem de salgından dolayı alınan tedbirlerle ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı.

BİLGİLENDİRME
Toplantıda ilk olarak İlçemizde korona virüsü ile ilgili vaka olmadığını belirten Kaymakam Yıldırım; “İlçede, bir elin parmaklarından az vaka. Pandemi olduğu için Sağlık Bakanlığı bile sayı paylaşmıyor. Ama sayı söylendiği gibi çok büyük sayı değil. Bunlarda birisi yurt dışı temaslı, diğeri dinlenme tesisinden kaynaklı. İlçemizin içerisinde şuanda vaka yok, onu söyleyebilirim.”dedi.

“Pazar yerinin ciddi anlamda bulaşıcı olduğunu düşünüyoruz.” diyen Kaymakam Sedat Yıldırım; “O konuda Kent Konseyinde de karar aldık. Kapalı kalmaya devam edecek. Kapalı kalmasınndan yanayım. Manavları da kontrol ediyoruz. 39 manav ya da manav reyonu varmış ilçemizde. 39 manav vatandaşın sebze ve meyve ihtiyacını karşılıyor.”şeklinde konuştu.

YAPILAN YARDIMLAR
Gerek hükümet ve kaymakamlık tarafından gerekse Belediye tarafından yapılan yardımlar hakkında bilgi de veren Kaymakam Sedat Yıldırım; “Hükümetimiz tarafından, 792 kişiye birinci faz, 561 kişiye ikinci faz olmak üzere toplam 1353 kişiye 1000’er TL yardım yapıldı. 1020 aileye de, yine Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünden gıda paketi dağıtımı devam ediyor. Yine Cumhurbaşkanımızda, 5533 kişiye maske, kolonya, dezenfektan paketi dağıtılacak. İlçemizde 65 yaş ve üzeri 5533 vatandaş var. 

* Belediye tarafından yapılan bir-iki faaliyet var. 4300 çocuğa “hayat eve sığar” projesi kapsamında kitap dağıtmış. Yine 17 bin aileye el dezenfektanı ve bir kısım hijyen malzemeleri dağıtılmış.
İşyeri kapanan 150 esnafa, gıda alışveriş çeki dağılmış. Yine 520 gıda kolisi dağıtılmış. 1500 kg’da meyve ve sebze dağıtılmış.

* Kaymakamlığımız ve Belediye olarak, 30 bin civarında maske dağıtmışız. Bunu da hükümet konağında ve sahada çalışan Vefa Sosyal Destek Grubunda çalışan arkadaşlarımız dağıttı.” dedi.

494 BİN LİRA CEZA YAZILDI
“Biz, sadece COVİD-19’la mücadele kapsamında kaymakamlıkta 143 personel görevlendirmişiz, 8-9 tane aracımız var. Vatandaşların ihtiyacı için 24 saat çalışıyor bu arkadaşlar” diyen Kaymakam Yıldırım; “Korona virüs salgınının başladığı 11 Mart 2020’den bugüne kadar toplam 210 kişiye cezai işlem uygulamışız, toplamda da 494 bin lira ceza yazmışız, yol arama noktası dahil” şeklinde konuştu.

Sosyal mesafeye uyulmasının gerektiğine de dikkat çeken Kaymakam Yıldırım; “Sosyal mesafe konusuna vatandaşlarımızın uyması gerekiyor. Kendi sağlımızdan ziyade başkasının sağlığını da ilgilendiren bir konu” diyerek, fakir-fakura vatandaşın da vefa hattına ulaşabileceklerini, kaymakamlığın parasının ve kaynağının olduğunu söyledi.


   23 Nisan 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 5567 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


ülkede yangın var...herkes elini taşın altına koymalı
Ahmet
Taraf
Kaan
Sayisini aciklasin bir elin parmağı nedır?
Hükümetiniz degil o milletin Para si dağıtılan. Milletin vergisiyle hava atmayın. Kaymakam tarafsız olurdu ama burda tarafinin neresi olduğu cok belli.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri