08 Nisan 2020, 14:22 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Koçak basın toplantısı düzenledi

Koçak basın toplantısı düzenledi

Koçak, COVİD - 19 bağlantılı Ekonomik Tedbirlerle ilgili basın toplantısı düzenledi...

Koçak, COVİD - 19 bağlantılı Ekonomik Tedbirlerle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, korona virüsü (COVİD – 19) ekonomi tedbirleri konusunda basın toplantısı düzenledi.

Ticaret Odası’nda düzenlenen basın toplantısında; TOBB’un ekonomi kapsamında ulaşım, istihdam, idari, tarım, finansal ve vergi konularında önerilerinin devlet tarafından dikkate alınarak açıklanan tedbirler arasına alındığını söyledi.

EKONOMİDE CANLILIK OLACAKTIR
“Ekonomide canlılık olacaktır” diyen Levent Koçak; “Şereflikoçhisar’da ekonominin büyük yoğunluğunu üstlenen bir Odayız. Üyelerimizin sayesinde bunu yapmaktayız. COVİD-19’un ilçemize ekonomik olarak yansımaları ilçemizde de büyük oranda hissediliyor.
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun talimatlarıyla İlk COVİD-19 vakaları çıkmadan bir hafta öncesinde Oda başkanları olarak bizden ekonomiyle ilgili alınması gereken tedbirler konusunda görüş ve önerilerimiz alınmıştı. 13 Mart-5 Nisan 2020 tarihleri arasında yoğun bir şekilde görüşmeleri sürdürdük. Yapılan işlerle ilgili ekonomik, ulaşım, istihdam, idari, tarım, finansal ve vergi konusunda yapılması gereken bizim talebimizin büyük çoğunluğu hükümet tarafından karşılandı.
Çıkan yürürlükte olan ve şuanda devletin ekonomik tedbir paketiyle halka sunduğu kısımda da eksiklikler var, yanlışlıklar oluyor. Bunlarla ilgili aksaklıkları da dile getireceğiz.
Ben Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak şunu söylemek istiyorumki, hem üyelerimizin hem de üyelerimiz dışındaki ticari faaliyette bulunan esnaflarımızın paniğe kapılmalarına gerek yok. Nisan Ayının sonundan itibaren bu virüsle ilgili olay biraz giderilecektir. Ayrıca ekonomide canlılıkta olacaktır. Çünkü, halkın büyük çoğunluğu izole edilmiş, evlerinde oturmakta. Herhangi bir ticari alışveriş yapılmamakta. O nedenle paniklemelerine gerek yok. Yeterki ellerindeki mal ve stoklarını ileriki tarihlerde hazır halde bulundursunlar. Çünkü biranda insanlar sokağa çıkacak, biranda herkes alışveriş yapacak.

Tedbirlerle alakalı KGF kredilerle ilgili, kısa çalışma ödeneği ile alakalı, çeklerin ödenmesiyle ilgili yani finansal yollarda esnaflarımızın müracaat edip ulaşamadıkları, aksaklık yaşadıklarında bizzat bana ulaşmalarını istiyorum.
Esnaflarımızdan üyelerimizden işçilerini işten çıkartmamalarını istiyoruz. Çünkü devletimiz birçok hususta teşvikleri vardır. Yalnız bilgi eksikliğinden ve buna benzer durumlardan dolayı haberdar olmayan esnaflarımız, üyelerimiz işçi çıkarma yoluna gitmesinler, çalışan işçilerini muhafaza etsinler, muhafaza ettikleri takdirde sektörel olarakta hem teşviklerden hem de istihdama dayalı diğer yatırım avantajlarından faydalanabiliyorlar.”
şeklinde konuştu.

Koçak, “365 Oda ve Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanlarımızın devletimize ilettiği konulardır” diyerek, devletin açıkladığı ekonomik tedbirlerden kısaca bahsetti.
  
Koçak son olarak, “COİD 19 salgınının ortadan kalkmasıyla birlikte ticari adımlarda biz görüşmeye devam edeceğiz. İnşallah Türk ekonomisine güzel haberler veririz” diyerek toplantıyı sonlandırdı.


    9 Nisan 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1898 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri