08 Nisan 2020, 14:18 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Müftü Göksu'nun Coronavirüs uyarısı

Müftü Göksu'nun Coronavirüs uyarısı

Müftü Göksu; dinen de vebale girmiş oluruz...

Ülke olarak korona virüsüne karşı mücadele verdiğimiz bugünlerde, virüsten korunabilme tedbirlerini de gerek TVlerde gerekse kaymakamlık, Belediye tarafından halka duyurular yapılırken İlçe Müftüsü İsmail Göksu da, korona virüsü salgınında dikkatli olmadığımız zaman hem canımızı hem de başkaların canını tehlikeye atmış olduğumuz gibi dinen de vebale girdiğimizi söyledi.

Dikkat edilmediği zaman başkasına bulaştırılırsa kul hakkına girilmiş olduğunu belirten İsmail Göksu; “Uzmanların dediğine göre korona virüsü bulaşmış kişi, hastalık belirtisi olmadan birkaç gün geçiyormuş. Bu birkaç gün içinde kendinin hasta olduğunun farkında değil. İşte bu birkaç gün içinde başkasına bulaştırma ihtimali de oluyormuş. Bu nedenle çarşı, pazarda sıkı şekilde muhabbet etmek bu virüsün karşıya geçmesine neden olabilir. Kişinin kendi sağlığını korumaması, tehlikeye atması günah olduğu gibi başkasına bulaştırma riski olma durumuna dikkat etmemesi ve başkasına bulaşmasına sebep olması da günah olur. Onun  için halkımızın dikkat etmesi gerekir.
Dinimizde 5 şeyi korumak esastır. Bunlar: dinimizi, aklımızı, malımızı, canımızı ve neslimizi korumaktır. Korona virüsü salgınında dikkatli olmadığımız zaman hem canımızı hem de başkaların canını tehlikeye atmış ve dinen vebale girmiş oluruz”
dedi.

DİN GÖREVLİLERİMİZ VEFA GRUBUNDA
Din görevlilerinin Vefa Sosyal Destek Grubunda olduğunu belirten Göksu; “Bir çok din görevlisi Vefa Sosyal Destek Grubunda gönüllü olarak hizmet vermektedir. Görevlilerimiz, gerek bankadan maaş çekme, gerek alışveriş yapma, gerek vatandaşın ilacını alma, gerek santralde siparişleri almakta” şeklinde konuştu.

KURAN KURSU EĞİTİMLERİ TV’DE BAŞLADI
Diyanet TV’den Kuran kursu eğitimleri başladığını belirten Müftü İsmail Göksu; “Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı kuran kurslarında hem 4-6 yaş hem de yetişkinler için haftaiçi Diyanet TV’de eğitim yapılmaktadır. “dedi.


  9 Nisan 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 791 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri