25 Mart 2020, 14:56 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Çelik, Oda Başkanlarının önerileri için ne dedi?

Çelik, Oda Başkanlarının önerileri için ne dedi?

Çelik, Oda Başkanlarının önerileri için ne dedi?...

BELEDİYE BAŞKANI MEMİŞ ÇELİK; “BELEDİYE OLARAK SEFERBER OLDUK”

Belediye Başkanı Memiş Çelik; “Ülkemizde devlet-hükümet olarak gerekli tedbirler hızlı bir şekilde koronaviris gelmeden alındı. Öyle bir illetki, ne kadar önlem alırsanız alın insanların biranda birbirleriyle temasından dolayı virüs hızlı bir şekilde yayılıyor.

Bizler de her ihtimale karşı önlem olarak ilçede Şereflikoçhisar Belediyesi olarak kriz masası oluşturduk. Veterinerimizin koordinatörlüğünde 4 ekip oluşturduk.

* İlk olarak hemen virüse etki eden ilaçlarımızı aldık. Önce okulları ilaçladık, sonra camileri, kamu kuruluşları, (bankalar, jandarma, Emniyet Müdürleri..vs hepsini yaptık), daha sonra 2000 civarında esnafımızı, 350 civarında da sanayideki esnaflarımızı ilaçladık.

* İlçemizde şuana kadar herhangi bir vaka yok. Bir hafta içerisinde yurtdışından 107 vatandaşımız giriş yapmış İlçemize. Bunlarda gerekli tedbirler alınıyor, kontrol altında. Karantinaya alındılar.

* Çarşı merkezine direklere dezenfekte silosyonu koyacağız,

* Belediye parkının ve kendimize ait ortak kullanım alanlarının tümünü kapattık. Atatürk parkındaki bankları kaldırdık.

* Kısmen sokağa çıkmayan vatandaşlarımız olacak diye Belediye olarak ekipleri oluşturduk. Bizi arayan hemşehrilerimiz olduğu zaman ihtiyaçlarını söyledikleri zaman destek veriyoruz.
İçişleri Bakanlığımızın talimatı ile gönderilen genelgede Kaymakamlıkta bir grup oluşturulunca kendi ekibimizi oraya aktardık.

* Kamu spotu yaparak “halkımızın evde kalmalarını” belirttik.

* Ateş ölçer siparişi verdik, gelecek.

*Pazarı bu hafta bi kontrol ettik. Gerekli tedbirleri de aldık. Ama 2-3 hafta kapatılması uygun bence.

Geçici bir süre hem salı pazarını hem de cumartesi pazarını kapatma kararını alırsak çok iyi olacak.  Gereken önlemleri azami şekilde almaya gayret ediyoruz.

Bu çalışmalar 1 ay, 2 ay ne kadar sürerse devam edeceğiz. Dezenfekte çalışmalarımız 24 saat aralıksız devam edecek.

Belediye olarak biz seferber olduk. Hem 65 yaş ve üstü hemşehrilerimize destek noktasında hem de dezenfekte çalışması noktasında hemşehrilerimiz için 24 saat ayaktayız. Kurumlarla da işbirliği içerisindeyiz. Esnaflarımıza: kolonya, eldiven ve maske dağıtacağız. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın neden evde kalmalarıyla ilgili el ilanları yapıp tüm evlere dağıtacağız” dedi.

Gerekli bilgilendirmenin ardından toplantı sona erdi.


     26 Mart 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1017 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Halilibrahim
Kararların hepsi yanlış. Her yeri kapatırsanız halk daha çok sıkılır. Kapatmayın insanların birbirine yaklaşmasını engelleyin ve her yerde insanların ateşini ölçün. Esnafa corana ile nasil yaşanır eğitimi verin. Bu bir günlük is degil
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri