25 Mart 2020, 14:50 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Başkandan genel değerlendirme

Başkandan genel değerlendirme

Başkandan genel değerlendirme...
Belediye Başkanı’ndan Kovid-19 önlemleriyle ilgili genel değerlendirme.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, Belediye ekipleri tarafından yürütülen önlem çalışmaları hakkında Belediye Başkanı Memiş Çelik genel bir değerlendirmede bulundu.
Belediye’den gönderilen basın açıklamasındaşöyle denildi;

“Belediye Başkanı Memiş Çelik yeni tip koronavirüs (Kovid-19)tedbirleri kapsamında, Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı ekipleri tarafından yürütülen önlem çalışmaları hakkında genel değerlendirmelerde bulundu.
Kovid-19 tedbirleri kapsamında ilçemizde Belediyemiz tarafından yürütülen çalışmalar hakkında genel değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Memiş Çelik “Mesai mefhumu gözetmeksizin görev başındayız” dedi.

12 Mart Perşembe günü başlayan dezenfeksiyon çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Memiş Çelik “Belediye Başkanlığımız bünyesinde görevli Veteriner Hekim koordinesinde 4 ekip ile birlikte dezenfeksiyon ve sterilizasyon faaliyetlerimiz ilçe genelinde devam etmektedir.  Olası salgın riskine karşı bizler sürekli görev başındayız.
Özellikle 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağına uymalarını ısrarla istiyoruz. Şu an çok kritik bir dönemden geçiyoruz alınan önlemler, sürdürülen çalışmalar koronavirüs illetinden etkilenmememiz için yapılmaktadır.
Artırılan dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmalarımız ilçe genelinde tamamlanmış olup, ekiplerimiz periyodik olarak dezenfekte çalışmalarına devam edecektir.
65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız için kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu faaliyetleri 20 personel ile 24saat esasına göre devam etmektedir. Vatandaşlarımızın taleplerine en kısa sürede yanıt vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın başta sağlık olmak üzere, Pazar, market alış verişlerini yapmak için oluşturulan ekipler görev başında” dedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandıkları 125 işletmenin faaliyetlerini geçici süreliğine durdurduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Memiş Çelik, “Tedbirlerimiz kesintisiz olarak devam ediyor, faaliyetleri geçici olarak durdurulan işletmelerin yanı sıra Belediye Başkanlığımızın sorumluluğunda olan başta Mehmet Aktaş Aile Piknik Alanı, Hanımlar Lokali, kapalı yüzme havuzu gibi tesislerimizi geçici olarak hizmete kapattık” dedi.

Özellikle 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkma yasaklarına uymalarını isteyen Belediye Başkanı Memiş Çelik hemşehrilerimize sağlıklı günler diledi.


    26 Mart 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1234 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri