18 Mart 2020, 16:55 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Okullarda dezenfekte çalışmaları yapılıyor

Okullarda dezenfekte çalışmaları yapılıyor

Okullarda dezenfekte çalışmaları yapılıyor...Derslere ara verilen okullarda dezenfekte çalışmaları yapılıyor.

Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde görülerek hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) enfeksiyonu ve diğer solunum virüslerinin neden olduğu solunum yolu hastalıklarından korunmak amacıyla, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce tüm okul ve kurumlarda hijyen uygulamaları başlatıldı. 

Uygulamalar hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan; “Dezenfekte seferberliği kapsamında, yerel yönetimlerle de işbirliği planlamasının ardından hafta sonu itibariyle bütün okul ve kurumlarda dezenfektasyon çalışmalarının ilki gerçekleştirildi.
Bu kapsamda, çocukların elle temas etikleri tüm yüzeyler ve bulundukları bütün alanlar eğitim dışındaki zamanlarda özel dezenfektanlarla temizlendi.
Pansiyonlarda ve okul servislerinde de aynı şekilde dezenfekte çalışması yapıldı. Bu konuda paydaş kurumlarla işbirliği halindeyiz. Öğrencilerimizin bulunduğu her ortamın dezenfekte edilebilmesi için hassas bir çalışma yürütüyoruz.
Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden gelen özel solüsyon ile tüm okul, kurum ve pansiyonlarımız dezenfekte edilmeye devam edilecektir.”dedi.

    19 Mart 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2337 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri