18 Mart 2020, 16:54 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Sadıklı’ya cami yapılıyor

Sadıklı’ya cami yapılıyor

Sadıklı’ya cami yapılıyor...Sadıklı Mahallesinde, 150 yıllık cami yıkılarak daha modern bir Cami yaptırılmaya başlandı.

Kerpiç yapılı ve ihtiyaçlara cevap vermeyen yaklaşık 150 yıllık Cami, Belediye tarafından yıkılarak yeni modern bir caminin yapılmasına başlanıldığı belirtildi.

Mahalle sakinleri tarafından Şereflikoçhisar Sadıklı Mahallesi Camii ve Kur’an Kursu  Yaptırma ve Yaşatma Derneği kuruldu ve dernek aracığıyla hayırseverlerden toplanacak parayla caminin yapılacağa söylendi.

Dernek Başkanı Eyüp Bozkurt, Başkan Yardımcısı Murat Dayanç ile Muhasip Ahmet Özbek ile birlikte yaptığı açıklamada; “Başladığımız yeni Camimiz için yurtiçi ve yurt dışı hemşehrilerimizin, Şereflikoçhisar Sadıklı Mahallesi Camii ve Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Vakıfbank TR87 0001 5001 5800 7310 0618 39 nolu hesaba desteklerini bekliyoruz.
Camimizin alt katında; taziye evi, tuvalet ve morg bulunacak, 1.katı ibadet yeri olacak en üst kat da yarım kat olmak üzere modern bir cami yaptırılacak.”dedi.

Caminin havlu duvarının da yapılacağını belirten Eyüp Bozkurt: “Camimizin yıkılmasında bize destek veren Belediye Başkanı Memiş Çelik’e ve camimizin yaptırılmasında bize yardım edecek olan tüm hayırseverlerimize de şimdiden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


   19 Mart 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1111 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri