11 Mart 2020, 13:54 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

2023 yılında bu Ülkeyi CHP iktidarıyla buluşturacağız

2023 yılında bu Ülkeyi CHP iktidarıyla buluşturacağız

2023 yılında bu Ülkeyi CHP iktidarıyla buluşturacağız...Gamze Taşçıer: 2023’te Cumhuriyet’in 100.yılında bu Ülkeyi CHP iktidarıyla buluşturacağız 

Cumhuriyet Halk Partisi Bölgemiz Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Gamze Taşcıer, CHP İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyaretinde; partilileriyle buluşarak hem yeni yönetime hayırlı olsun temennisinde bulundu hem de gündeme dair bilgiler aktardı.

Evren İlçesini ziyaret ettikten sonra İlçemize gelen Milletvekili Gamze Taşcıer, Şereflikoçhisar CHP İlçe Başkanlığı’na yaptığı ziyarette kendisini; CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Şenay Erdoğan ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Kolları Başkanı Can Karacan ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer karşıladı.

Milletvekili Taşcıer, “Hep birlikte 2023’de Cumhuriyet’in 100.yılında bu Ülkeyi hak ettiği Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla buluşturmak olacaktır” dediği konuşmasının sonunda kendisine yöneltilen soruları da cevapladı.

SONUNA KADAR KILIÇDAROĞLU’NUN ARKASINDAYIZ
Ziyarette ilk konuşmayı yapan ve “Kılıçdaroğlu’nun sonuna kadar arkasındayız” diyen CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı; “Milletvekilimiz ve Parti Meclis Üyemiz Gamze Taşçıer, hem bizi ziyaret ederek hayırlı olsun demek için hem de son günlerde gelişen olaylarla ilgili bilgi aktarımı yapacak.
Bu haftasonu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Şahsınız adına bütün Kurtuluş Savaşında emek veren, şehit düşen ve emeğin ve özgürlüğün temsilcisi kadınlarımızın daha da özgürleşip toplumda daha da aktif hale gelip katkı sağlaması, biz Türkiye Cumhuriyeti kadınlarının Kadınlar Gününü kutlayarak, daha iyi ve daha özgür bir yaşam temenni  ediyoruz. Vekilim, artık buradaki insanlar bekliyor Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını görebileceğiz diye.
Çalışmalar hakkında bilgi verirseniz seviniriz. Milletvekilimize ziyaretlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Devamlı bekliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, sizlerle birlikte, vekillerimizle birlikte güzel. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılanları, buradan esefle karşılıyoruz. Geri onlara gönderiyoruz. Kılıçdaroğlu’nun sonuna kadar arkasında olduğumuzu deklare ediyor, Milletvekilimiz Engin Özkoç’a da geçmiş olsun diyor, sonuna kadar Cumhuriyet Halk Partisi’ni savunmaya devam edeceğimizi belirtiyoruz” dedi.

MİLLETVEKİLİ GAMZE TAŞÇIER;

HERŞEYE RAĞMEN UMUDUMUZ VAR
Milletvekili Gamze Taşçıer; “Hem yeni yönetimimize hayırlı olsun demek hem de sizlerin gündeme dair soruları varsa, bizlere dair sorularınız varsa cevaplayıp, sohbet etmek istediğim için sizleri ziyaret etmek istedim.
Gündem yoğun. Acımızın çok olduğu, bir sürü genç yaştaki arkadaşları toprağa verdiğimiz şehidimizin olduğu ama bir taraftan da hem dış politikada hem iç tarafta zor günlerden geçtiğimiz bir dönem yaşıyoruz. Ama her şeye rağmen umudumuz var, bu Ülkenin daha güzel olacağına, daha demokratik, daha adil, daha paylaşılabilir bir Türkiye olacağına inancımız tam.” dedi.

SİYASETÇİLERE ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR
Siyasetçilere çok önemli görev düştüğünü belirten Taşcıer; “Aslında meydan muharebesinden de çıktık Mecliste. Hoş olmayan, olmasını istemediğimiz ama maalesef daha şehitlerimizi toprağa gömmemişken yaşanan olumsuz bir tablo vardı. Yaşanmamasını istediğimiz görüntüler. Ama her şeye rağmen Cumhuriyet Halk Partisi, bu Ülkenin birliğine, beraberliğine olan inancıyla siyaset üretmeye, kimseyi ayrıştırmadan, kimseyi ötekileştirmeden, siyasetin üslubunu, kontrollü bir şekilde devam edecek. Çünkü siyaset aynı zamanda siyasetçilerin üslubuna dikkat ederek yapması gereken bir alan. Siz eğer toplumu söylemlerinizle ayrımlaştırır, kutuplaştırırsanız toplum daha da gergin daha da birbirine tepkisini yansıtır hale geliyor. Dolaysıyla bu Ülkeyi yönetenlere, siyasetçilere bu anlamda çok önemli görevler düşüyor. Toplumu germemek. Yeterince zor bir süreçten geçiriyoruz. En çok ihtiyacımız olan birlik, beraberlik ve dayanışmadır” şeklinde konuştu.

ÖZKOǒA LİNÇ GİRİŞİMİNDE BULUNDULAR
TBMM’de Milletvekili Özkoç’a linç girişiminde bulunulduğunu, bu davranışı da CHP Milletvekillerinin geri püskürttüğünü ve bazen siyasette olması gerekenlerin önüne geçilmediğini belirten Milletvekili Taşcıer; “AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Başkanımıza gerçekten söylenmemesi hem bir siyasetçiye hem de Cumhurbaşkanı sıfatıyla daha özenli, daha dikkatli kullanması gereken bir dil olmasına ve biz dış politikada bu kadar sıkıntı yaşarken 18 yaşında, 20 yaşında gencecik fidanlarımızı toprağa vermişken hem Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, hem Meral Akşener, hem Karamolluoğlu her fırsatta şu zamanda birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini ifade ettiği bir zamanda maalesef Genel Başkanımıza ağzı alınmayacak ifadeleri kullandı. Ama bizim Genel Başkanımız hiçbir zaman siyaseti bu seviyeye düşürme karakteri olan bir siyasetçi değil ki olması gereken bu.
Bizim Grup Başkanvekilimizde aynı üslupla, aynı kullandığı kelimeleri AKP Genel Başkanına iade etti. Ve AKPli Milletvekillerinin çok zoruna gitti. Burada ayrı bi üzüntümü belirtmek istiyorum; 36 gencimiz hayatını kaybederken bu kadar ortalığı karıştırmayanlar, bağırmayanlar ne hikmetse yiğit kesildi bu olay karşısında.
Ve Engin Özkoç, kürsüye çıktığında zaten sitemli bir hale gelmişlerdi. Yani planlı ve organizeliydi. Çünkü, bütün AKP’li Milletvekilleri hemen hemen ordaydı. Ön sıralarda erkek milletvekilleri oturuyordu ve böyle bir linç girişiminde bulundular, kavga değildi o. Ve biz geri püskürttük onların bu davranışlarını. Olay bundan  ibaret. Tabiî ki siyasette asla tasvip etmediğimiz görüntü ve üslup. Ama birazda bu Ülkeyi yönetenlerin dikkat etmesi gerekir. Bildiğiniz gibi ayrıştırıcı, insanları hakaretamiz, sizin gibi düşünmeyenleri terörist gören bir anlayış en çok bu Ülkedeki vatandaşların her birine zarar verir. Böyle bir süreç yaşandı. Keşke yaşanmasaydı ama bazen siyasette olması gerekenlerin önüne de geçilmiyor”dedi.

KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
Kadınlar Gününü de kutlayan Gamze Taşcıer; “Başkanımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle söylediğiniz sözler için teşekkür ederim gerçekten tüm kadın arkadaşlarım adına. Daha adil, eşit şartlarda, erkeklerle eşit olmak için bugüne kadar mücadele etmiş tüm kadınları da bu vesileyle tekrar anmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

CHPLİ BELEDİYELERİ YÖNETEMEZ HALE GETİRMEYE ÇALIŞIYORLAR
Taşcıer, CHPli Belediyelerin çalışmalarından da bahseden ve CHP’li Belediyeleri yönetemez hale getirmeye çalıştıklarını, iktidarın adil davranmadığını belittiği konuşmasında; “31 Mart yerel seçimleri aslında vatandaşların bir uyarısıydı mevcut iktidar partisine. 18 yıl iktidarı boyunca sadece belli rant çevrelerine, belli kesime çalışan bir iktidarla karşı karşıyaydık. Ve artık vatandaş ekonomik krizin daha da derinleşmesi, daha da kendi kesesine dokunur hale gelmesi ile birlikte tepkisini 31 Mart’ta gösterdi. Süreç içerisinde 11 Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Belediye’ye yönetmeye başladıkça aslında ortalama 25 yıl boyunca bu Ülkenin kaynaklarını, bu Belediye’nin kaynaklarını kimlere, nasıl peşkeş çektiklerini üzülerek takip ediyoruz ve takip etmeye de devam edeceğiz.
Biz borçları kısarak, tasarruf ederek kapatmaya çalışırken Gökçek döneminde birikmiş bütün vergi borçlarını tahsil etmek için yazı gönderttiler. 25 yıl boyunca almamış o primleri, şimdi Belediye’ye diyorki hadi öde. Ya da metro. Metroları önce Belediyeler bakıyordu. Sonra Ulaştırma Bakanlığı el koydu. Şimdi mahsup etmeye çalışıyor Belediye’den. Bu ve bunun gibi bütün Belediye’lerimizde aynı sorunları yaşıyoruz. Yetkilerini elinden almaya çalışıyorlar, en son İstanbul’da galata kulesini Belediye’nin elinden alıyor, o yetki elinden alıyor yani yaşanmaz Belediye’leri yönetemez hale getirmeye çalışıyor. Amaçları; bak gördünüz mü, CHP geldi Belediye’yi yönetemedi. Halbuki sen iktidar olarak adil davranmıyorsun ki. Basmışsın CHPli Belediye’nin boğazına hadi nefes al diyorsun. Ama vatandaş bunun da farkında. Bütün bu zorlamalara rağmen, bütün bu kısıtlamalara rağmen halk için Belediyecilik anlayışını hayata geçiriyoruz. Ve bunu 11 Büyükşehir Belediyemiz, bir parti politikası olarak hayata geçiriyor. Bunu nasıl yapıyor? Mesela; Kocaeli Belediyesi günde 3 öğün ihtiyaç sahibi olan Üniversite öğrencisine 4 çeşit yemek veriyor, ulaşım masraflarına yardımcı oluyorlar. Yine, bugüne kadar odun, kömür erzak dağıtıyordu Gökçek döneminde Belediye. Bunu yaparken 1 kiloluk pirinci 10 liraya alacakken 100 liraya alıyordu yandaştan. Vatandaşa dağıtıyor ve bir kişi kazanıyordu. Şimdi biz ihtiyaç sahiplerine karta para olarak yüklüyoruz, ihtiyaç sahipleri istediği yerden ayakkabı alıyor, erzağını alıyor. Bunu yaparken de bir elin verdiğini öbür el görmüyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden bir çok kişi işten çıktı diye algı operasyonları yapıyorlar. Hayır, onların hepsi bankamatik memuru idi. Hiçbiri işe gelmiyordu.” dedi.

BU ÜLKEYİ CUMHURİYETİN 100.YILINDA CHP’NİN İKTİDARIYLA BULUŞTURACAĞIZ
Taşcıer konuşmasının sonunda; “Onun için bu anlayışlar değişiyor. Vatandaş artık kimin halk için kimin yandaş için hizmet ettiğini görüyor. Dış politikada da CHP’nin haklı olduğunu görüyor. İç politikada da yapılan hizmetlerde CHP’nin haklı olduğunu görüyor. Bize düşende bunları vatandaşa anlatmak, doğruları onlara ifade etmek. Ve hep birlikte 2023’de Cumhuriyet’in 100.yılında bu Ülkeyi hak ettiği Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla buluşturmak olacak” dedi.
Sohbet eşliğinde konuşmasını bitiren Milletvekili Gamze Taşcıer, soruları cevaplamasıyla ziyareti sonlandırdı.

  12 Mart 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2617 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri