26 Şubat 2020, 15:32 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

CHP Kadın Kolları seçimi yapıldı

CHP Kadın Kolları seçimi yapıldı

CHP Kadın Kolları seçimi yapıldı...

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kadın Kolları Başkanlık seçimi yapıldı ve seçim sonucunda 24 oyla Şenay Erdoğan Başkan seçildi.

Kongreye; CHP İl Kadın Kolları Başkanı Türkan Çınar, hemşehrimiz CHP Milletvekili Adayı Sahra Baydar, CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı ve Yönetimi ile partililer katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede ilk olarak divan oluşturuldu. Divan Başkanı Hüseyin Güçlü, Başkan Yardımcısı Figen Görgülü olurken sayman da Meryem Zorlu idi.

KONUŞMALAR;

*Daha sonra konuşmalar yapıldı. İlk konuşmayı CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı yaptı. Alıcı konuşmasında; “31 Mart Belediye seçimlerinden sonra CHP’nin Büyükşehir’de yapmış olduğu başarının ardından kadınlarımızın azlığı bizi üzmektedir. Kadınlarımızı daha demokratik ortamlarda objektif olarak görev almalarını, kadınlarımızı partimizin bütün faaliyet alanlarında Belediye Başkanlığı, Milletvekilliği.. ismini her kademesine yazdırabilecek cesareti kendini yetiştirmiş, gerçekten hakkını arayabilen, demokrasiyi içinde özümsemiş ve yaşatmak için mücadele eden kadınlarımızın ön safhalara çıkması için CHP İlçe Başkanı olarakta ben, Şereflikoçhisar’da da en yüksek katkıyı almak için elimden gelen bütün gayretleri göstereceğime söz veriyorum.
CHP olarak ilçemizde, elimizden geldiği kadar kadınlarımızı bütün faaliyetlerimize katacağız. Eşitlikçi, özgürlükçü, dayanışmacı ve birliktelik ruhuyla  kadınlarımızı her türlü faaliyetlerde destekleyeceğiz” diyerek kongrenin de hayırlı olması temennisinde bulundu.

*CHP Milletvekili Adayı Sahra Baydar da; “Ankara’nın bir çok yerinde yapılan kongrelerde kadınlarımız divanda yer almıştı. Burada da bir erkek abimiz divan Başkanı. Bunun da verdiği başka bir mesaj vardır. Bunu Ankara’da da anlatacağım. Çünkü,  Şereflikoçhisar büyüyecekse, yol alacaksa kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, çocuğuyla olacak. Bunu öyle kadınları ayrı, gençleri ayrı, erkekleri ayrı olarak değil. Biz ancak bir bütün olursak olacak. Dolaysıyla buradan da, Ankara’ya ayrı bir mesaj verelim; Şereflikoçhisar’da kadını, genci, erkeği.. bütün Cumhuriyet Halk Partililer bir oldu, önümüzdeki seçimlerde partimizi iktidara taşımak için elele verdi mesajını özellikle verelim.
Yeni bir arkadaşımız var Kadın Kolları Başkanlığı’na. Çalışmalarıyla katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum.
Hep beraber önümüzdeki Belediye seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi sevgili Başkanım Mustafa Alıcı’yı  Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı’na taşıyalım. O zaman Şereflikoçhisar da hizmeti görsün. Büyükşehir’i aldık. Hizmet olarak yavaş yavaş gidiyor. Çünkü, saltanat sürmüşler. Saltanatın ucu bucağa yok. Başkanımız Mansur Yavaş, bir yandan saltanatla bir yandan yolsuzluklarla  koştururken bir yandan da hizmet getirmeye çalışıyor. Ona da destek vereceğiz Büyükşehir’de CHPli bir Belediye Başkanımızla, Şereflikoçhisar’da da bir CHPli İlçe Başkanımızla. Bunu da yapacak kadınlar olacak. Kadınlarımız Başkanımızın yanında yürüyecek.  Ben de emrinizdeyim her zaman. Buranın tozu, toprağı benim mayam. Büyükşehir’de Ankara’da sizden ne öğrenmişsem, bana ne emek vermişseniz yüzünüzü yere düşürmeden görevimi yapmaya çalışıyorum” diyerek kongrenin hayırlı olmasını dileyerek seçilen Başkan Şenay Erdoğan’a da başarılar diledi.

ŞENAY ERDOĞAN’IN KONUŞMASI
CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Şenay Erdoğan da; “Ülkemizde Cumhuriyet değerlerinin tek tek yok edildiği kutuplaşmanın öne çıktığı, Cumhuriyet ile kazanılmış tüm hakların kaybedildiği bir dönem yaşanıyor.
Ülkemizin geleceğinden endişe duyan bir Cumhuriyet kadını olarak şiddetin her türlüsüne maruz kalan kadınlar için, özgürlük ve hak mücadelesi için, geleceğimize ve hayatımıza sahip çıkmak için, kadınların siyasal ve sosyal hayatta yer alması için, şiddetsiz bir memleket hayali gerçekleştirmek için, Ulu Önder Atatürk’ün 5 Aralık 1934 tarihinde bizlere verdiği seçme ve seçilme hakkının, eşit temsil olacak şekilde gerçekleşmesi için, kahkahası yasaklanan, emeği değersizleştirilen bütün kadınlar için hak aramaya geliyoruz.
Biz kadınlar aynı anda pek çok işi birbirine bulaştırmadan, sevgiyle ve emekle yoğururuz, doğurmasakda anneyiz, eşiz, iş kadını ya da işçiyiz, tarladayız, sokaktayız, çocuk da büyütür hayatın her alanında başarılı oluruz gerçeğinin en güzel örneğini temsil ettiğine inanırız. Benim de fikrim var. Emek vermek istiyorum diyen, vicdanlı, samimi herkesi ötekileştirmeden, kutuplaştırmadan yanımızda görmek istiyoruz.
Hepinizin desteğinize, fikrinize ve varlığına ihtiyacımız var. Çünkü biliyoruzki daha çok bir olduğumuzda, diri olacağız ve güçlü olacağız. Bu bağlamda CHP çatısı altında çocukluğumu geçirdiğim seçim sonrası göz yaşı döktüğüm, sevinç çığlıkları attığım evim CHP Şereflikoçhisar İlçe kadın kolları Başkanlığı’na adayım” dedi ve kongrenin hayırlı olmasını diledi.

VE SEÇİM YAPILDI
Konuşmalardan sonra seçime geçildi. Seçim sonucunda da, 54 oy ile Kadın Kolları BaşkanlığınaŞenay Erdoğan seçildi. Erdoğan’ın yönetim Kurulunda; Songül Akkaya, Güneş Alıcı, Nuray Demirel, Aynur Kaya, Perihan Ön, Gülçin Oymak, Nurcan Yıldırım ve Nazik Yiğit yer alırken,
İl Delegeliklerine de; Şenay Erdoğan, Dilek İldeş ve Nuray Demirel seçildi.


   27 Şubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3424 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Mustafa özbek
Allah hayırlı ve uğurlu etsin,başarılar diliyorum
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri