26 Şubat 2020, 14:58 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Asıl suçlu olan kim?

Asıl suçlu olan kim?

Bir zamanlar kaynatıldığı esnada dahi mis kokusu sadece...   Bir zamanlar kaynatıldığı esnada dahi mis kokusu sadece mutfakta değil, evin diğer odalarından da hissedilebilen kış aylarının vazgeçilmez içeceklerinden olan ıhlamurun tadını eskisi gibi alamamış olmamızın teknik boyutunu, konunun uzmanı olan Ziraat Mühendisleri elbette daha iyi bilirler ancak; bir gözleme dayalı olarak değerlendirme yapmak gerekirse ben bunu, en başta yağışların özelliklede kar yağışlarının eskiye nazaran ciddi derecede azalmış olmasına, dolayısıyla toprağın gıdasını yeterli seviyede alamamasına ve tarımda kullanılan ne idüğü belirsiz ithal tohumların toprağın kimyasını bozmasına bağlıyorum.


   Tabi bu sadece ıhlamurla sınırlı kalmamakla birlikte diğer birçok gıda ürünleri açısından da değerlendirilebilecek bir husustur.

   Aslında sadece gıda ürünleri bakımından değil, insan unsuru yönünden de ciddi şekilde bir bozulmanın ve korkunç seviyede bir yozlaşmanın olduğu apaçık ortadadır!

   Bu cümleden hareketle ahlaki kuralları hiçe saymanın ve saygısızca davranmanın korkunç derecede yaygınlaştığı bu ortamda, Konya’da ikamet eden ve insani değerler adına kendinde bir sorumluluk duygusu hissederek gayri insani bir harekete müdahalede bulunmak yönünde bir olaya yaklaşan ve istemeyerek bir ölüme sebep olan Kadir Şeker gibi duyarlı bir vatandaşımızın durumuna gelecek olursak:

   Ülkemizde huzurlu bir ortamın oluşması adına insan onuruna ve şerefine zıt yöndeki aykırılıkların yaygınlaşmasına fırsat vermeden önünü alma yönünde, ciddi yaptırımlarda bulunmayan sorumluluk makamındakiler mi suçludur, yoksa yanındaki bayanı döven bir şahsa insani değerler adına müdahalede bulunma sorumluluğunu hisseden Kadir Şeker isimli bir yurttaşımız mı suçludur?

   İnsani gelişim adına samimi şekilde eğitici ve öğretici yayınlar yerine ahlaksızlık saçan, şiddeti ve gayrimeşru nikâhsız ilişkileri özendiren televizyon dizilerini-filmlerini ve sunumlarını pompalayan onursuz ve art niyetli medya mensupları ve bu kötü niyetli medya mensuplarını engellemeyen ve adil bir düzenin inşası noktasında en ufak derecede de olsa samimi bir gayretleri olmayan sorumluluk sahibi kişiler mi suçludur, yoksa Kadir Şeker mi suçludur?!

   Eğer ki ülkemizde insan onurunun ve aile birliğinin korunması yönünde gereken adımlar samimi şekilde atılmış ve gerekli yaptırımlar ciddi biçimde uygulanmış olsaydı, bugün belki de o ölen kişi 3 çocuklu bir bayanla gayrimeşru bir ilişki yaşamak noktasında yan yana gelemeyecek ve dolayısıyla onu dövemeyecekti. Ve bu cümleden hareketle Kadir Şeker isimli bir ülkemiz insanı da zaten orada böyle bir olay olmayacağı için yoluna basıp gidecekti!


   27 Şubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1914 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri