19 Şubat 2020, 16:07 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Terminalde birtakım incelemeler yapıldı

Terminalde birtakım incelemeler yapıldı

Büyükşehir Terminali Devraldı... 

Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Kira İşleri Şube Müdürü Özkan Uçar, Anfa Güvenlik Müdürü Halil İbrahim Eskici ile Şube Müdürlerinden oluşan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, İlçemize gelerek Şereflikoçhisar Belediyesi’nden  hem terminali devraldılar hem de terminalde birtakım incelemelerde bulundular.

Bazı işyerlerinin kirada olduğu, bazı işyerlerinin de boş olduğu toplam 62 işyeri ile birlikte terminal binasını devralan Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda ilçe genelinde bulunan 27 billboardları da devraldı.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerini karşılayan CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı ile İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım da, terminalin yenilenmesi konusunda bilgi teatisinde bulundular.

TERMİNAL YENİLENECEK
Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda terminalin, ya yeniden yapılacağını ya da restore edilebileceğini ve 20’ye yakın Personelin çalışacağını belirterek, “ilçeye yakışır bir terminal olacak” denildi.

İLÇE BELEDİYESİ PERSONELLERİNİ ÇEKMİŞTİ
Geçtiğimiz hafta içinde İlçemiz Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; “Belediye Başkanlığımız tarafından 10/05/2019 tarihinde, şehir terminalinin, terminalde bulunan iş yerlerinin ve ilçe merkezinde bulunan bilboardların ilçe belediyesince devredilmesi konusunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yapılan başvuru sonuçlandı.
12 Şubat 2020 tarihi itibari ile şehir terminali, terminal binasında bulunan iş yerleri ve bilboardlarla Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı’nın organik bağlantısı kalmamış, Büyükşehir’in talebi doğrultusunda, personellerimiz terminalden geri çekilmiştir.” denilmişti.

BÜYÜKŞEHİR DEVRALARAK GÖREVE BAŞLADI
İlçe Belediyesi’nin geri çekilmesinden sonra da Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Kira İşleri Şube Müdürü Özkan Uçar, Anfa  Güvenlik Müdürü Halil İbrahim Eskici ile Şube Müdürleri İlçemize gelerek, İlçemiz terminalini Şereflikoçhisar Belediyesi’nden devralır almaz, terminalde göreve başlandı.

Büyükşehir Belediyesi, görevi devralarak terminale güvenlik ve temizlik personelleri temin etti ve terminalin kaloriferlerini yaktı.

TERMİNAL HİJYENİK KOŞULLARA UYGUN DEĞİL
Terminalin, hijyenik koşullara uygun olmadığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Bayır; “Hepimizin gördüğü gibi terminal atıl vaziyette, kullanılmayacak şekilde. Pislik, hijyenik koşullara uygun değil. Buranın, ya yıkılıp yeniden yapılması ya da ciddi bir restorasyondan geçirilerek buranın Şereflikoçhisar’a katma değer sağlayacak hale getirilmesi gerekiyor.
Bugün Şereflikoçhisar Belediyesi’nin kullanımında olan Şereflikoçhisar terminalini Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devralacağız. Burada Şereflikoçhisar’dan 20-25 personel çalıştırılacak”dedi.

BUGÜNDEN İTİBAREN YENİ SAYFA AÇIYORUZ
“Bugünden itibaren yeni sayfa açıyoruz” diyen Kira İşleri Şube Müdürü Özkan Uçar da; “Güzel bir ortam. Yasayla İl Özel İdaresi’nden Belediyemiz uhdesine geçen bir işletme.
Biz bugüne kadar iki Belediye Başkanının görüşme kararını bekledik. Ekim Ayının başında ben bizzat Belediye Başkanını makamında ziyaret ettim. Otogar esnafını gezdim, fotoğrafladım. İlçeyi gezdim. Ön rapor olarak Başkana da sundum. Belediye Başkanımız, Koçhisar Belediye Başkanıyla yapacağı görüşmeyi beklemek üzere bir müddet daha beklememizi söyledi. Nihayetinde geçen hafta itibariyle devralacağımız yazısını aldık. Yani burası zaten Ankara Büyükşehir Belediyesi’nindi, Koçhisar Belediyesi’ne bu dönem kullanma hakkını onlara vermemiş olduk.
Biz bugünden itibaren yeni sayfa açıyoruz. Buranın mevcut durumunun iyi olmadığına dairde bir şey uydurmaya gerek yok, aleni ortada, koskoca Ankara’nın İlçesinin otogarı bu vaziyette olmaması lazım.
Allah nasip ederse elimizden ne gerekiyorsa ivedilikle yapacağız. Başkanımız talimatını verdi. Bütün ilgili birimler önce küçük ivedi yapılması gerekenler, Anfa’dan güvenliği sağladık, temizlik personelini sağladık. Biz Otogarın yönetimini Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde oluşturacağız. Ulaşım Daire Başkanlığı’na devredeceğiz, buranın yönetimi Büyükşehir Belediyesi tarafından buraya atanacak. Devamını da sizlerle, Sivil Toplumla, Siyasi Partilerle, bölgenin kanaat önderleriyle birlikte yapılacak çalışmayla yen bir terminal mi olur yoksa bi restorasyon çalışması mı olur? gibi nasıl iyileştirebiliriz? ana planın hepsi Başkana sunulacak. Allah izin verirse Koçhisar halkı memnun olacak buradan.” şeklinde konuştu.

Büyükşehir ekipleri, terminalde yaptıkları birtakım incelemelerin ardından ilçemizden ayrıldılar.


    20 Şubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 5254 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Bu gelismeler yapilirken,Memis amca nerdeydi,niye saklaniyor acaba,MEMIS bey gelen görevliler Kemlinden gelmediler merkez belediyeden gelenler,senin hic bir süzün,istegin yokmuydu,
Türkiyenin kanayan yarasi siyasi saplantilar,,,
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri