12 Şubat 2020, 14:11 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Soğuk etkili oldu

Soğuk etkili oldu

Pazarda Tezgahlar Açılmadı...

İçinde olduğumuz Şubat Ayının son iki haftasında, İlçemize yağan karın soğuğu Pazar yerini de olumsuz etkiledi.

Cumartesi günleri kurulan Pazarın, geçtiğimiz hafta sonunda dondurucu soğuk nedeniyle kurulmadı ve tezgahlar da bom boş kaldı.

PAZAR YERİMİZİN ETRAFI KAPATILSIN
Parmakla sayılacak kadar tezgahlarını açan esnaflar, gazetemiz muhabirine Pazar yerinin etrafının kapatılmasının gerektiğini söyledi.

Dört bir tarafı açık olan Pazar yerinin soğuk olmasından dolayı tezgahlarını açamayan esnafların yanı sıra halkın da soğuktan pazara gitmedikleri gözlemlendi.

Pazar yerinde ısınmak isteyen esnafların, ya fıçının içine ateş yaktığı ya da soba kurduğu görülürken ısınamayan esnafların da soğuktan titrediği gözlerden kaçmadı.

Soğukta ekmek parası için tezgah açan Elvan Yiğiter isimli esnaf; “Pazar yerimizin etrafı tamamen kapatılsa kışın da ekmeğimizi kazanırız. Halkımız, pazar yerinin soğuk olmasından dolayı pazara gelmediği gibi esnafların çoğu da tezgahlarını açmıyor. Biz de üşüdüğümüzden soba yaktık. Bu haftaki hasılatımız 150 lira”dedi.

Esnaflardan Ramazan Gündoğdu da; “Pazarımız çok soğuk bugün. Tezgahlar soğuktan açılmadı. Biz de ısınmak için fıçının içine ateş yaktık. Bizim pazarımız da Nevşehir’deki gibi kapalı olsa kışın da ekmeğimizi kazanırız. Hatta konuyu Belediye Başkanına dile getirdim” dedi.

Diğer yandan, köylü pazarındaki esnaflar da soğuğun iliklerine kadar işlemesine rağmen ekmek paralarını kazanmak umuduyla zorda olsa satış yapmaya çalıştı.

Köylü pazarında; elleri nasırlı, soğuktan ağzı-burnu kapalı ve yaşları ise 60’dan fazla olan teyzelerin o dondurucu soğukta evlerine bir lokma götürmek için beklemeleri, çalışmayan gençlere örnek teşkil ederken Pazar yerinde gören vatandaşların da içini sızlattı.

MİLLETVEKİLİ VE BELEDİYE BAŞKANI PAZARI ZİYARET ETTİ
Cumartesi günü Ak Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Belediye Başkanı Memiş Çelik, Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan ve Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysun Pekmezci ile birlikte tezgahların büyük ölçüde açılmadığı ve alışverişe gelen vatandaşların parmakla sayılacak kadar az olduğu pazar yerini ziyaret ettikleri öğrenildi.

Ziyarette Pazar esnafının Başkan Çelik’e de, pazar yerinin kapatılmasını istediklerini söyledikleri ifade edilirken Çelik’in de, konuyla ilgili olarak Pazar yeri esnafıyla biraraya geleceklerini söylediği belirtildi.


   13 Şubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1734 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri