12 Şubat 2020, 13:50 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Çevre ilçelerden getirildiği iddia ediliyor

Çevre ilçelerden getirildiği iddia ediliyor

Köpekler Soğukta ölüme terkediliyor...

Kacarlı yolu üzeri Tepeköy yol ayrımındaki boş bir tarlaya çevre ilçelerden getirilerek bırakılan 10’a yakın köpek,  soğukta donuyor.

Edinilen bilgilere göre; söz konusu yere, çevre ilçelerden vatandaşlar ya da Belediyeler tarafından getirilen köpeklerin bırakıldığı ve derme çatma tahtalardan yapılan bir kulübeye terk edildiği belirtildi.

Vatandaşlar tarafından her gün yemek götürüldüğü ifade edilirken yapılan kulübenin rüzgardan yıkıldığı ve kullanılmaz halde dolduğu söylendi.

Köpeklerin soğukta donduğunu gören vatandaşlar ise; “Hangi vicdansız şu soğukta köpekleri, boş bir araziye bırakır? Aç, susuz ne yaparlar? Madem çevre ilçelerden getiriliyor hiç mi hayvan barınakları yok bu köpekleri koyacak?” diyerek üzüntülerini ve kızgınlıklarını dile getiriyorlar.

İLÇEMİZ BELEDİYESİ'NİN KONTROLÜNDE
Kacarlı yolu üzerinde olduğu için hem mahalle sakinleri hem de yol kenarında köpekleri gören vatandaşların, İlçemiz Belediyesi’ne ihbarı üzerine köpeklerin kontrol altına alındığı belirtildi.

Belediye tarafından her gün yemek götürüldüğü ifade edilirken köpeklerin küpeleri olduğu için kimsenin sahiplenemeyeceği söylendi.

Diğer yandan, kamuoyunda dolaşan; “Köpekler İlçemiz Belediyesi tarafından toplanıp söz konusu yere götürülüyor” şeklindeki söylentilerin asılsız olduğu; köpeklerin Kulu ilçesinden birileri tarafından bırakıldığı, İlçemiz Belediyesi tarafından da kontrol altına alındığı ifade edildi.


   13 Şubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1670 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri