12 Şubat 2020, 13:49 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hemşehrimiz pek çok faaliyette yeralıyor.

Hemşehrimiz pek çok faaliyette yeralıyor.

Nezahat Göçmen “Yüzümle Mutluyum" Derneği’nin Basın Danışmanı oldu...Nezahat Göçmen “Yüzümle Mutluyum" Derneği’nin Basın Danışmanı oldu.

Yüz bölgesinde görünür farklılığı olan bireyler ve aileleri arası dayanışmayı sağlamak, toplumda farkındalığı artırmak, her türlü ayrımcılık ve önyargı ile mücadele etmek, insanların dış görünüşleriyle değil oldukları gibi kabul edildiği ve değerlendirildiği toplumsal bilincin sağlanmasına katkıda bulunmak için Yüzümle Mutluyum Derneği 2018 yılında kurulmuştur. 

Yüzümle Mutluyum Derneği yüz bölgesinde görünür farklılıkları olan bireyler için Türkiye’ de faaliyet gösteren ilk ve tek sivil toplum kuruluşudur, aynı zamanda Face Equality International ağı üyesi ve uluslararası temsilcisidir.

Kurucusu ve Yüzümle Mutluyum Derneği Başkanı Sayın Emre Erdal, “Face Equality International, yüz bölgesinde görünür farklılıkları olan kişileri desteklemek, temsil etmek ve yüz eşitliği kampanyası için küresel ilgiyi artırmak amacıyla küçük ve büyük, ulusal ve uluslararası grup ve kuruluşların dayanışmasını hedeflemektedir.” dedi.

Yüz bölgesinde kemik- doku gelişimini etkileyen doğumsal sendromlardan kaynaklı anomalilerin yanı sıra dudak – damak yarıkları, gelişmeyen kulak kepçesi vakaları, yanık, iz, leke, tümör gibi çeşitli nedenlerle yüz bölgesinde görünür farklılığı olan birey sayısının ülkemizde 720 bin olduğu tahmin edilmektedir.

Derneğin Basın danışmanlığını Öğretmen Yazar hemşehrimiz Nezahat GÖÇMEN sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi için: www.yuzumlemutluyum.org.tr,  www.faceequalityinternational.org
   13 Şubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1607 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri