22 Ocak 2020, 15:10 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Uyuşturucuyu içmek de satmak da suç

Uyuşturucuyu içmek de satmak da suç

Uyuşturucudan yaşamını yitirdi...Ailesinin beyanına göre bir genç uyuşturucu kullandı ve kalp krizinden yaşamını yitirdi.

Şereflikoçhisar Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliği personelleri uyuşturucu ticareti yaptığı düşünülen kişilere göz açtırmıyor.

Edinilen bilgilere göre yılbaşından itibaren bu yana uyuşturucu ticareti yaptığı iddia edilen 6 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cezaevine gönderilen Y.E, E.A, K.A, A.S, S.K, S.K isimli şahısların yapılan ev, iş ve araba aramalarında bir çok uyuşturucu, uyarıcı madde ele geçirildi.

İlçemizde son yıllarda oldukça artan uyuşturucu kullanımı bir çok ölümü de peşinde getirdi. 14/01/2020 günü  Sarıyahşi mahallesinde gece saatlerinde ailesinin de beyanı doğrultusunda uyuşturucu kullandığı tespit edilen A.K.’nın gece saatlerinde fenalaştığı, uyuşturucu kullanımı neticesinde kalp krizi geçirerek vefat ettiği öğrenildi. Kesin ölüm sebebinin ise Adli Tıp Kurumunun otopsi işleminden sonra kesinleşeceği belirtildi.

İlçemizde son yıllarda uyuşturucu kullanımı oldukça arttı. Bu doğrultu da uyuşturucuya bağlı ölümlerin de arttığı gözlemlendi. Uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin daha çok ve daha ucuza mal edilmesini kolaylaştırmıştır. Son zamanlarda sentetik bir kısım uyuşturucu ve uyarıcıların çok ucuza mal edilmesi ve bunların toplumlar arası mübadele edilmesindeki kolaylıklar dikkate alındığında, gerek ülkemiz ve gerek ise tüm dünya insanları için tehlikenin büyüklüğü bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Uyuşturucu kullanmak için uyuşturucunun satın alınması, kabul edilmesi, bulundurulması ile birlikte uyuşturucu kullanılması da bir çok ülke ceza kanununda olduğu gibi TCK’da da ceza ile karşılanması gereken bir suç olarak kabul edilmektedir. 10-15 yıl gibi ağır hapis cezası ile cezalandırılmaktadır.

Uyuşturucu maddelerin insan sağlığını kötü yönde etkilemesi, ayrıca TCK’da hem kullanımı hem de satışının yasak olduğunun açıkca belirtildiği, uyuşturucu dosyalarında bir çok ceza verildiği bilinmektedir. Buna rağmen uyuşturucu madde kullanımının ilçemizde son yıllara nazaran artması toplumda endişeye neden olmaktadır.

   23 Ocak 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3367 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Deniz
Yazınızı düzeyin ailenin öyle bir beyanı olmadı benim kardeşim uyuşturucu yüzünden kalp kirizi geçirmedi
Ben sarıyahşi ilçesinden ..bu nasıl gazetecilik benim kardeşim gizli kalp kirizinden mefaat etti sizler bizim söylemedigimiz bir haberi bizim agzımızdan nasıl yayınlarsınız ben gereken davayı açacagım bizleri küçük düşürmek hakkınız yok ya özür haberiniz yayınlanır yada otopsi tutanagı doktor raporu elimde mahkemede görüşürüz maddi manevi irtibat nom 0553 668 18 68 durdu karatepe
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri